Muškarci varaju iz hobija, a žene iz ljubavi

Boki

Suspendovan nalog
Ovo je jedna od predrasuda koju ja slušam celog života kao neko opravdanje za svaku mušku prevaru i kao osudu za svaku žensku prevaru. Lično ne verujem ni da muškarci ne mogu da odole, a ni da žene moraju biti zaljubljene prilikom prevare. Ovo je, pretpostavljam, povezano sa onom teorijom da je muškarac koji je bio sa mnogo žena frajer, a žena koja je bila sa mnogo muškaraca kurva.

Šta vi mislite?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Uh sta mislim...Pa mislim da ta recenica nema veze sa zivotom.

Varaju i jedni i drugi iz najrazlicitijih mogucih razloga. Jako je neozbiljno generalizovati i sve u jedan kos staviti. Jedina razlika je mozda u tome sto se muskarci lakse odlucuju na prevaru, iz raznoraznih razloga, inace...

Smesno je misliti da zena mora da se zaljubi da bi prevarila...Mada kontam ( ovo ce zvucati mozda previse feministicki ) da su muskarci sami sebe utesili time, jer im je lakse da veruju da su prevareni zato sto drugog vole, a ne zato sto nisu dovoljno dobri ( seksualno ) svojo zeni...

anuška

Poznata ličnost
Član
Razlika je da li varaju muškarci ili žene? Prevara je prevara i motivi nikog ne opravdavaju.Istraživanja pokazuju da muškarci varaju zbog seksa a žene iz nezadovoljstva? Razlozi za mušku i žensku prevaru
koje su pokazala istraživanja.

10 razloga zašto varaju muškarci

- više seksa (želja za aktivnijim seksualnim životom)
- seksualna raznolikost (želja za drugačijim vrstama ili načinima seksa)
- oportunistički seks (mogućnost upuštanja u seksualni odnos bez opasnosti da će biti otkriven)
- kako bi zadovoljio seksualnu znatiželju o seksu s određenom osobom
- potvrditi vlastitu seksualnost
- osjećaj da na to ima pravo (vjerovanje da muškarci imaju pravo varati)
- uzbuđenje osvajanja
- veličanje ega (potreba da se osjeća važnim i posebnim)
- pritisak okoline
- seksualna ovisnost
10 razloga zašto žene varaju
- kako bi ispunile potrebu za emocionalnom bliskošću ili želju za bliskom emocionalnom vezom
- nezadovoljstvo partnerom
- nezadovoljstvo brakom ili vezom
- želja za muškom pažnjom
- želja da se ponovno osjeti poželjnom kao žena
- želja da ponovno osjeti romansu ili strast
- želja da se osjeća posebnom
- dosada ili usamljenost
- osjećaj zanemarenosti ili uzimanja zdravo za gotovo
- seksualno uzbuđenje

Da li se slažete s ovim tvrdnjama? Po primjerima koje znam mislim da u navedenim razlozima ima istine.

Sviđa im se: Boki

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Jao muka mi kad pogledam ove zenske razloge...

Da vam kazem nesto...Nikad u svojoj dosadasnjoj istoriji veza nisam pomislila da varam ni kad sam bila nezadovoljna samim deckom ili necim sto se ticeg naseg odnosa, a prvi put kad mi je to palo na pamet bilo je zbog cistog fizickog kontakta. Na licnom primeru sam se uverila da to sa emocijama nema nikakve vezed ( ili sam mozda samo ja takva :o )
Strasno , ali strasno me nervira to potenciranje emocija u prevari. I to kao jedini motiv.
Prevariti pre svega je svrseni glagol, dakle radnja koja se zavrsila,a varanje ( pod uslovom da je sa istom osobom ) moze da preraste u emocije. Na osnovu cega i po kojoj to logici se prevari zbog zelje za ljubavlju? Kako emocionalnu bliskost moze da ispuni kres kombinacija koja je najcesce sa slabo poznatom osobom? :zbunjen:

Drugo sve ovo na listi sto je navedeno da fali ne moze ni najbolji seks u zivotu nadoknaditi, jer se babe i zabe ne mesaju.

anuška

Poznata ličnost
Član
žene možda češće varaju iz osvete svom odabraniku (zbog nekoga ili nečeg što je učinio a nije joj se dopalo...)

