• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Muškarci varaju iz hobija, a žene iz ljubavi

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ovo je jedna od predrasuda koju ja slušam celog života kao neko opravdanje za svaku mušku prevaru i kao osudu za svaku žensku prevaru. Lično ne verujem ni da muškarci ne mogu da odole, a ni da žene moraju biti zaljubljene prilikom prevare. Ovo je, pretpostavljam, povezano sa onom teorijom da je muškarac koji je bio sa mnogo žena frajer, a žena koja je bila sa mnogo muškaraca kurva.

Šta vi mislite?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Uh sta mislim...Pa mislim da ta recenica nema veze sa zivotom.

Varaju i jedni i drugi iz najrazlicitijih mogucih razloga. Jako je neozbiljno generalizovati i sve u jedan kos staviti. Jedina razlika je mozda u tome sto se muskarci lakse odlucuju na prevaru, iz raznoraznih razloga, inace...

Smesno je misliti da zena mora da se zaljubi da bi prevarila...Mada kontam ( ovo ce zvucati mozda previse feministicki ) da su muskarci sami sebe utesili time, jer im je lakse da veruju da su prevareni zato sto drugog vole, a ne zato sto nisu dovoljno dobri ( seksualno ) svojo zeni...

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Razlika je da li varaju muškarci ili žene? Prevara je prevara i motivi nikog ne opravdavaju.Istraživanja pokazuju da muškarci varaju zbog seksa a žene iz nezadovoljstva? Razlozi za mušku i žensku prevaru
koje su pokazala istraživanja.

10 razloga zašto varaju muškarci

- više seksa (želja za aktivnijim seksualnim životom)
- seksualna raznolikost (želja za drugačijim vrstama ili načinima seksa)
- oportunistički seks (mogućnost upuštanja u seksualni odnos bez opasnosti da će biti otkriven)
- kako bi zadovoljio seksualnu znatiželju o seksu s određenom osobom
- potvrditi vlastitu seksualnost
- osjećaj da na to ima pravo (vjerovanje da muškarci imaju pravo varati)
- uzbuđenje osvajanja
- veličanje ega (potreba da se osjeća važnim i posebnim)
- pritisak okoline
- seksualna ovisnost
10 razloga zašto žene varaju
- kako bi ispunile potrebu za emocionalnom bliskošću ili želju za bliskom emocionalnom vezom
- nezadovoljstvo partnerom
- nezadovoljstvo brakom ili vezom
- želja za muškom pažnjom
- želja da se ponovno osjeti poželjnom kao žena
- želja da ponovno osjeti romansu ili strast
- želja da se osjeća posebnom
- dosada ili usamljenost
- osjećaj zanemarenosti ili uzimanja zdravo za gotovo
- seksualno uzbuđenje

Da li se slažete s ovim tvrdnjama? Po primjerima koje znam mislim da u navedenim razlozima ima istine.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Jao muka mi kad pogledam ove zenske razloge...

Da vam kazem nesto...Nikad u svojoj dosadasnjoj istoriji veza nisam pomislila da varam ni kad sam bila nezadovoljna samim deckom ili necim sto se ticeg naseg odnosa, a prvi put kad mi je to palo na pamet bilo je zbog cistog fizickog kontakta. Na licnom primeru sam se uverila da to sa emocijama nema nikakve vezed ( ili sam mozda samo ja takva :o )
Strasno , ali strasno me nervira to potenciranje emocija u prevari. I to kao jedini motiv.
Prevariti pre svega je svrseni glagol, dakle radnja koja se zavrsila,a varanje ( pod uslovom da je sa istom osobom ) moze da preraste u emocije. Na osnovu cega i po kojoj to logici se prevari zbog zelje za ljubavlju? Kako emocionalnu bliskost moze da ispuni kres kombinacija koja je najcesce sa slabo poznatom osobom? :zbunjen:

Drugo sve ovo na listi sto je navedeno da fali ne moze ni najbolji seks u zivotu nadoknaditi, jer se babe i zabe ne mesaju.

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
žene možda češće varaju iz osvete svom odabraniku (zbog nekoga ili nečeg što je učinio a nije joj se dopalo...)

