Mozgalice

Taca

ona, stara
Član
21, sinoć sam odgovorila sa telefona, nisam ukapirala da je ovo zadnje puta a ne plus. Sorry, but jbg. :)

Beba

Poznata ličnost
Član
E ljudi moji što se mučim, e a onaj moj profesor Bugarski mi dao pet iz matematike na lepe oči. Ja mislila da znam matematiku.
Gledam u zadatak, gledam i ostanem pola sata tako gledajući i shvatim da treba da odem odavde, ništa od mene...

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Prvi zadatak je jako prost, ako nisi zaboravila mnozenje razlomaka.
A drugi je malo mozganja. Prvi red je jasno da je tri. Drugi, pa trougao je dva jer se mnozenjem sa tri trougla dobija osam cije mnozenje sa tri daje 24.
Treci red: dva puta tri 6, puta 4 je 24 i opet puta 4 je 96.
Dakle, kod cetvrtog reda ja samo vazno ne zaboraviti koju racunsku operaciju prvo treba uraditi, mnozenje ili sabiranje. :)

Beba

Poznata ličnost
Član
Zaintrigiraju me mozgalice i iskreno dobro se zamislim, neke i rešim mada treba malo vremena, a iskreno kojim redom se upotrebljavaju operacije u matematici sam apsolvirala učeći sama sa sobom, decom i sada sa Jelenom.
Sada retko kupujem ukrštenicu, odkako je ima i ovde, nikada nisam uzimala one osmosmerke , volim da se pomučim pa makar i ne rešila u potpunosti, volim one u kojima su "bele ukrštenice" njih najviše volim, volim da se zamislim i nad sudoko igrom i sl.

Vrh Dno