anuška

Poznata ličnost
Član
mislim da to sve ovisi o karakteru i osobnosti a naravno i prilici za to. Čvrst karakter neće popustiti a povodljiv će iskoristiti svaku priliku.Mislim da to vredi za mukarce i žene.;)

Insajder

grrrrr
Član
za prevaru muškarcima treba čvrst(karakter) a ženama to nije bitno :p

btw. naravno da treba imati 'kočnice' u takvim trenucima...kažeš sebi NE isto kao kad ostavljaš cigarete :)

anuška

Poznata ličnost
Član
Treba naravno da kažeš sebi NE ali teško je to kazati u oba slučaja jer čovek može doći u situaciju da poklekne:D

anuška

Poznata ličnost
Član
Ovako su opisali razloge zbog kojih varaju muškarci u jednom ispitivanju:
  • Muškarci najčešće varaju jer smatraju da na to imaju pravo ili zbog nesigurnosti. Ili se boje da više nikad neće biti s drugom ženom pa žele da iskoristite priliku ili smatraju da je njihova dužnost da isprobaju što više toga
  • Privlačnost traje samo 3 godine, a uostalom ni većina primata nije monogamna
  • Mi jednostavno zaboravimo razmišljati svojom glavom
  • Testosteron i estrogen ne idu zajedno
  • To je samo seks i ništa ne znači
  • Muškarci varaju jer ne veruju u monogamiju, a ako ih ne ulove u neveri, njihov brak trajat će godinama
  • Žene se zapuste pa muškarci traže privlačnije partnerice. Osim toga, njihov ih prirodni instinkt tera da napreduju, pa što imaju više novaca to im se otvara više mogućnosti
  • Žene su seksi, to je glavni razlog za neveru
  • Muškarci su genetski programirani da spavaju sa što više žena. Neki to mogu da kontrolišu, a neki ne
  • Oni varaju zato što ne razmišljaju glavom
  • Genetika nema veze s neverom, jednostavno treba preuzeti odgovornost za svoje postupke
  • Muškarcima nevera ne predstavlja nešto više, za njih je seks samo seks. Pruža dobar osećaj o kojemu na kraju postanu ovisni
  • Oni varaju zato što je to uzbudljivo i sviđa im se proces zavođenja. Osim toga, skrivanje prevare i osećaj da ih nitko neće uloviti daje im dozu samopouzdanja
  • Odmalena nas uče da ne razmišljamo previše, pa nije ni čudno što tako puno muškaraca vara
  • Za neveru je možda kriv još neandertalac koji se ponašao slično kao i moderni muškarac
  • Muškarci varaju iz istog razloga kao i žene, monogamija nije prirodna
  • Oni u drugim ženama vide sve ono što njihova partnerica nema pa to žele istražiti
  • U genima muškaraca je da što više šire svoje seme. Neki to mogu kontrolisati, neki ne
  • Muškarci varaju zato što im partnerice uskraćuju seks, uvek ih boli glava ili su previše umorne
  • Njima se sviđa jedna žena toliko dugo dok ne napravi nešto što ih odbije, pa prelaze na druge partnerice
  • Tekom života muškarci proizvedu neograničene količine sperme i njihova je dužnost što više širiti svoje gene
  • Za razliku od žena koje brinu o deci, na muškarcima je da stvore što više potomaka
  • Muškarci su nesigurni i impulzivni te pokušavaju da zadive druge. Upravo to je razlog zašto ima toliko ratova
  • Oni varaju zato što mogu odvojiti emocije od seksa
  • Neki pripadnici jačeg spola vole raznovrsnost i u predanim vezama, pa neretko zastrane
  • Muškarci varaju zato što im u vezi nešto nedostaje, a u ljubavnici ne traže vezu već samo seks
Izvor: 24sata

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ne da su debilna, nego nemam reči.
U dilemi sam da li ovako glupe ankete i ispitivanja sprovode portali i časopisi da bi mi ubijali vreme na čitanju i komentarisanju ili to novinari daju mašti na volju.

maki

Poznata ličnost
Član
Koliko nevernika toliko i razloga...,,opravdanja,,...
Najgluplji razlog za prevaru koji sam čula je ,,Pa da doživim nešto lepo,,....mislim da gluplje od ovoga nema....:sick: