Med izvor zdravlja

T

Tokunaga

Gost
Mozda ne uliva poverenje,ali dobro gori i jos bolje greje :D
Bukva je pri dnu lestvice kvalitetnog drveta za ogrev, ispod nje je samo topola.
Bukva nema ni energetsku vrednost niti žar kada izgori, pa pored vatre sa bukvom moraš dežurati.
Drvo sa neuporedivo više energije je grab, ali i cer. Toliko više, da je poređenje sa bukvom neozbiljno. :)

Landa

Poznata ličnost
Član
..kod nas je poplava proizvodjaca meda i vrhunski med mislim sedam osam eura nisam.siguran jer kad mi zatreba kum je na raspolaganju..med u kombinaciji s propulisom takodjer domaci dize imunitet do nebesa..garantiram..
Domaci ako ne dodajete secer, kao sto neki:rolleyes: rade sa vinom.

Landa

Poznata ličnost
Član
Inace , ako ga konzumiram ,onda je to sa jabukovim sircetom, inace, ne.
Izbacila sam secer - tako da mi je sve i normalno-preslatko.

Landa

Poznata ličnost
Član
Ima kolaca sa umjerenom kolicinom secera.Nekada i ja pojedem.
Mislim da su talijani tu dobri. Njihovi slatkisi nisu preslatki.

šufnudla

neprilagođena
Član
..a mene zbunilo ono s bukvom..
Meni to sa bukvom ostalo od detinjstva i Branka Ćopića ("Orlovi rano lete") :)... Ima detalj kad momak dobija pismo koje nije njemu upućeno; čita i ništa ne razume, osvrne se i vidi da sedi pod bukvom, pa konstatuje da bi trebalo da se prebaci pod neko "pametnije" drvo... al vraga!, ni pod hrastom ništa ne kapira, te konstatuje "sjedi drvo pod drvo"... Otuda moja naivna nepoverljivost prema bukvi... :D (ako je uopšte moj post taj koji je izazvao zabunu)
A inače bih probala med od bukve, što da ne?... ne može mi biti mnogo gore nego što je sada :roflmao:

Beba

Poznata ličnost
Član
Med inače ne jedem...
Medjutim postoje izuzetne situacije. Prošle nedelje sam kašljala kao "konj" i to onaj suvi kašalj koji grebe grlo.
I...uzmem kašiku meda, nacedim pola limuna i dodam rendanog ili u prahu djumbira. S vremena na vreme u toku dana po jednu kašičicu uzmem. Verujte da me je taj kašalj prošao pa da ne preteram do sutra uveče i naravno kašalje je prešao na iskašljavanje što je bilo lako rešivo.

Oljenka

Poznata ličnost
Član
Pravi med ne taj koji ima rok trajanja,gde su pcelice kljukane antibioticima i slicno.Da uzimam svako jutro solju caja,uvek razlicitog kasicica meda novotarije koje kao lece sve,pa svi bi bili zdravi,ne uzimam.

Vrh Dno