• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

MMR i Covid19 vakcina - istine i laži

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
I meni je neshvatljivo čekanje u redu.
Ipak je najbolje da se zatraži mišljenje lekara oko vakcinacije i izbora vakcine. Možda čak i mišljenje više lekara.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.776
Horoskop
Lav
Mamin i moj izabrani lekar opšte prakse od marta prošle godine radi u jednoj kovid ambulanti ili bolnici i nismo ga videle od tada.

Prijatelji koji su, bez poziva, išli da prime kinesku vakcinu rekli su mi da su pre vakcinacije razgovarali sa lekarom koji je prisutan u prostoriji koja se nalazi pre one u kojoj se dobijaju vakcine.

U Beogradu vakcinišu samo sa kineskom vakcinom.

Na Tviteru sam pročitala status žene koja piše da njenog oca u Valjevu ( ako se sećam ) nije pogledao nijedan lekar. On je tražio razgovor sa lekarom, a medicinske sestre su rekle da nema lekara i bile su prilično neljubazne.

I neki moj zaključak je da je stanje haotično, veliki su redovi na Sajmu...I treba da se sačeka još malo..do dolaska ruske vakcine ili Fajzerove koje najavljuju oko 15.02. treba da se čuvamo i ponašamo kao i do sada ( maske, distanca )...

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.035
Horoskop
Ribe
U aplikaciji za prijavu postoji polje za istoriju bolesti. Spram toga se dobija i vakcina. Ukoliko su vas zvali onda je bezbedno.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.776
Horoskop
Lav
Nisu nas zvali, možda jer smo naveli samo Fajzer i Sputnik vakcine.

Nisam videla taj deo za istoriju bolesti, štiklirala sam ono polje neurološka oboljenja-mislim da se tako zove, i kod mame hronična kardiovaskularna oboljenja..pogledaću još jednom.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.035
Horoskop
Ribe
To je to polje. Označiš ako imaš neko hronično oboljenje. Lekari znaju šta će sa tom informacijom.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Pitanjce... Da li je dozvoljeno da se zahteva dokaz o primanju određene vakcine? Naime, kolega se vakcinisao fajzerom, ali mi je rekao da nije video iz koje bocice su punili špric. Zapravo, špric je već bio napunjen kada je ušao iza paravana. Zvučim kao paranoik? :cautious:

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.035
Horoskop
Ribe
Dobiješ potvrdu o vakcinaciji koju pokažeš kada dođeš na revakcinaciju. Na potvrdi piše šta si primio.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
I u potvrdi Astrazeneka, a izjasnio si se za Fajzer!

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.035
Horoskop
Ribe
Pa šta? Nekada nas navataju po hodnicima škođe i sve vakcinišu, niti su pitali roditelje, niti bilo koga šta će da primi i od kog proizvođača. Čuj molim te, nije šija nego vrat.
Da sam ja neka vlast... 🙄😎😂😂😂

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Ako neko ima neka saznanje, iskustvo, svoje ili prijatelja, nek se javi.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Pitanje je - kako da budem siguran da ću dobiti izabranu vakcinu, s obzirom da na netu čitam, srećom retka iskustva, da su neke osobe primile pogrešnu vakcinu. Pročitaj prethodne poruke.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.776
Horoskop
Lav
@Stemis

Evo šta kaže list "Danas" na tu temu, vezanu za potvrdu o vakcinaciji

https://www.danas.rs/drustvo/nove-eusluge-na-portalu-euprava-vezane-za-vakcinisanje-protiv-covid-19/

Nisam se još vakcinisala, čekam, i mene zanima da li ću dobiti jednu od dve izabrane vakcine.

I svakako na licu mesta pitati i prvi i drugi put koja vakcina se prima- pre same vakcinacije.

Da li je tvoj kolega pitao zašto je špric napunjen, tj da li je pitao koju vakcinu dobija...zaista je čudno to što je špric već bio napunjen...

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.035
Horoskop
Ribe
To je isto kao kada podižeš dokumenta. Pre preuzimanja moraš da proveriš sve podatke. Tek omda primiš dokumemta / vakcinu. Odgovornost je podjednaka na onom ko daje i ko prima.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Gde se dedoše one ruske vakcine što ih proizvodimo?

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
803
Horoskop
Vodolija
To se i ja pitam. Naime, suštinski nisam protiv vakcinacije, decu smo pelcovali redno. Međutim, kada je reč o Kovid vakcinama, odn. protiv Kovida, nisam baš sigurna. Mislila sam, ako se uopšte budem vakcinisala biće ruska. Ipak, nju su smućkali na državnom institutu, nije proizvod privatnih kompanija (s dr.str. i Černobilj beše državni 😂). Posle, pomislih može ta ruska koja se proizvede na Torlaku, proći će neko vreme. Što vreme više prolazi, sve manje želim da se vakcinišem. Nervira me stalni pritisak i povremena stimulacija (vaučeri, 3000 za gospođu). Možda je i problem što su mišljenja oprečna, a dato nam na izbor. U nekim zemljama nisu imali izbora, zavrni rukav i šta dobiješ to ti je. Ko od nas laika može da zna šta je najbolje? Što se tiče lekara, mislim da ni oni nisu svi najbolje informisani, jer to zavisi od ličnih afiniteta. Čak znam da neki koji su primali istu vakcinu, nisu dobijali iste smernice. Znam i da je bilo kontraindikacija (u neposrednom okruženju). Znam i one koji su se zarazili, odnosno oboljevali posle vakcine.
E sad, ako oni vakcinisani nemaju dobru zaštitu već 6 meseci posle, malo mi je bez veze, tj zvuči eksperimentalno to šprickanje - treća, četvrta, buster... Ukoliko vakcinisani mogu da se razbole, dobro - prihvatam benefit je lakša klinička slika, ali ipak se razboljevaju. Mogu da prenose virus.
Ne znam, stvarno mi je sve to konfuzno. Drugo, kako ja nevakcinisana ugrožavam nekog vakcinisanog ako je vakcina dobra zaštita? Pre vakcinisani koji mogu da šire virus bez kliničke slike mi se čine opasnima.
Sad pričaju i o tome da deca od dvanaeste treba da se vakcinišu, to mi se baš ne sviđa!
Ja bih se možda i vakcinisala, ali decu...
S druge strane, naši prijatelji koji se spremaju da se ostvare u ulozi roditelja, od lekara su dobili izričitu sugestiju da se ne valcinišu.
Eto, nisam pametna. Bar sam vam se izjadala.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Ja sam se vakcinisao. I ako budu preporucene i nove doze, i njih cu primiti. Ja verujem da je primanje vakcine manje zlo od zarazavanja kovidom. Prosto rizikujem sa primanjem vakcine, kako bih u slucaju zarazavanja ima laksu klinicku sliku.

Vrh Dno