• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Nadoknađivanje radnih sati

snezana 74

Novajlija
Učlanjen(a)
29.08.2012.
Broj reagovanja
1
Horoskop
Devica
Imam jedno pitanje,posto sam videla da dobro poznajes zakon o radu-radim u prosveti 10 godina,a trenutno sam na porodiljskom*cuvam bebca*...do ove godine norma za casove mi je bila 100%,a od ove godine 65%...moja fah koleginica me je obavestila da je poslodavac duzan da mi nadoknadi preostalih 35%/jer to zaboga ima u zakonu o radu ,u nekom clanu X-DA LI JE TO TACNO,DA ZNAM DA LI DA TRAZIM TIH 35% ILI DA SEDIM MIRNA I DA SE NE BLAMIRAM BEZVEZE

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.296
Horoskop
Ovan
Takve odredbe u Zakonu o radu nema. Ti sada primaš naknadu za vreme porodiljskog odsustva i ona je definisana drugim zakonom.

snezana 74

Novajlija
Učlanjen(a)
29.08.2012.
Broj reagovanja
1
Horoskop
Devica
MA ,IDE MI NA ZIVCE PRICA TIPA/rece meni jednoom jedan covek/ali,hajde da proverim...nista ne kosta da se pita ,zar ne

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.296
Horoskop
Ovan
Naravno da ne. :)
No, svakako se raspitaj u Sindikatu čiji si član. Možda postoji neka odredba u kolektivnom ugovoru, a koja ima veze sa ovim što si navela, s tim što ti se eventualno nadoknađivanje fonda radnih sati može nadoknaditi samo kada radiš.

Vrh Dno