Mozgalice

Insajder

grrrrr
Član
euklidova matematika kaže da dve paralelne prave ne mogu da se seku,
ali Lobačevski tvrdi suprotno da se one seku negde u daljini...i tu prestaje logika,
mada jeste logično kada gledamo recimo prugu, ali opet to je zamišljena "putanja",
i prelazi u 4-tu dimenziju

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Logika je prilicno ogranicena i radi samo u korist opipljivog.
Ako na papiru nacrtamo dve prave, dakle imaju pocetak i kraj, one se svakako ne seku.
Ali ako u prirodi zamislimo dve prave, a ne vidimo im ni pocetak ni kraj, mi ne mozemo garantovati da se one ne seku negde...Stoga mislim da je Lobacevski vise u pravu.

Insajder

grrrrr
Član
evo jednog filozofsko-fizičkog pitanja što mi palo pre neki dan, možda nema mnogo veze sa ovim ali ima logike,
pa reko malo da ispadnem i ja pametan ..)

šta misliš, koja je najudaljenija tačka na zemljinoj kugli od tebe ?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Sto bi zapravo znacilo ona tacka na kojoj se i nalazim

jel sam u pravu? Ako jesam, medalja za pamet :laugh:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Jupiiiiii.....Bravo ja....Ni sekunda mi nije trebala da to zakljucim :happy:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
I ovo koliko je logika, toliko je i paradoks, tako da i te kako ima veze sa ovom temom :)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Imas jos neka pitanjca u rukavu? Bas su me sad zaintrigirale ove stvarcice :)

Insajder

grrrrr
Član
al' ga serem noćas :thumbsdown:

kada gledaš svoj odraz u ogledalu vidiš sve suprotno, kako bi videla sebe da gledaš s'one strane ogledala
sebe u reali?
da li bi bilo suprotno ili isto pošto je to 'reala' ?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Ako sam dobro razumela pitanje kako god okrenes bilo bi suprotno, jer je reala ona strana sa koje gledam, a ne ona koja se reflektuje.

Insajder

grrrrr
Član
ne nego baš onako kako sam reko, a to da je ogledalo imaginarno nasuprot tebi koja si u reali,
ali kad bi bila u ogledalu ne gledaš sebe imaginarno jer ti je primaran svet reala

da li vidiš sebe suprotno, ili bolje rečeno kako vidiš sebe u reali ako nije suprotno? ;)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Sad smo malo zapetljali. Moj prvi odgovor je da se vidim suprotno. No ja isticem da je sama tacka po kojoj se procenjuje realnost nije pozicija ogledala vec mene. Bila u zamisli ``u ogledalu`` ili ispred njega, ja vidim suprotno, jer je reala onde odakle ja gledam , jer imam svest o tome, ne refleksija. Ne znam koliko me kapiras sta hocu reci. A mozda ni ja pitanje nisam bolje shvatila.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
A ako bih gledala bukvalno, ne bih se uopste videla, jer ja ne mogu biti u ogledalu, odnosno refleksija ne moze da konstatuje realnost.

Insajder

grrrrr
Član
dobro zaključivanje, ali pretpostavimo da može da se vidiš

znači...gledaš sad sebe u ogledalu i šta vidiš?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Hm...U pretpostravci da mogu sebe da gledam iz ogledala, ja bih videla sebi ledja, a to onda ne bi znacilo da se vidim suprotno jer ne postoji refleksija.

Vrh Dno