• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Muškarci - bolji vozači ?

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Požalila se jedna devojka i napisala ovo: ;)

"Mi, ženski deo populacije, svakodnevno čujemo za ovo, navodno smo antitalenti za vožnju, predlažem da razbijemo tu predrasudu, šta vi mislite?

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ja nisam vozač, tako da prepuštam drugima da odluče. Žene su obazrivije i skoncentrisanije na vožnju od muškaraca. Ali zato imaju druge propuste kada je reč o vožnji.

Habibi

Član partije :P
Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Ja nisam vozač, tako da prepuštam drugima da odluče. Žene su obazrivije i skoncentrisanije na vožnju od muškaraca. Ali zato imaju druge propuste kada je reč o vožnji.
Vidiš propuste prave svi,nevezano za pol,broj cipela i versko opredeljenje :D Lepo sam rekla još jedna u nizu predrasuda. Žene su jednako sposobne za vožnju kao i muškarci. Problem kod nas što je više za volanom muškarac nego žena,razlozi su brojni,pa otuda i ovo ustaljeno mišljenje ... Stvar je u praksi,kao i u svemu drugom što češće nešto radiš sve si bolji :)

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Auto je neprikosnoveno carstvo muskaraca, zato, neka im bude.... Istina je da su zene pazljiviji vozaci, manje udesa izazivaju, a to sto svaka ne uspe da uparkira iz prve, stvar je iskustva...:D

Habibi

Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Ja se nešto ne pronalazim u toj priči :D Ko nezna nek vežba :D

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.508
Horoskop
Ovan
Žena za volanom, opasnost na putu! :laugh:
Ja sam nerozan vozač, u stalnoj žurbi, a žene uglavnom pažljive i polako voze. Sreća moja da ne čujete moje komentare.
Ali, kada vidim da neka projuri ili uparkira iz prve, verujte mi, okrenem se i sa divljenjem gledam. Mojoj ženi je potrebno autobusko parking mesto. :grumpy:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Ja jedino gde muskarcima priznajem prednost to je u parkiranju. Definitivno su bolji od nas. Ja gledam po sebi, manje vise za sve cu se manevre snaci, ali ako vidim uzan parking prostor, ma ni ne pomisljam da udjem.:)

U svemu ostalom smatram ili da smo podjednako dobre, a da smo pazljivije to je sto posto.

Habibi

Starosedelac
Učlanjen(a)
30.04.2011.
Broj reagovanja
192
Horoskop
Ribe
Žena za volanom, opasnost na putu! :laugh:
Ja sam nerozan vozač, u stalnoj žurbi, a žene uglavnom pažljive i polako voze. Sreća moja da ne čujete moje komentare.
Ali, kada vidim da neka projuri ili uparkira iz prve, verujte mi, okrenem se i sa divljenjem gledam. Mojoj ženi je potrebno autobusko parking mesto. :grumpy:
Ih bree... pa zar je kod vas samo brzina merilo,pa to može svaka budala da radi,brzo da vozi...Al šta je sa oštrinom,spretnošću i sigurnosti ujedno?To se ne računa... A za repertoar ne brini umemo i mi da naredjamo popriličan kad vi nešto zabrljate :D

Insajder

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
05.04.2013.
Broj reagovanja
2.178
Horoskop
Ovan
Naučno je dokazano da su ženski refleksi sporijii da im je percepcija za reakciju slabija.
Ovo naravno nije šovinističko razmišljanje nego su činjenice.

Znači šta...muškarci su bolji vozači. :)

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.508
Horoskop
Ovan
Naučno je dokazano da su ženski refleksi sporijii da im je percepcija za reakciju slabija.
Ovo naravno nije šovinističko razmišljanje nego su činjenice.

Znači šta...muškarci su bolji vozači. :)
I piloti i još mnogo toga, ali nećemo da naše koleginice zbog toga sekiramo. :D

lasta

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
05.05.2013.
Broj reagovanja
388
Horoskop
Škorpija
Nisam vozac takodjer. No, sada cu da kazem konretno za zene iz moga grada, tj ne moga nego grada di zivim :). Kako sam suvozac imam naprosto vise vremena da gledam oko sebe kako neko vozi pored nas. Neku vecer sam poslala sve zene svijeta na jedno mjesto :oops:. Jedna popravlja ruz na usnama, druga svako malo pogledava frizuru, treca uredno prica na mobitel i pali cigaretu itd. Prestrasno. Sada da ne ispadne da sam sexista :D, moja mama vozi bolje od stotine i stotine muskog pola. U zivotu se nisam vozila s muskim polom a da je bolje vozio od moje majke. Za voznju sa njom doista treba hrabrosti :D a nikad u zivotu nije napravila a ma niti jedan prekrsaj ili nesto slicno .

Dok jedno vrijeme sam svaki peti dan isla kroz Italiju, pak tamo bio musko ili zensko naprosto nekako nema razlike jer svi voze "cudno" :D

Voznja je jedna od adrenalinskih podizaca , mislim da je muski rod naprosto sklon mnogo vise tomu, neko zenski.

Nekako smo u dobu kada zene voze jer moraju ili jer im je tata, muz, decko....u malo slucajeva same sebi ,kupio dobru pilu pa ajde da me neko vidi, e onda sjednu za volan, krenu....pa se sjete u meduvremenu da su zaboravile staviti lip ili popeglati kosu etc. A opet smo nekako i u dobu kada muskarci voze jer im se ne da otici do ducana udaljenog od mjesta polazista 500 m, pa voze ili isto kao gore navedeno, tate, mame kupili dobru pilu ili pak sami sebi, a ujedno ima super kosulju na kojoj se vidi koja je marka ako se nakosi malo vise na lijevo, e da pak si je kupio i super mobilni pa ga bez razloga drzi u drugoj ruci poviseno (da se vidi)........jer uvjek ima ovakvih poput mene koji su suvozaci pa gledaju( ne da bih vidjela marku kosulje i mobitela, naprosto jer zelim da vidim ) :p

Mozda je moj odgovor ovakav jer ne vozim nego gledam kako voze ljudi oko mene,ne znam :)

No kako su sada zene muskarci, a muskarci zene.....ovakvi postovi ce biti vrlo rijetki :p

Džony

Novajlija
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Broj reagovanja
4
Horoskop
Škorpija
Ovo pitanje je nenadmašivo. :laugh:

Možda ću zvučati šovinistički ( dame moje sve vas volim uprkos tome :kul: ), ali ne možete nam prići za volanom. Naravno u životu ima izuzetaka. Uvek se nađe neki pajser za volanom, ali to je više problem karaktera, nego vozačkih sposobnosti.

Imao sam prilike da viđam dobrih vozača sa obe strane. Ipak, procentualno muškarci su brojniji :kul:
A i mi u nečemu da budemo bolji od vas :laugh:

lutalica

optimista sa iskustvom
Starosedelac
Učlanjen(a)
12.08.2012.
Broj reagovanja
614
Horoskop
Rak
Ovo pitanje je nenadmašivo. :laugh:

Možda ću zvučati šovinistički ( dame moje sve vas volim uprkos tome :kul: ), ali ne možete nam prići za volanom. Naravno u životu ima izuzetaka. Uvek se nađe neki pajser za volanom, ali to je više problem karaktera, nego vozačkih sposobnosti.

Imao sam prilike da viđam dobrih vozača sa obe strane. Ipak, procentualno muškarci su brojniji :kul:
A i mi u nečemu da budemo bolji od vas :laugh:

Dobro, kad ste navalili, prepusticemo vam volan! A i lepse je kad te voze... Bar mozemo obuti veeeelike stikle...:p

Džony

Novajlija
Učlanjen(a)
06.06.2013.
Broj reagovanja
4
Horoskop
Škorpija
Možete obući i mini, ništa lepše nego minić na suvozačkoj poziciji :kul:
Pa se pogled spušta do tih štiklica :playful:

Stemis

Prinudni upravnik