• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Najpopularnije pesme prethodnih decenija

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.578
Horoskop
Ovan
Sasvim slučajno sam naleteo na jedan Youtube kanal i želim da ga podelim sa vama. Naime, neko je pokušao, i što se mene tiče uspeo, da u par sekundi za svaku pesmu, napravi spisak najpopularniji pesama prethodnih decenija. Kanal se zove Top Culture.
Jako mi se dopala ideja, puno truda i vremena je bilo potrebno da se napravi ovakva retrospektiva. Autor je u jednom komentaru naveo da mu ne zamerimo ako nije tačan mesec za neku pesmu ili sam izbor pesme, jer nije bio ni rođen kada su mnoge od njih snimljene, kao i da se nada da neće imati problema sa autorskim pravima. Evo i liste pesama:

Most Popular Song Each Month in the 50s

Most Popular Song Each Month in the 60s

Most Popular Song Each Month in the 70s

Most Popular Song Each Month in the 80s

Most Popular Song Each Month in the 90s

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.578
Horoskop
Ovan
Most Popular Song Each Month in the 2000s

Most Popular Song Each Month in the 2010s

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.127
Horoskop
Ribe
Da, po top listama. Ali blage veze nema sa onim što je bilo stvarno popularno u nečijem životu. U nekoj državi, u nekom gradu, u nekom lokalu gde se slušala muzika...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.578
Horoskop
Ovan
Jedino opšte merilo i mogu da budu top liste. Sve ostalo su lični afiniteti.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.822
Horoskop
Lav
Definitivno mi se dopada muzika iz 60tih godina :)

I ostale liste su odlične.

Vrh Dno