• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Najotrovnija riba na svijetu

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
PRVI PUTA U JADRANSKOM MORU

Djeca našla jednu od najotrovnijih riba na svijetu

U moru u tribunjskoj luci djeca su pronašla ribu fugu (latinski Lagocephalus sceleratus), jednu od najotrovnijih riba na svijetu
Njen otrov tetrodoksin 1250 puta jači od cijanida. Riba, iako otrovna, u Japanu je specijalitet. U najvećem tokijskom lancu restorana koji služe fugu, kuhari se obučavaju najmanje tri godine prije nego što smiju pripremati večere koje koštaju i 90 eura po osobi

Ova vrsta ribe do sada nije zabilježena u Jadranskom moru, piše Slobodna Dalmacija.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.498
Horoskop
Ovan
Nisu napisali koliko se kuvara otruje za te tri godine. ;)

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Ne otruju se kuhari ali puno ljudi se otruje. :rolleyes:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.498
Horoskop
Ovan
Pa valjda kuvari moraju probati hranu pre serviranja. :kul:

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
To će nam Boki pojasniti. :D

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.498
Horoskop
Ovan
Sad znam kako se u Japanu postaje kuvar. Tri razreda spremaš čorbu od Lagocephalus sceleratus. :D

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ovu ribu spremaju samo kuvari koji imaju posebnu dozvolu za to. Najviše ih je u Japanu i Italiji. Ali se i pored toga ova riba slabo traži...a zaista ne znam zašto? :laugh:

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Boki , da li kuvari porobaju što skuvaju, kao što mi kod kuće ,najedemo se pre nego skuvamo:laugh:

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Kuvari uvek probaju. Ima jela koja kada se spreme i serviraju, nije ih moguće probati jer su iz jednog komada. Sve zavisi šta je naručeno da se spremi. :) Ja neka jela uopšte ne jedem, mislim pre svega na neke od namirnica koja ulaze u sastav tog jela. To ne znači da je jelo loše ili neukusno, nekad proba neko umesto mene, ali nikada do sada nisam promašio ni u začinjavanju. Ali hajde da se ne hvalim više, spremiću vam ovu ribu da vidite da sam dobar kuvar. :laugh:

Vrh Dno