MMR i Covid19 vakcina - istine i laži

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.375
Horoskop
Ribe
Doktor kod koga sam išla u kovid ambulantu kada sam se razbolela pre samo mesec dana , umro je. Od kovida. U utorak.
Bio mi je simpatičan jer je bio u istom fazonu ko ja, nije nosio rukavice, vizir mu stajao na ormariću pored. Primao je 50-ak pacijenata dnevno i nije pravio pauzu. Ni kafu nije hteo kada su ga nudile sestre. Inače, komšija, viđala sam ga sa suprugom i ćerkicom. Ne mogu da vam opišem koliko mi je žao njega i njegove porodice.
I kao što rekoh na početku svega ovoga, svi su oni žrtvovani. Od strane nekog nesposobnog ministarstva, neke nesposobne vlasti... Meni je bre žao svih nas!!!!
Inače, Darija nije lekar, Darija samo ima diplomu sumnjivog porekla.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.567
Horoskop
Lav
Baš tuga..Koliko je imao godina?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.375
Horoskop
Ribe
59 godina, radio ceo život i pred penziju, ćao, adio. 😢

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.489
Horoskop
Strelac
Strašno, zaista....🙁
Taco, a što nije nosio taj vizir, rukavice, masku itd?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.375
Horoskop
Ribe
Nosio je masku i ono zaštitno odelo. Ali nije vizir, rukavice...ne znam zašto, možda nije mogao da radi tako.
Takođe sam prinetila u bolnici, doduše u Sremskoj Mitrovici da doktorka na prijemu, mlada žena, nosi normalnu uniformu doktora i samo hiruršku masku preko lica iako radi sa najtežim slučajevima. Na odeljenju nose skafandere i punu opremu ali na prijemu ne. Iako je crvena zona, ima oznaku.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.489
Horoskop
Strelac
Mi ćemo verovatno tek za 5-10 godina saznati pravu istinu o onome sto nam se događalo; i koliko je bilo opreme na raspolaganju, i ko je to kontrolisao (ili je nošenje bilo prepušteno individualnoj proceni lekara), i da li su lekari žrtvovani, ili su neki od njih bili skeptični prema postojanju virusa...
Ako i tada saznamo. :(

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.567
Horoskop
Lav
Nadam se da ćemo sve to saznati...nekada..ako ne mi, onda generacije posle nas.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.375
Horoskop
Ribe
Do jeseni neću. Ako bude još uvek covid histerija, vakcinisaću se na jesen. Prvo, zato što sada već imam anti tela, drugo, zato što će kasnija vakcina sigurno biti bolja od ove zbrzane.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.059
Horoskop
Ovan
Ja sam čekao da se prvo kraljica Elizabeta II vakciniše. Čini mi se da je ona izabra pfizer biontech vakcinu. I izraelci takođe. Može li neko da potvrdi?

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.567
Horoskop
Lav
I, ako vas pozovu sada na vakcinaciju, šta biste učinili?
Ja bih zavrnuo rukav!

Prijavila sam se na portalu E uprava. Minut, dva kasnije dobila sam SMS i mejl u kojima stoji da sam "izrazila interesovanje za vakcinu".

Izabrala sam Fajzer, druga vakcina je Sputnik V. Inače tamo stoje sve vakcine.

Navela sam da imam neurološko oboljenje, bez preciziranja koja je bolest, ne postoji opcija da se i to navede.

Hoću da se vakcinišem, najpre zbog mame koja neće i ne može da primi Fajzerovu npr.

Jedva čekam da se stvari koliko toliko vrate u neku normalu. Hoću normalno da se družim, pijem kafu sa prijateljima, komšinicama, sa daljom rodbinom.

Ovo je link za prijavu

Mogu da se prijave i članovi porodice , nije potrebna registracija.

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.489
Horoskop
Strelac
Ja lepo nisam pametna....pojma nemam šta mi je činiti i za koju se opredeliti. 🙁
Al' ako je Elizabeta uzela Fajzerovu, računam da je to najsigurnija opcija :smuggreen:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.059
Horoskop
Ovan
Ne znam šta je kraljica ovoliko čekala? Možda je ona čekala da se mi izjasnimo?! :D

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.059
Horoskop
Ovan
Prijavila sam se na portalu E uprava. Minut, dva kasnije dobila sam SMS i mejl u kojima stoji da sam "izrazila interesovanje za vakcinu".

Izabrala sam Fajzer, druga vakcina je Sputnik V. Inače tamo stoje sve vakcine.

Navela sam da imam neurološko oboljenje, bez preciziranja koja je bolest, ne postoji opcija da se i to navede.

Hoću da se vakcinišem, najpre zbog mame koja neće i ne može da primi Fajzerovu npr.

Jedva čekam da se stvari koliko toliko vrate u neku normalu. Hoću normalno da se družim, pijem kafu sa prijateljima, komšinicama, sa daljom rodbinom.

Ovo je link za prijavu

Mogu da se prijave i članovi porodice , nije potrebna registracija.
Video sam link, ali nisam izrazio interesovanje. Neka se prvo vakcinišu političari, ima vremena za sirotinju raju.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.059
Horoskop
Ovan
Da li ste i vi negde čuli ili pročitali da će za putovanje u zemlje EU biti potreban i covid pasoš, odnosno dokaz da ste primili vakcinu protiv covid-19? A šta mislite o tome da će, u tom slučaju, EU da priznaje samo one vakcine koje je ona odobrila?

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.489
Horoskop
Strelac
Jao bre Stemis....zar nije dovoljno dilema i nedoumica oko vakcina, zar si baš morao i ovog crva da ubaciš? :o E, tek ću sad da se zamislim... Ili da pošaljemo diplomatsku notu Grčkoj i priupitamo ih s kojom ćemo moći kod njih na more? 🤔 Taman će do kraja letnje sezone da nas štiti vakcina, koju god da primimo

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.567
Horoskop
Lav
Da li ste i vi negde čuli ili pročitali da će za putovanje u zemlje EU biti potreban i covid pasoš, odnosno dokaz da ste primili vakcinu protiv covid-19? A šta mislite o tome da će, u tom slučaju, EU da priznaje samo one vakcine koje je ona odobrila?

Čitala sam na nekim portalima a ovo pitanje se postavlja i na drugom forumu na kome učestvujem.

Mislim da će neke zemlje tražiti covid pasoš, i mislim da će biti najvažnije da je neko vakcinisan.

Ne verujem da će biti važno iz koje zemlje potiče vakcina, ali ko zna...

Vrh Dno