Musko-zenska prijateljstva da li su iskrena ili ne

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Član
Siguran sam da je kvalitet mašte o nekome u direktoj proporcionalnosti sa šansama da se to stvarno i desi.
Aha! Tu sam te čekala! :shifty: Čim ima realne šanse da se desi, znači da obe osobe u toj relaciji u stvari koriste reč "prijateljstvo" da bi se približile jedna drugoj i ostvarile svoje skrivene namere. To je klasično foliranje i nema blage veze sa pojmom prijateljstvo.

T

Tokunaga

Gost
Upravo tako, zato i rekoh (više puta) da u prijateljstva tog tipa ne verujem.
Da odem korak dalje, tvrdim da nisu samo muškarci ti koji su krivci.

G

Gea

Gost
Ljudi bre, pa vi svašta nazivate prijateljstvom. To o čemu vas dvoje govorite nisu prijatelji već poznanici.
Prijatelji međusobno brdo prepreka i raznih testova pređu pa se tek onda uvidi jesu li pravi.
Najbolje ih proveri vreme.

Sviđa im se: Time
T

Time

Gost
Prijatelji, šta to beše? Imam neke ljude ponašaju se prijateljski, neki su čak i tu kad je teško, valjda su to prijatelji, šta znam. Nekako mi se čini da je danas najbitniji interes, a i pročitao sam negde da ne postoji trajno prijateljstvo ili neprijateljstvo, trajan je samo interes, te u skladu s tim, ja mislim da su drugari sa foruma moji prijatelji, imamo isti interes, zabavu na forumu. :D

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Moja iskustva kažu da bliska dugotrajna muško ženska prijateljstva nisu moguća. Pre ili kasnije ili prerastaju u vezu ili puknu, zbog jedne strane koja na duže staze ipak ne može biti "samo" prijatelj. Inače sam uvek više volela ( i imala ) muškarce za prijatelje, žene mi u tom smislu nikad nisu odgovarale (barem ne za ono dublje, blisko prijateljstvo, a ne neko osrednje ). I zato odgovorno tvrdim - na duže staze nije moguće ( na moju veliku žalost, s obzirom da muškarce smatram izuzetnim prijateljima, mnogo boljim nego žene ). Bilo je situacija kada sam ja poželela više, bilo je situacija kada je druga strana poželela više. Pa i moja sadašnja veza proistekla je iz višegodišnjeg veoma dobrog prijateljstva.

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Pokusala sam ostati prijatelj sa bivsim deckom. Bili smo zajedno 5 godina. Da li moram reci da smo bolje funkcionisali nego u vezi :D Mislim,prosto ne mozes biti sa takvom osobom prijatelj. Ok ako si bio/la u braku sa nekim pa imate decu koja vas vezu i zbog te dece treba pokusati ostati u normalnim odnosima. Ovo jok

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Član
Prijateljstvo je bliskost, i posle razlaza ostaje ta bliskost koja je postojala u vezi. Osim ako je ne "zatučeš". A ostalo :rolleyes: zavisi od emocija koje još uvek gajiš ili ne.

maki

Poznata ličnost
Član
čak i kad je u pitanju prijateljsvo između osoba koje se ne privlače fizički, vremenom mislim da dođe do zanemarivanja tog ,,detalja,, i da zbog bliskosti, sigurnosti i razumevanja, pre ili kasnije dođe do ,,prelaženja crte,,...počnu razmišljanja o nečem višem i bliskijem od prijateljstva...barem kod jednog od njih...
posle ljubavi ili bilo kakvog dubljeg odnosa nema prijateljstva....to je glupost...produžavanje agonije....kad je kraj-kraj je...da se ne lažemo....