• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Nasilje na drustvenim mrezama

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.977
Horoskop
Ovan
Posle Miloša Timotijevića, i Hana Selimović trpi nasilje na društvenim mrežama, odnosno Fejsbuku.
Post-Hane-Selimović.png
U šta smo se to pretvorili?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.559
Horoskop
Ribe
Meni ovo izgleda ko traženje pažnje i samoreklama. Ako ne možeš da se nosiš sa društvenim mrežama, izbriši nalog.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.559
Horoskop
Ribe
Valjda kontrolisanje osoba kojima pružaš priliku da ti se približe na bilo koji način, korišćenje alata koji ti pružaju mogućnost da ne može da ti se obrati osoba koja ti nije prijatelj, pažljiv izbor virtuelnih prijatelja, prijavljivanje neprikladnog sadržaja, blok bre! Ima zaista puno načina da se zaštitimo od ovoga.
Sa druge strane, po meni je ovo pravo nasilje, širenje mržnje i teror. Da sam kojim slučajem na tviteru, pogasila bi ne samo ovaj nalog nego i svih 14 000 pratilaca.

FB_IMG_15869077546181196.jpg

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.977
Horoskop
Ovan
I ja bih ugasio ovaj nalog. U stvari, ja bih ugasio svaki nalog koji nije ličan i kao takav nije verifikovan.
E sad, što se kontrolisanja tiče, ona kao javna ličnost najbolje može da se zaštiti tako da izbriše svoj nalog. Ali, da li je to rešenje?

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.778
Horoskop
Devica
Očigledno je da je naša filmska industrija provalila da seks prodaje svaki materijal, pa trpaju isti gde god da stignu. U svakoj seriji i filmu mora tone eksplicitnih scena. Malo bljucam po tome, mada i nije baš da naši glumci obiluju nekim talentom da mogu više od ovoga što sad rade. Plus, slažem se sa Tacom, na internetu imaš opciju da staviš ko i kako može do tebe i tvog naloga.
A za taj tviter nalog je poznato da pljuje lik po svima i svemu, više mislim da je i on radi fore sad počeo po svemu, više zbog popularnosti nego što misli.

Goranko

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
09.04.2018.
Broj reagovanja
32
Horoskop
Ovan
Može obrisati svoje naloge i više neće dobijati slike muškog organa.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.977
Horoskop
Ovan
A znači te slike dobija. Baš sam se pitao o kakvim slikama je reč.
I umesto da budu kažnjeni oni koji zaslužuju, treba ona da bude kažnjena brisanjem naloga. To je rešenje?

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.966
Horoskop
Lav
Ne znam glumicu o kojoj pričate.

Znam psihoterapeuta, znam i poznatog pisca koji burno reaguju kada ih ljudi vređaju. U pitanju je Fejsbuk.

Ako burno, emotivno reaguje psihoterapeut, šta treba da kažemo i kako da reagujemo mi "obični" ljudi?

Imam loša iskustva sa jednog foruma, i sa dve Fejsbuk grupe.

Bilo je verbalnog nasilja od strane nekoliko učesnika foruma i nekoliko članova FB grupa.

Posle tog " net mobinga" banovali su me sa ta tri mesta..davno to beše, ali ne zaboravljam.

Razmišljala sam da ugasim nalog..Nisam to uradila samo zbog bloga. Šerujem tekstove ( intervjue, priče, etc ) u nekoliko FB grupa.

I ukapirala sam da je opcija ignorisanje najbolja. A postoji i blokiranje.

Na Tviteru nemam neprijatnosti.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.559
Horoskop
Ribe
...biJo sam tučen i ja sam tukao... 🙄😎

maki

Nindža
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.12.2015.
Broj reagovanja
2.231
Horoskop
Ovan
Uvek postoji rešenje (za osveženje :D) na društvenim mrežama za nasilnike, nepristojne, kompleksaše itd., samo je pitanje da li osoba stvarno želi da se zaštiti od toga ili ne. Postoje opcije prijave naloga, blok, ignorisanje.....Ima i ono, kad se ne osećaš prijatno u nekoj grupi onda je lepo napustiš i gotovo....ja sam skoro u jednoj grupi na fb od strane osobe koja je sebi nakačila na profilu da je psiholog doživela da kad nije imala bolji argument napisala da je bolje da ,,pazim na ručak da mi ne zagori nego što visim na fb,, , bila sam ograničena administrativnim granicama RS jer za Boga miloga Trebinje je deo Srbije jer je većinsko stanovništvo srpsko i ONA je rešila da to tako treba. Naravno krenula je opšta polemika i više je bilo komentara da sam u pravu, pogotovo što se ime grupe odnosi samo na Srbiju. E sad ja razmišljam o čemu se tu sve može raditi, jer je dotična moderator u još jednoj grupi gde sam član i pratim njen rad tamo od ranije. Sumnjam da iza toga može da stoji rivalstvo, želja za ,,preotimanjem,, grupe ili ko zna šta još pa je moguće da je namerno dignuta frka.
A što se tiče provokacija od strane nepoznatih u inbox to je regulisano u postavkama, a i ako nije postoji blok i rešen problem. Međutim, postoji i ono kad se sa nekim znate ili vam je rod pa vas zaskače svakakvim glupostima koje vas samo iritiraju ili vam ne prija kuckanje sa takvim osobama, a one ne znaju ni meru ni granicu. To je meni veće maltretiranje, jer ovo drugo je lako rešivo
:D

Grindelwald

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
07.09.2020.
Broj reagovanja
47
Horoskop
Strelac
Насиље на друштвеним мрежама или ти (Cyberbullying) постоји још одавно. То је исто оно насиље које постоји у школама сваког дана са разликом што преко тастатуре можеш да пишеш шта хоћеш јер знаш да ти супротна страна не може ништа. Ту је велики проблем што се некоме нарушава самопоуздање, настају комплекси и ретко али забележени су случајеви и самоубистава.

Није наивна ствар, али се не може искоренити.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.977
Horoskop
Ovan
Velike društvene mreže ostvaruju ogroman profit od reklama ne žele da angažuju moderatore koji bi vodili računa o ponašanju korisnika. Izgleda da njima, ali ni korisnicima nije u interesu da imaju uređene sajtove na kojima postoje pravila normalnog ponašanja.

Grindelwald

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
07.09.2020.
Broj reagovanja
47
Horoskop
Strelac
С обзиром да све те данашње социјалне мреже прикупљају податке о корисницима, ништа њима не сметају свађе све док ти исти корисници непрестано ћаскају у приватним препискама и аплодују нове фотографије. Занима их комплетан живот. После то могу искористити како им је воља.

Наравно, да би одржали неки углед, брисаће постове када је у питању расизам.

maki

Nindža
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.12.2015.
Broj reagovanja
2.231
Horoskop
Ovan
све док ти исти корисници непрестано ћаскају у приватним препискама и аплодују нове фотографије. Занима их комплетан живот. После то могу искористити како им је воља.
samnom su se ufajdili neviđeno, a mogu i da me poljube u :mooning: i to ako bude meni volja al :finger:....

Vrh Dno