Monogamija

Njavica

Dreamer.
Domorodac
Evo ovako, pre neko vece sam imala jednu cudnu raspravu sa prijateljem.
Po njemu, monogamija u danasnje vreme ne postoji, tacnije, da ali tipa kod nekih 20% parova.
Gle cuda, ispade po tome da ja zivim onda u svetu maste, u nekoj vrsti nade da cu imati bas samo svoju specijalnu osobu.
Zanima me vase misljenje.
Dal je moguce da onda zaista danas, brak ili zajednica kao takvi vise ni ne postoje?
Da li ljudi misljenje o ovome nose iz svoje porodice, u kojoj su odrasli? I koliko tacno drustvene mreze po vama uticu na to da pojam monogamije nestaje?
Specijalni citat od nase nam divne vikipedije o monogamiji:

Моногамија је обичај или стање у коме особа има само једног партнера (мужа или жену) у једном периоду. Реч моногамија долази од грчког monos (један или сам), и грчког gamos, што значи брак или савез. У дословном преводу, израз моногамијазначи бити венчан са једном особом. Тренутно се израз моногамија користи и за венчане и за невенчане парове.

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Domorodac
Bitno je samo ono što ti želiš od veze. Koliko je nevažno šta ostatak planete misli o tome od jedan do 10. Deset? Čestitam, diplomirali ste sa najvećom ocenom!

Njavica

Dreamer.
Domorodac
Totalno je to nevazno naravno, ali koliko zapravo to danas postoji da su dvoje ljudi posveceni jedno drugom, od pocetka pa do kraja?

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Domorodac
Verujem da skoro svi ulaze u vezu sa tom namerom. A šta bude kasnije, pitanje je karaktera, trenda, vaspitanja pa i mogućnosti....

Dok je ovako, svaka je veza monogamna ;)

blow up.jpg

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Bračna zajednica sigurno gubi na značaju poslednjih godina. To se sada moderno naziva tabui. :)
U procesu vaspitanja, nesumnjivo da i oponasanje ima uticaj. I koliko god da je procenat, nemoj prestajati da insistiraš da mr Special bude samo tvoj!

Beba

Domorodac
Domorodac
Tako je, svidja mi se ta reč posvećenost ili poštovanje jer kako reče Njavica od početka do kraja zajedničkog života to je i najvažnije. Nazivati to drugim rečima je apsurd , srž održanja jedne bračne zajednice je upravo to...poštovanje.
Medjutim, pitati se šta je to što je dovelo do nezrelog, neozbiljnog čak i bezobraznog urušavanja braka je nemoguća misija.