Insajder

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
05.04.2013.
Broj reagovanja
2.177
Horoskop
Ovan
zavisi koji su joj motivi
možda iz osvete, možda iz razonode, a može biti i iz dosade :zbunjen:

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
da, ovisi i o tipu žene, kao uostalom i tipu muškarce na koji se onda motiv složi :)

Insajder

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
05.04.2013.
Broj reagovanja
2.177
Horoskop
Ovan
možemo mi samo da nagađamo, ali ako se pogodi trenutak za to, onda padaju sve ove opcije što rekosmo :)

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
mislim da to sve ovisi o karakteru i osobnosti a naravno i prilici za to. Čvrst karakter neće popustiti a povodljiv će iskoristiti svaku priliku.Mislim da to vredi za mukarce i žene.;)

Insajder

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
05.04.2013.
Broj reagovanja
2.177
Horoskop
Ovan
za prevaru muškarcima treba čvrst(karakter) a ženama to nije bitno :p

btw. naravno da treba imati 'kočnice' u takvim trenucima...kažeš sebi NE isto kao kad ostavljaš cigarete :)

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Treba naravno da kažeš sebi NE ali teško je to kazati u oba slučaja jer čovek može doći u situaciju da poklekne:D

Insajder

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
05.04.2013.
Broj reagovanja
2.177
Horoskop
Ovan
pored toga što kažeš sebi NE, to isto treba da učiniš da kažeš i drugoj strani, inače neće imati efekta
i eto belaja :D

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Ovako su opisali razloge zbog kojih varaju muškarci u jednom ispitivanju:
  • Muškarci najčešće varaju jer smatraju da na to imaju pravo ili zbog nesigurnosti. Ili se boje da više nikad neće biti s drugom ženom pa žele da iskoristite priliku ili smatraju da je njihova dužnost da isprobaju što više toga
  • Privlačnost traje samo 3 godine, a uostalom ni većina primata nije monogamna
  • Mi jednostavno zaboravimo razmišljati svojom glavom
  • Testosteron i estrogen ne idu zajedno
  • To je samo seks i ništa ne znači
  • Muškarci varaju jer ne veruju u monogamiju, a ako ih ne ulove u neveri, njihov brak trajat će godinama
  • Žene se zapuste pa muškarci traže privlačnije partnerice. Osim toga, njihov ih prirodni instinkt tera da napreduju, pa što imaju više novaca to im se otvara više mogućnosti
  • Žene su seksi, to je glavni razlog za neveru
  • Muškarci su genetski programirani da spavaju sa što više žena. Neki to mogu da kontrolišu, a neki ne
  • Oni varaju zato što ne razmišljaju glavom
  • Genetika nema veze s neverom, jednostavno treba preuzeti odgovornost za svoje postupke
  • Muškarcima nevera ne predstavlja nešto više, za njih je seks samo seks. Pruža dobar osećaj o kojemu na kraju postanu ovisni
  • Oni varaju zato što je to uzbudljivo i sviđa im se proces zavođenja. Osim toga, skrivanje prevare i osećaj da ih nitko neće uloviti daje im dozu samopouzdanja
  • Odmalena nas uče da ne razmišljamo previše, pa nije ni čudno što tako puno muškaraca vara
  • Za neveru je možda kriv još neandertalac koji se ponašao slično kao i moderni muškarac
  • Muškarci varaju iz istog razloga kao i žene, monogamija nije prirodna
  • Oni u drugim ženama vide sve ono što njihova partnerica nema pa to žele istražiti
  • U genima muškaraca je da što više šire svoje seme. Neki to mogu kontrolisati, neki ne
  • Muškarci varaju zato što im partnerice uskraćuju seks, uvek ih boli glava ili su previše umorne
  • Njima se sviđa jedna žena toliko dugo dok ne napravi nešto što ih odbije, pa prelaze na druge partnerice
  • Tekom života muškarci proizvedu neograničene količine sperme i njihova je dužnost što više širiti svoje gene
  • Za razliku od žena koje brinu o deci, na muškarcima je da stvore što više potomaka
  • Muškarci su nesigurni i impulzivni te pokušavaju da zadive druge. Upravo to je razlog zašto ima toliko ratova
  • Oni varaju zato što mogu odvojiti emocije od seksa
  • Neki pripadnici jačeg spola vole raznovrsnost i u predanim vezama, pa neretko zastrane
  • Muškarci varaju zato što im u vezi nešto nedostaje, a u ljubavnici ne traže vezu već samo seks
Izvor: 24sata

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.855
Horoskop
Lav
Neka od ovih ``opravdanja`` su krajnje debilna.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.293
Horoskop
Ovan
Ne da su debilna, nego nemam reči.
U dilemi sam da li ovako glupe ankete i ispitivanja sprovode portali i časopisi da bi mi ubijali vreme na čitanju i komentarisanju ili to novinari daju mašti na volju.

maki

Nindža
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.12.2015.
Broj reagovanja
2.229
Horoskop
Ovan
Koliko nevernika toliko i razloga...,,opravdanja,,...
Najgluplji razlog za prevaru koji sam čula je ,,Pa da doživim nešto lepo,,....mislim da gluplje od ovoga nema....:sick:

Vrh Dno