• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Može li LSD stvarno da leči: Psihodelični trip za psihijatriju

"
Prošle su četiri duge i čudne decenije otkada je Rik Doblin, pionir istraživanja psihodeličnih supstanci, prvi put na koledžu probao esid i odlučio da svoj život posveti isceliteljskim moćima supstanci koje menjaju svest.

Čak i kada su kampanje protiv droge uspevale da kriminalizuju ekstazi, LSD i magične pečurke, a istraživači sa ovog polja se povlačili, Doblin je nastavljao svoje donkihotsko putešestvije.

Njegova misija da psihodelične supstance budu prihvaćene u mejnstrim diskursu znatno je napredovala prošlog meseca kada je magazin “Nature Medicine” objavio rezultate njegovog laboratorijskog istraživanja o MDMA, klupskoj drogi poznatoj kao ekstazi ili moli. Ovo istraživanje – prvi put sprovedena Faza 3 kliničkog istraživanja sa terapijom uz pomoć psihodeličnih supstanci – ustanovilo je da MDMA uz psihoterapiju donosi značajno olakšanje pacijentima sa teškim oblicima posttraumatskog stresnog poremećaja. "

Nastavak OVDE

Ovaj tekst sam pročitala na Nedeljniku rs i bio mi je zanimljiv zbog mog PTSP-a koji već predugo traje. Bez obzira na ta istraživanja, ne verujem da bih probala taj "lek".

Sa druge strane, tu je ono THS ili kako se već zove to ulje za lečenje bolova, prvenstveno onih kod reumatidnog artritista i multipleskleroze...mislim da je već odobreno u Kanadi.. Ali..i tu bih razmišljala..

Šta vi mislite o svemu ovome? Da li biste probali THC ulje ukoliko vam ga prepiše neurolog ili reumatolog?

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.683
Horoskop
Devica
Koliko znam, sve te psihoaktivne (valjda se tako zovu) droge šta god ne bi trebalo nikad da se uzimaju u stanju depresije, straha ili bukvalno bilo kakvih loših misli jer vrlo lako mogu da poguraju na jako loše stanje svesti iliti da te ubace u toliko loš trip da posle njega samo želiš da se ubiješ. Baš moraš stanje uma da dovedeš u neko dobro stanje da bi dobro vozilo tako da mi nije jasno zašto bi neko to pominjao kao terapiju o_O
Što se tiče ulja od kanabisa/konoplje, za to sam da treba dopustiti ljudima da uzimaju i da bude legalizovano, THC manje više je zaslužan za to da smiruje mišiće i nerve, u zavisnosti u kojoj količini se uzima može mooožda da izazove neku vrstu "tripa" ( napominjem, opuštanje u smislu sve je smešno itd, ali ja iskreno mislim da je više to čoveku u glavi kao nešto što mu je ubačeno od silnog pričanja - trava je droga, trava baca tripove) ali nikad kao hemijski opijati. I da, ulje od konoplje nema ništa od takvih "nuspojava" delom je slabije ali isto tako utiče na mišiće. Čaj od konoplje inače može da smanji nivo šećera u krvi.
Nažalost država banana u kojoj živimo neće em dati da se to pusti u prodaju tek tako, em što ljudi treba da se i obuče za to da nekome daju kada i koliko će da se takva "terapija" uzima. I ne, NIJE lek, nikad neće biti lek, ali pomaže ljudima koji su bolesni, koji imaju bolove!

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.752
Horoskop
Lav
THC manje više je zaslužan za to da smiruje mišiće i nerve, u zavisnosti u kojoj količini se uzima

Jedan moj dobar poznanik je bio predsednik Udruženja "Lekalizacija" i objasnio mi je da se to ulje uzima u dogovoru sa neurologom, ili psihijatrom ukoliko neko ima psihosomatski poremećaj.
On ima reumatoidni artritis i tako se našao u toj "priči" oko ulja kanabisa.

Meni je rekao da..ukoliko želim da probam, i posle kupim to ulje zbog grčeva koje imam zbog cp..moram da skeniram celokupnu medicinsku dokumentaciju koju mejlom šaljem tom Udruženju.
I rekao mi je da se za bol u mišićima i za grčeve uzima samo jednom dnevno ulje-veličine zrna pirinča. Veće količine ne treba uzimati, po njegovim rečima, kada je cerebralna paraliza u pitanju.

Ljudi sa drugim dijagnozama i težim bolovima uzimaju druge količine.

I koliko se sećam, rekao mi je da se to koristi jedno vreme pa se pravi pauza.

Ali ja, bez obzira na to imam neki strah.

Takođe mislim da će proći još dosta godina da se to ulje kod nas legalizuje i prodaje na recept u apotekama.

Ali..proizvode od konoplje prodaju prodavnice zdrave hrane. Videla sam u radnji u kojoj radi moja sestra. Imaju čaj i ulje..i dalje nisam gledala. Nisam ni cenu zapamtila.

Usput, to nije jedina prodavnica zdrave hrane koja prodaje te proizvode.

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.683
Horoskop
Devica
Koliko znam, lekari ne smeju bas tako javno da predlazu terapije uljem od kanabisa ili slicnim.
Uh, da, srecom zaista su ozbiljni sa tim kako pristupaju ljudima, uvek ide celokupna dokumentacija i mislim da negde po tome i prave ako mozes takvo nesto da koristis koliko cesto bi ga koristila.
Zao mi samo sto znam da ih vrlo cesto jure, hapse itd zbog posedovanja i proizvodnje toga.
Iskreno, mi smo uzimali za moju mamu, potpuno 10a bolest je bila u pitanju i ona je na primer trebala to dva puta dnevno da uzima upravo zbog misica i bola. Pritom smo se svi u kuci posluzili jednom dozom taj dan kada smo uzeli cisto da vidimo kakvo je :D
Zanimljiva stvar jeste sto sam taj dan ja umnjak vadila, i natrljala sam na desni sa strane gde sam i vadila isti, bogami je pustio bol kao brufen kada se uzme :D
Razumem skroz strah, prvo nije jeftina stvar u pitanju da se tek tako isprobava, drugo sto moze nekad da se desi da covek sebi u glavi napravi da ga ulje maltene radi kao da je popusio dzoint pa ima "trip"
Sto se tice konoplje, ona kao industrijska je dozvoljena za proizvodnju i za prodaju i za to se prolazi milion nekih provera da ne bi doslo ne daj boze do "zloupotrebe"

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.752
Horoskop
Lav
zaista su ozbiljni sa tim kako pristupaju ljudima, uvek ide celokupna dokumentacija

Da, tako mi je objasnio taj poznanik. To Udruženje traži celokupnu medicinsku dokumentaciju.

Sećam se i da je Slavica Đukić Dejanović prisustvovala tribinama tog Udruženja i jednom Danica Grujičić koja se odmah izjasnila protiv.

Vrh Dno