MMR i Covid19 vakcina - istine i laži

sovac

kafolenčić
Član od
08.11.2019
Reakcije
494
Horoskop
Ovan
Ta odredba Ustava odnosi se na medicinska ispitivanja, eksperimente, istraživanja, a ne na redovnu vakcinaciju. Zato je kod nas vakcinacija obavezna.
Recimo, kada je neka vakcina u pripremi, testovi se mogu raditi samo na osobama koju se izricito saglasne sa tim.
kako god

Vakcinacija kod nas nije obavezna ali ukoliko je odbiješ sledi niz mera kojima te primoraju da je ipak primiš.
tome moramo stati na put

Zakonom o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti propisana je obavezna vakcinacija u Srbiji.

štite oni nas već nekoliko godina osetili smo žestoko tu njihovu zaštitu

Taca

ona, stara
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.024
Horoskop
Ribe
Ako je vakcina obavezna, zašto se traži saglasnost, potpis, odobrenje od roditelja?
Ako roditelj odbije da da saglasnost, šta onda?
Ili je obavezna ili je uz saglasnost, ne može i jedno i drugo.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
14.807
Horoskop
Ovan
Zakon o zaštiti stanovništva od zaraznih bolesti

Član 32

Imunizacija se vrši imunološkim lekovima.

Obavezna imunizacija je imunizacija lica određenog uzrasta, kao i drugih lica određenih zakonom, koju lice koje treba da se imunizuje, kao ni roditelj, odnosno staratelj ne može da odbije, osim u slučaju postojanja medicinske privremene ili trajne kontraindikacije koju utvrđuje doktor medicine odgovarajuće specijalnosti ili stručni tim za kontraindikacije.

Imunizacija je obavezna za:

1) lica određenog uzrasta protiv tuberkuloze, difterije, tetanusa, velikog kašlja, dečije paralize, malih boginja, rubele, zaušaka, virusnog hepatitisa B, oboljenja izazvanih hemofilusom influence tipa B; i oboljenja izazvanih streptokokom pneumonije;

2) lica izložena određenim zaraznim bolestima: hepatitisu B, hepatitisu A, trbušnom tifusu, besnilu i tetanusu;

3) lica u posebnom riziku od bolesti: hepatitisa B, gripa, meningokokne bolesti, oboljenja izazvanih streptokokom pneumonije i hemofilusom influence B, varičele, infekcije izazvane respiratornim sincicijalnim virusom;

4) lica zaposlena u zdravstvenim ustanovama protiv određenih zaraznih bolesti;

5) putnike u međunarodnom saobraćaju protiv žute groznice i drugih zaraznih bolesti po zahtevu zemlje u koju se putuje.

Za boravak dece u predškolskim i školskim ustanova, kao i u ustanovama za smeštaj dece bez roditeljskog staranja, neophodno je da su ispunjeni uslovi iz stava 3. tačke 1) ovog člana, osim u slučaju postojanja medicinske kontraindikacije koju utvrđuje doktor medicine odgovarajuće specijalnosti ili stručni tim za kontraindikacije.

Preporučena imunizacija je imunizacija koju doktor medicine ili specijalista odgovarajuće grane medicine preporučuje, u skladu sa programom imunizacije stanovništva protiv određenih zaraznih bolesti:

1) za lica određenog uzrasta protiv varičele, HPV infekcija, hepatitisa A i B, gripa i oboljenja izazvanih streptokokom pneumonije i drugih u skladu sa zakonom;

2) po kliničkim indikacijama protiv hepatitisa A i B, gripa, oboljenja izazvanih streptokokom pneumonije i drugih u skladu sa zakonom;

3) putnika u međunarodnom saobraćaju protiv trbušnog tifusa, hepatitisa A i B, gripa, dečije paralize i drugih u skladu sa zakonom.

Imunizacija se može sprovoditi i za druge zarazne bolesti koju doktor medicine ili specijalista odgovarajuće grane medicine nije dužan da preporuči ili koja se traži na lični zahtev pacijenta.
...

