• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Namernice koje nisu za hladnjak

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Namirnice koje se ne bi smele držati u hladnjaku
cuvanje_hrane_u_frizideru.jpg
Verovali ili ne, neke namirnice koje smo navikli čuvati u hladnjaku ipak tamo ne bi trebale zauzimati svoje mesto. Evo popisa nekih:​
  1. ljuti sosevi - u špajzi mogu trajati do 3 godine
  2. krumpir - poželjno ga je čuvati u papirnoj vrećici jertako manje upija vlagu,koja uteče na njegovo propadanje
  3. hleb - u frižideru će se brže posušiti
  4. luk- najbolje ga je čuvati u mrežastoj vrećici koja propušta zrak, na sobnoj temperaturi; držati ga treba šta dalje od krompira jer on ispušta vlagu i plinove, šta pospešuje truljenje
  5. češnak - treba ga držati u nečemu šta omogućava protok zraka
  6. paradajzi - u frižideru mogu izbljedeti, ne treba ga držati u plastičnoj vrećici, bolje je u kartonskoj
  7. kava - iz razloga šta frižider stvara kondenzaciju, bolje ju je držati na sobnoj temperaturi u hermetički zatvorenoj kutiji
  8. tikvice - na sobnoj temperaturi njihov je životni vek dulji
Koje navedene namirnice i vi držite u svom frižideru?

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Od navedenih namirnica u hladnjaku ne držim..krompir, hleb, luk, i kavu.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ovo smo već znali, šta drugo ima novo? bravo.gif

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Možda netko ipak ne zna . Iz iskustva znam da tikvice mnogi drže u hladnjaku.:oops:

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
...u pa ja držim i tikvice i luk u frižideru....kupim....a slabo kuvam...nemam ostavu za nemirnice i onda sve strpam frižider.....ni tu ne traje nešto posebno dugo...počne da se buđa...jer ovlaži.....i onda sledi kanta za đubre...:zbunjen:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.293
Horoskop
Ovan
Ja i ženu držim u hladnjaku. I da vam kažem, ne kvari se i može dugo stajati. ;)

Vrh Dno