• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Menjate li često frizuru

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
VjencaneFrizure24.png
Na frizure mnogi potroše mnogo pažnje i vremena, ali postoji velika razlika između muškaraca i žena. Muškarci promene frizuru prosečno 3 puta u periodu od 18. do 35. godine.
Više od trećine muškaraca volelo bi imati frizuru kao David Beckham, ali samo 2% njih menja frizure toliko često kao on. Žene idu na šišanje najmanje 2 puta godišnje u proseku, dok jedna šestina menja frizuru ili boju kose 4 puta godišnje.
Trendovi su ženama puno važniji nego muškarcima Čak 45 % njih frizuru radi po uzoru na neku slavnu osobu, a samo 12 % muškaraca. Muškarci kao glavni motiv za promenu frizure ističu gubitak kose ili želju za promenom.
Otprilike 42 %, žena promeni frizuru zbog novih trendova, trećina zato što im je frizura promenila početni oblik, a četvrtina zbog želje za promenom.

Koliko često menjate frizuru i da li se onda povodite za modom?

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Menjao sam često frizuru, ako neka od dama na forumu krene da mi se smeje, sam sam kriv, jer je ovo više ženska tema. Prvo kratka, bio sam pravi slatki mali dečačić. Onda sam krenuo u tinejdžerske pop-rok vode, pustao i pustao kosicu, dok nije postala duuuuugaaaaa. To je trajalo. Onda sam šatirao kosu, pramenovi, plavi, skoro beli. Onda sam morao da se ošišam kratko. Jako mi je bilo čudno. Onda su naišli periodi brijanja glave, skroz. Izgledao sam kao mafijaš, ćelav a sa bradicom. Onda sam imao opet kratku kosicu. U međuvremenu sam i kratku kosu šatirao, ali više ne. Pomogle su mi promene, naročito često brijanje glave, jer mi je sada koren mnogo jači, ne ćelavim, nemam sede. :)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Necu da racunam period kad su me roditelji sisali kako su oni hteli.:rolleyes:
Idem na malo stariji.
Dugo sam furala kratku kosu, danas ne znam zasto...:thumbsdown:
Onda upadoh u rok faznn u pubertetu i duga kosa se podrazumevala.
I dan danas je duga, ali ne menjam oblik previse, jer i nije zahvalna za izmene, ima svoju divlju prirodu te joj svaki pokusja ukrocavanja padne u vodu vrlo brzo. :)

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Znači kod nekih svaka dlaka svoju politiku vodi. :laugh:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Taj rad Boki...Em tanka, em gusta, zestoko me muci :laugh:

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Menjao sam često frizuru, ako neka od dama na forumu krene da mi se smeje, sam sam kriv, jer je ovo više ženska tema. Prvo kratka, bio sam pravi slatki mali dečačić. Onda sam krenuo u tinejdžerske pop-rok vode, pustao i pustao kosicu, dok nije postala duuuuugaaaaa. To je trajalo. Onda sam šatirao kosu, pramenovi, plavi, skoro beli. Onda sam morao da se ošišam kratko. Jako mi je bilo čudno. Onda su naišli periodi brijanja glave, skroz. Izgledao sam kao mafijaš, ćelav a sa bradicom. Onda sam imao opet kratku kosicu. U međuvremenu sam i kratku kosu šatirao, ali više ne. Pomogle su mi promene, naročito često brijanje glave, jer mi je sada koren mnogo jači, ne ćelavim, nemam sede. :)
Bilo bi interesantno sve te promene da su ovekovećene fotografijama i da se nađu u galeriji.

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Nisam baš nešto puno menjala frizure. U mlađim danima duža kosa, posle do ramena a sad ,ovisi kako mi dođe. Leti kraća kosa, zimi do ramena. Bojala još nisam kosu, ni zbog mode ni zbog sedih ali ovo drugo je neizbežno pa i bojenje je obavezno.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Na meni farba ne uspeva...Osudjena sam da budem vecna crnka :( Dok ne osedim :genije:

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.721
Horoskop
Devica
Ja idem po onom principu "Kosa raste" ... i samim tim sam izmenjala dooosta frizura... od duge duge, vise od pola ledja, isla na stepenasto, pa neki krivi stepen, pa do ramena, pa na paz gde je zadnji deo glave bio decacki kratko osisan, i do skoro pustala duugu stepenastu opet, ali se razmisljam uskoro opet na kratko da se osisam... O bojama da ne pricamo, od tamne ljubicaste stigoh do ridjokose, a planiram kad mi ovo dosadi da odem u plavuse :D dokle god mogu eksperimentisacu s kosom... Jedino ono sto me nervira sto mi je kosa tanka i ravna totalno, i koliko god da se ukovrdzam, osim ako ne stavim dosta laka jako brzo nestanu... ali ovako inace jako dobar kvalitet kose, i posle toliko farbanja mi je i dalje svilenkasta... i neostecena :)
Jaooo da, pre par godina inace sam obrijala skoro pa pola glave, da bi me na kraju ljudi naterali da pustim to, i imala sam dred, koji je muceni preziveo torturu od moje drugarice koja ga je spalila pa se raspao posle nekog vremena :(

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Blago tebi......:(

Ocu i ja da se zezam s bojama i frizuramaaaaaaaaaa :cry:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Ne, imam talasastu....Nije kovrdzava, al nije ni ravna, dakle ona natuznija varijanta :oops:

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Do sada sam u životu promenio možda 5 ili 6 načina nošenja kose (nekako mi je glupo da kažem frizure). U poslednjih 20 godina 2 promene.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Dužu kosicu sam imala samo kao jako mala... posle je sve bili kratko a najduža je bila do pola vrata... farbala sam se svim i svačim a hvala Bogu koren mi je ostao jak. Kvalitet kose se nije promenio a i sama vlas je dobra. Sa farbanjem sam prekinula pre par godina (bila sam plavuša:laugh:) a sada sam prošarana sa viškom belih...

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.776
Horoskop
Lav
Retko menjam frizuru, možda dva puta godišnje. Zimi je duga do ramena, leti kratka. Kosa je jaka, talasasta, a kao mala imala sam kovrdže, pa su me ošišali :(
Farbam se, i uglavnom imam lešnik boju, a idem do svetlije.

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.721
Horoskop
Devica
Ja sam delimicno kratko osisana sad :D Eto opet, od polovine ledja do kratke kose u trenutku :D

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.507
Horoskop
Ovan
Ja se sada samo podšišavam duž cele glave. Ušlo se u pedesete, red je da se hvalim. :D

Vrh Dno