Član 85

Novčanom kaznom u iznosu od 50.000 do 150.000 dinara kazniće se za prekršaj fizičko lice ako:

1) u postupku epidemiološkog ispitivanja ne govori istinu i ne daje tačne i potpune podatke od značaja za otkrivanje izvora i načina prenošenja zarazne bolesti, odnosno za otkrivanje, sprečavanje i suzbijanje epidemije te zarazne bolesti, kao i ako se po potrebi ne podvrgne određenim medicinskim ispitivanjima (član 19. stav 6);

2) se ne pridržava naloga doktora medicine u slučaju kada mu je određena obaveza prevoza sanitetskim vozilom ili mera izolacije i lečenja, odnosno izolacije, u skladu sa ovim zakonom (član 28. stav 2);

3) pre putovanja u zemlju u kojoj ima kolere, kuge, velikih boginja, žute groznice, virusnih hemoragijskih groznica (izuzev hemoragijske groznice sa bubrežnim sindromom) i malarije, kao i po povratku iz tih zemalja, ne pridržava obaveza propisanih ovim zakonom, kao i mera koje priroda te bolesti nalaže (član 30. stav 1);

4) se u skladu sa izdatim rešenjem sanitarnog inspektora, ne javlja zavodu odnosno institutu za javno zdravlje prema mestu boravka radi praćenja svog zdravstvenog stanja, odnosno, ako se ne pridržava naloga izabranog doktora medicine (član 30. stav 3);

5) se ne pridržava mere karantina (član 31. stav 5);

6) odbije obaveznu imunizaciju lica određenog uzrasta (član 32. stav 2);

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
14.807
Horoskop
Ovan
Ako roditelj odbije da da saglasnost, šta onda?
Onda se placa kazna, od 50.000 do 150.000. Plus ne može se dete upisati u vrtic...
Ako je vakcina obavezna, zašto se traži saglasnost, potpis, odobrenje od roditelja?
Da bi se izbegla eventualna odgovornost kod nastupanje kontraindikacije ili drugih neželjenih efekata.
Korektno, je l da?
Ili je obavezna ili je uz saglasnost, ne može i jedno i drugo.
Kao sto vidiš, može.

Taca

ona, stara
Član od
25.05.2014
Reakcije
13.024
Horoskop
Ribe
Čudo je taj zakon. Pacijent po zakonu ima pravo da odbije medicinsku pomoć. Ali pod uslovom da time ne ugrožava druge. To je ta zavrzlama, kako neko ko nije imunizovan može da ugrozi nekoga ko jeste imunizovan?

sovac

kafolenčić
Član od
08.11.2019
Reakcije
494
Horoskop
Ovan
a imunizovani ako se zarazi od neimunizovanog pitanje je onda šta je imunizovanoj osobi ubrizgano u telo a ne štiti je od zaraze od koje treba da je štiti

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Član od
19.01.2013
Reakcije
2.078
Horoskop
Lav
Kad god uđem na forum i vidim ovu temu, setim se da nisam kopirala link o korona virusu, i mislim da je moj prethodni post bio kratak..

Prvo, u vezi COVID 19 evo jednog teksta objavljenog prošle godine!

Mislim da se još od tada pravi vakcina protiv koronavirusa.

Što se tiče drugih vakcina...jedan bivši funkcioner u opštini u kojoj sam radila po profesiji je lekar. Ima decu, sada već odraslu.

Sin je dobio vakcinu ( ne znam da li MMR ili neku drugu ) i...posle izvesnog vremena njegovo zdravstveno stanje se pogoršalo. Danas ima 20-tak godina, psihički nije ok, teže se kreće, ima zdravstvene probleme i dalje.

Njegov otac, iako je lekar, misli da je ta vakcina koju je sin kao mali primio, kriva za njegov invaliditet i mentalno stanje.

Ja sam vakcinisana kao dete i vakcinisana sam i u srednjoj školi ( pred kraj koliko se sećam) i nije bilo nuspojava.

Ali sam sada nepoverljiva prema vakcini koju prave za koronu. U stvari, i ne znam , bar se ne vidi iz ovog zakona, ko je sve u obavezi da primi vakcinu.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
14.807
Horoskop
Ovan
Koronavirusi su grupa virusa u koju spadaju i Covid19 i SARS i MERS i mnogi drugi. U ovom tekstu u Blicu se govori o MERS-u. Činjenica je da je SZO i čitav svet potcenio koronaviruse. O tome je prof. Radovanović govorio na N1. Uostalom, toga smo sada svi svesni.
Ovde, u ovoj temi, postavio sam link o emisiji kod Olje Kovačević gde je tema bila vakcinacija. Gosti su bili Jovana Stojković, Darija Kisić i Srđa Janković. Bila je to zanimljiva diskusija, pa ako vas zanima ova tema, pogledajte je.

https://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/rts-1/2916452/da-mozda-ne-epidemija-malih-boginja-i-vakcinacija.html

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Član od
19.01.2013
Reakcije
2.078
Horoskop
Lav
Da..a simptomi su slični COVID19...to je ono šta me je iznenadilo.

I hvala za link, pogledaću celu emisiju. :)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
14.807
Horoskop
Ovan
Završili se izbori, krizni štab ponovo zaseda.

sovac

kafolenčić
Član od
08.11.2019
Reakcije
494
Horoskop
Ovan
more neka se nosi krizni štab!

Vrh Dno