Musko-zenska prijateljstva da li su iskrena ili ne

Taca

ona, stara
Član
Siguran sam da je kvalitet mašte o nekome u direktoj proporcionalnosti sa šansama da se to stvarno i desi.
Aha! Tu sam te čekala! :shifty: Čim ima realne šanse da se desi, znači da obe osobe u toj relaciji u stvari koriste reč "prijateljstvo" da bi se približile jedna drugoj i ostvarile svoje skrivene namere. To je klasično foliranje i nema blage veze sa pojmom prijateljstvo.

T

Tokunaga

Gost
Upravo tako, zato i rekoh (više puta) da u prijateljstva tog tipa ne verujem.
Da odem korak dalje, tvrdim da nisu samo muškarci ti koji su krivci.

G

Gea

Gost
Ljudi bre, pa vi svašta nazivate prijateljstvom. To o čemu vas dvoje govorite nisu prijatelji već poznanici.
Prijatelji međusobno brdo prepreka i raznih testova pređu pa se tek onda uvidi jesu li pravi.
Najbolje ih proveri vreme.

T

Time

Gost
Prijatelji, šta to beše? Imam neke ljude ponašaju se prijateljski, neki su čak i tu kad je teško, valjda su to prijatelji, šta znam. Nekako mi se čini da je danas najbitniji interes, a i pročitao sam negde da ne postoji trajno prijateljstvo ili neprijateljstvo, trajan je samo interes, te u skladu s tim, ja mislim da su drugari sa foruma moji prijatelji, imamo isti interes, zabavu na forumu. :D

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Moja iskustva kažu da bliska dugotrajna muško ženska prijateljstva nisu moguća. Pre ili kasnije ili prerastaju u vezu ili puknu, zbog jedne strane koja na duže staze ipak ne može biti "samo" prijatelj. Inače sam uvek više volela ( i imala ) muškarce za prijatelje, žene mi u tom smislu nikad nisu odgovarale (barem ne za ono dublje, blisko prijateljstvo, a ne neko osrednje ). I zato odgovorno tvrdim - na duže staze nije moguće ( na moju veliku žalost, s obzirom da muškarce smatram izuzetnim prijateljima, mnogo boljim nego žene ). Bilo je situacija kada sam ja poželela više, bilo je situacija kada je druga strana poželela više. Pa i moja sadašnja veza proistekla je iz višegodišnjeg veoma dobrog prijateljstva.

Shesau_

Poznata ličnost
Član
Pokusala sam ostati prijatelj sa bivsim deckom. Bili smo zajedno 5 godina. Da li moram reci da smo bolje funkcionisali nego u vezi :D Mislim,prosto ne mozes biti sa takvom osobom prijatelj. Ok ako si bio/la u braku sa nekim pa imate decu koja vas vezu i zbog te dece treba pokusati ostati u normalnim odnosima. Ovo jok

Taca

ona, stara
Član
Prijateljstvo je bliskost, i posle razlaza ostaje ta bliskost koja je postojala u vezi. Osim ako je ne "zatučeš". A ostalo :rolleyes: zavisi od emocija koje još uvek gajiš ili ne.

maki

Nindža
Član
čak i kad je u pitanju prijateljsvo između osoba koje se ne privlače fizički, vremenom mislim da dođe do zanemarivanja tog ,,detalja,, i da zbog bliskosti, sigurnosti i razumevanja, pre ili kasnije dođe do ,,prelaženja crte,,...počnu razmišljanja o nečem višem i bliskijem od prijateljstva...barem kod jednog od njih...
posle ljubavi ili bilo kakvog dubljeg odnosa nema prijateljstva....to je glupost...produžavanje agonije....kad je kraj-kraj je...da se ne lažemo....

Aleksija

Oportunistkinja
Član
Verujem u muško- ženska prijateljstva, bez da se predju granice. E sad, jedino ako muškarci kriju svoje prave emocije ili namere. Što se tiče mene, ako nekog na početku svrstam u grupu prijatelja, nema promena. Nisu se desile do sada, iz dosadašnjeg iskustva. Muškarci prijatelji su mi uvek bili i ostajali i ostaju prijatelji.

simpleman

Novajlija
Toliko raznih definicija prijateljstva postoji pa vi birajte,ja iz ličnog iskustva mogu reći da kada su bili teški dani nije mi padalo na pamet pomišljati šta ko krije ispod suknje pardon u pantalonama i sl. a možda je najbolje imati 2u1 tj. nekog transvestita za prijatelja pa kada zatreba imaš i prijateljicu.Ovo nemojte shvatiti kao banalizovanje.Da ne zaboravim dodati da je prijateljstvo jedno od stvari koje je najteže objasniti,tako da ko sam ja u stvari da i pokušam tako nešto,znam jedino da prijateljstvo treba gajiti i negovati.Ne zaboravimo prijateljicu ni prijatelja ni kada nam ide dobro, jer nisu oni samo za teška vremena tako da moj konačni odgovor na ovu temu je DA muško- ženska prijateljstva mogu biti iskrena ako ste i vi iskreni.

Vrh Dno