• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Muzicki projekat Playing for Change

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
Playing For Change je multimedijalni muzički projekat kreiran od strane Američkog proizvođača i inženjera zvuka Mark Johnson sa svojim Timeless Media Grupe, koja teži da okupi muzičare iz celog sveta. Playing for Change su takođe stvorili posebnu neprofitnu organizaciju pod nazivom Playing For Change Foundation koja gradi muzičke škole za decu širom sveta.
Projekat je započet u 2004. godini i organizacija za cilj ima da "inspiriše, poveže i donese mir u svetu kroz muziku". Kreatori projekta, Mark Johnson i Enco Buono, putovali su širom sveta na mestima kao što je Nju Orleans, Barselona, Južna Afrika, Indija, Nepal, na Bliskom Istoku i u Irskoj. Korišćenjem mobilne opreme za snimanje, dvojac je snimao lokalne muzičare koji istu pesmu izvode u svom stilu. Među umetnicima koji učestvuju ili su otvoreno uključeni u projekat su i Vusi Mahlasela, Luj Mhlanga, Klarens Bekker, Tal Ben Ari (Tula​​), Bono, KEB To Mo 'i David Broza, Manu Chao i deda Elliott.

Prvi singl "Stand By Me" započeo je ulični izvođač po imenu Roger Ridley (sada pokojni) na ulici Santa Monica.

Ovo sam danas dobila, pesma me odusevila i kao sto napisah .. ulepsala mi dan <3 :) . Kasnije sam malo vise trazila da saznam jos ponesto o celom projektu (posto je ovo za mene novost, iako postoje od 2004. god. :o ).
Ovo im je zvanican sajt http://www.playingforchangeday.org/
A ima i ovde svasta :) http://playingforchange.com/
Odusevljena sam kako to sve izgleda, kako je uklopljeno i naravno kako pevaju... ajmeeee praznik za usi!!! :D

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
A dream you dream alone is only a dream.
A dream you dream together is reality.
John Lennon​
<3

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija

Lujka