Moji radovi sa računarom

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ako ste ikada nešto važno uradili na računaru i želite da podelite sa nama, evo teme i za tako nešto. :)

Ja sam pre par godina uradio kartu Požarevca u Corelu, nije završena i šteta što je postojao problem sa našim slovima (tadašnja verzija Corela imala je problem sa našim slovima). Nikakako da stignem da je preradim i sva imena ulica gde ima kukica i ostalih znakova koja se pojavljuju umesto naših slova preimenujem.

PS. Sliku otvorite u novom prozoru/tabu kako bi je videli u punoj veličini. :)

Taca

ona, stara
Član
Bravo za tebe!!! Exportuj za Adobe Illustrator, text ostavi kao text (a ne kao krive), otvori u Illustratoru, promeni u font sa našim znakovima i sačuvaj kao PDF... i nemoj više nikada da koristiš Corel;)
... to je bio savet prijatelja :laugh:

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Corel mi je bio nekako lakši za učenje od Adobe aplikacija, ja ni Photoshop ne koristim, već GIMP. A zašto bih je konvertovao u PDF, ja sam je i uradio da je ljudi kače i na sajtove, pa tako se i našla na sajtu sa koga je linkovana. Inače, zanimljivo je da je genije koji je radio taj sajt zatražio da mu pošaljem vektorski fajl, zbog izrade sajta, jer mu JPG nije bio dovoljan. :roflmao: Što mi rekao Kesić, budala!
Znači da kupim Illustrator, pa da uradim kako si rekla. OK, samo da nađem gde sam beše tutnuo taj fajl. mada, verujem da i novi Corel podržava UTF. U svakom slučaju hvala. :)

Jova

Suspendovan nalog
Bravo za tebe!!! Exportuj za Adobe Illustrator, text ostavi kao text (a ne kao krive), otvori u Illustratoru, promeni u font sa našim znakovima i sačuvaj kao PDF... i nemoj više nikada da koristiš Corel;)
... to je bio savet prijatelja :laugh:
Koja strucnost...Velika praksa...Znanje na visokom nivou...

Taca

ona, stara
Član
9:36 :jawdrop:.. Nisam muzički kritičar, pa ni moje mišljenje nije od značaja, ali meni zvuči odlično :thumbsup: pitaju moji klinci jel mogu da prebace na telefon :rolleyes::D

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Bravo, bravo! :) Ne zaboravi da me preneseš da na zeleno prvo propusti budale. :)

Taca

ona, stara
Član
Svidelo mu se, odmah je napravio i čikicu koji se penje stepenicama. Semafor je iz udžbenika informatike za 6 razred osnovne. Na žalost, nemaju uopšte praktičnu nastavu mada imaju učionicu sa 30 ak računara. Srbija pod šljivama. Mrzim školu! :meh:

Vrh Dno