• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Najsretniji smo u devetoj i 68 godini života

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Studija: Najsretniji smo u devetoj i 68. godini života

thumbnail.php

Najsretniji trenutak u životu ljudima je vjenčanje i rođenje djeteta, potvrdila je studija britanskog branda Juicy Drop Pop provedena na 2000 ljudi u dobi od pet do 80 godina.

[24 sata info]
Međutim, najsretniji smo u djetinjstvu i u penziji. Čak dvije trećine ljudi tvrdi da su najsretniji bili u 68-oj godini života, dok više od 80 posto njih priznaje da su se najviše zabavljali u devetoj godini. Iz tog razloga gotovo polovina djece misli kako su njihovi djedovi i bake puno zabavniji od roditelja, piše Daily Mail.
Ljudi od 20-e do 40-e godine priznaju da ima zabava nije na prvom mjestu, već imaju drugih prioriteta kao što je karijera, a finansijske brige im ne dopuštaju da se opuste koliko bi htjeli, potvrdila je studija, prenosi Index.
- Veza između unuka te baka i djedova je posebna zato što i jedni i drugi mogu bezbrižno uživati u životu za razliku od 40-godišnjaka koje more ozbiljnije brige - istaknula je psihologinja Susan Quilliam.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.509
Horoskop
Ovan
Za venčanje ne mogu reći da sam odlepio od sreće. Ja sam naravno bio najsrećniji kada su mi se deca rodila. Takođe, dan odlaska iz JNA mi je takođe bio jako srećan dan.
Detinjstvo je nešto nezaboravno, a nešto sam skeptičan da ću biti jako srećan u 68. godini. Ali, preostaje mi da verujem, posle ove studije.

Kraljica drame

Novajlija
Učlanjen(a)
08.10.2012.
Broj reagovanja
8
Horoskop
Vodolija
Ako mene pitate,ovo je prava glupost:zbunjen:
Ko je srecan u 68???Ja se bojim starosti,bora,sedih,kako da se radujem tad???
Ja mislim da je covek najsrecniji u mladosti,tj. u tinejdzerskom dobu.Jeste da tad postoje mnogobrojni problemi,ali,opet,izlasci,druzenje,prvi poljubci i sexualna isustva...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.509
Horoskop
Ovan
Meni je nekako sve do 19 bilo super, a onda sam otišao u vojsku. :unsure:

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Eh, sto sa 20 nisam ovu pamet; Kako bih uzivala! Sad mi pre ostaje samo da cekam tu famoznu 68-u...:thumbsup:

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ovo znači da nikada neću biti srećan...kad ću ja bre da dočekam te godine. Još da baš tada budem srećan. Meni je sreća potrebna sad dok me ima i dok mogu da iskoristim da uložim u tu svoju starost koja me čeka. o_O

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
meni je detinstvo bilo srećno... a kako će biti sutra... zavisi od mnogo čega....

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Ja verujem da je covek najsrecniji prve tri godine zivota. Koje brige ga tad muce? Jede, spava, kenja i igra se.
Ta bezbriznost je donekle do kraja osnovne, onda se malo krnji u srednoj. Posle srednje sve se menja iz korena.
O sreci u 68-oj ne bih da pricam. Nesto sumnjam u to, ali ajd.
Sto se najsrecnijeg momenta tice...Prvog se ne secam, ali sada znam da je bio za mene najsrecniji i obelezavam ga kao svoj drugi i pravi rodjendan, a drugi ce biti prvo dete koje budem dobila ( ne kazem da ni sledeca nece biti srecna, al to prvo ako prezivim, sve cu :) )

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Kao i većina vas detinjstvo sam imala srečno. Ne sećam se te devete godine ali sve godine u detinjstvu bile su lepe i bezbrižne.Ne znam što ne čeka u 68- oj. Samo da imam dobro zdravlje a sve ostalo do tada bi trebala rešiti.:)

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Da, i meni je rano detinjstvo bilo najsrećnije. Prosto kad vratim "film" unazad, setim se svakog srećnog događaja, bilo ih je više, danas, odnosno zadnjih 15 godina pa i više setim se sreće, ako se može to nazvati srećom, verovatno zato što ih je puno manje pa isplivaju na površinu za razliku od ove nesrećne situacije. U devetoj godini sam dobio bajs od dede po majci, za rođendan, još je čuvam. Takođe mi je u devetoj godini kupovao knjige, tada sam počeo aktivno da čitam. To me seća na neke srećne događaje ako govorimo o devetoj godini. O sreći u starosti je zaista jako rano da govorim. Da li ću biti srećan da dobijem dete, čak ni o tome ne mogu da budem sasvim siguran, jer ne znam ni u kakvoj ću situaciji biti, ni kakva će mi osoba roditi to dete, a nisam ni vrač pa da znam da li će to dete biti zdravo i živo. Sve je varljivo čak i stvari za koje mislimo da će nas usrećiti, to je ono najgore.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.777
Horoskop
Lav
Imala sam srećno detinjstvo, zapravo bila sam najsrećnija do dvanaeste godine..tada počinju orto.problemi, i sreća se samim tim smanjuje. Da li ću biti srećna kad napunim 68, ne znam. Ne može da se predvidi budućnost. Znam da sam sada u godinama kada nisam potpuno srećna, i to je valjda po ovoj Studiji u redu.

Vrh Dno