Nasilje na drustvenim mrezama

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.198
Horoskop
Ovan
Posle Miloša Timotijevića, i Hana Selimović trpi nasilje na društvenim mrežama, odnosno Fejsbuku.
Post-Hane-Selimović.png
U šta smo se to pretvorili?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.403
Horoskop
Ribe
Meni ovo izgleda ko traženje pažnje i samoreklama. Ako ne možeš da se nosiš sa društvenim mrežama, izbriši nalog.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.198
Horoskop
Ovan
A šta znači nositi se sa društvenim mrežama? Trpeti nasilje?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.403
Horoskop
Ribe
Valjda kontrolisanje osoba kojima pružaš priliku da ti se približe na bilo koji način, korišćenje alata koji ti pružaju mogućnost da ne može da ti se obrati osoba koja ti nije prijatelj, pažljiv izbor virtuelnih prijatelja, prijavljivanje neprikladnog sadržaja, blok bre! Ima zaista puno načina da se zaštitimo od ovoga.
Sa druge strane, po meni je ovo pravo nasilje, širenje mržnje i teror. Da sam kojim slučajem na tviteru, pogasila bi ne samo ovaj nalog nego i svih 14 000 pratilaca.

FB_IMG_15869077546181196.jpg

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.198
Horoskop
Ovan
I ja bih ugasio ovaj nalog. U stvari, ja bih ugasio svaki nalog koji nije ličan i kao takav nije verifikovan.
E sad, što se kontrolisanja tiče, ona kao javna ličnost najbolje može da se zaštiti tako da izbriše svoj nalog. Ali, da li je to rešenje?

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Član od
07.08.2011
Reakcije
3.395
Horoskop
Devica
Očigledno je da je naša filmska industrija provalila da seks prodaje svaki materijal, pa trpaju isti gde god da stignu. U svakoj seriji i filmu mora tone eksplicitnih scena. Malo bljucam po tome, mada i nije baš da naši glumci obiluju nekim talentom da mogu više od ovoga što sad rade. Plus, slažem se sa Tacom, na internetu imaš opciju da staviš ko i kako može do tebe i tvog naloga.
A za taj tviter nalog je poznato da pljuje lik po svima i svemu, više mislim da je i on radi fore sad počeo po svemu, više zbog popularnosti nego što misli.

Goranko

Suspendovan nalog
Član od
09.04.2018
Reakcije
32
Horoskop
Ovan
Može obrisati svoje naloge i više neće dobijati slike muškog organa.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
15.198
Horoskop
Ovan
A znači te slike dobija. Baš sam se pitao o kakvim slikama je reč.
I umesto da budu kažnjeni oni koji zaslužuju, treba ona da bude kažnjena brisanjem naloga. To je rešenje?

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Član od
19.01.2013
Reakcije
2.190
Horoskop
Lav
Ne znam glumicu o kojoj pričate.

Znam psihoterapeuta, znam i poznatog pisca koji burno reaguju kada ih ljudi vređaju. U pitanju je Fejsbuk.

Ako burno, emotivno reaguje psihoterapeut, šta treba da kažemo i kako da reagujemo mi "obični" ljudi?

Imam loša iskustva sa jednog foruma, i sa dve Fejsbuk grupe.

Bilo je verbalnog nasilja od strane nekoliko učesnika foruma i nekoliko članova FB grupa.

Posle tog " net mobinga" banovali su me sa ta tri mesta..davno to beše, ali ne zaboravljam.

Razmišljala sam da ugasim nalog..Nisam to uradila samo zbog bloga. Šerujem tekstove ( intervjue, priče, etc ) u nekoliko FB grupa.

I ukapirala sam da je opcija ignorisanje najbolja. A postoji i blokiranje.

Na Tviteru nemam neprijatnosti.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.403
Horoskop
Ribe
...biJo sam tučen i ja sam tukao... 🙄😎

Vrh Dno