Med izvor zdravlja

Taca

ona, stara
Član
U poslednje vreme kupujem bagremov
Pčelari koje poznajem (to su ovi što stvarno imaju pčele :D ) kažu da je bagremov med niskog kvaliteta te da se kvalitet meda procenjuje po tome koliko peče grlo kada se uzme bez vode. Takođe kažu da to što se med ušećerio uopšte nije dokaz da je u pitanju pravi med.

A livadski moze da bude pun otrova, ako se prska okolo.
Zvuči logično, međutim, pčele su jako osetljive i posle skoro svakog prskanja uginu. A kada su mrtve, ne prave med.

šufnudla

neprilagođena
Član
Već dve godine redovno konzumiram pergu (pa u to dodaju mleč, polen i propolis). To me već dve godine čuva od gripova, prehlada i infekcija... Toplo preporučujem.:thumbsup:

Taca

ona, stara
Član
Med kupujem od kolege, ima petnaestak kosnica, ne prodaje ga, jedva ima za sebe i pomalo za nas kolege.
Ima i tu "klečka" - ako ima malo meda, čime ih prehranjuje zimi? Daje im šećer ili "pogače"? To je tek zlo za ono što kasnije proizvedu. Mora da se ostavi dovoljno meda i za pčele preko zime ako zaista želiš čist med.

laganini

Suspendovan nalog
..za dvi stvari garantiram..med u kombinaciji s propolisom dize imunititet a mislim i slabokrvnost..drugo je ono kad.su problemi s grlom na krpu stavis med i prelije rakijom mi lozom a.vjerojatno.vridi i sa sljivom i povezes oko vrata i nevjerovatno cisti bronhi..to sam.pokupio od jednog travara a i moja dica danas koriste..garantiram..

Trepavica

Novajlija
Ovo proljeće sam radila med od maslačka i super mi je ispao. Jako je ljekovit, jeste da ima malo drugačiji okus ali ništa strašno...

T

Time

Gost
Kupio u Grčkoj med od planinskih trava, ima ukus sličan onom falsifikatu što prodaju na Zlatiboru koji prave od grančica borovine ili čega već, samo što intezivno miriše na med. Tri kila 10 evra, proverio posle u Lidlu, med na rafovima je tako oko 4-5 evra. Jeftinije nego u Trubiji gde ga pčelari prodaju za 700-800 dinara.

Taca

ona, stara
Član
Ja ga plaćam 10 evrića zato što je pravi med a ne hemija i šećer. Inače, u selima oko Pirota ima za 500 dinara i to odličan, 100% "od pčele", zimi ih prehranjuju sa medom jer nemaju para da kupuju šećer ili pogače. Ako imate nekoga tamo, toplo preporučujem da vam nabavi.

T

Time

Gost
Ja ga plaćam 10 evrića zato što je pravi med a ne hemija i šećer. Inače, u selima oko Pirota ima za 500 dinara i to odličan, 100% "od pčele", zimi ih prehranjuju sa medom jer nemaju para da kupuju šećer ili pogače. Ako imate nekoga tamo, toplo preporučujem da vam nabavi.
Али овде сви пчелари тврде да је то прави мед. А сви прихрањују преко зиме.

T

Tokunaga

Gost
Pogača se pravi od šećera i meda.
Pčele koje je jedu preko zime ne dočekaju proleće, cilj je stimulisati maticu da što pre počne da polaže jaja.

G

Gea

Gost
Ja moram da probam onu pergu o kojoj je šufi jednom pričala, samo ne znam gde da je kupim.

Landa

Poznata ličnost
Član
Ovaj imam odavno, i ako nije na 'ocima' slabo ga i konzumiram- bukva -jel itko probao ?/

• Sviđa mi se
Reagovanja: Gea

laganini

Suspendovan nalog
..kod nas je poplava proizvodjaca meda i vrhunski med mislim sedam osam eura nisam.siguran jer kad mi zatreba kum je na raspolaganju..med u kombinaciji s propulisom takodjer domaci dize imunitet do nebesa..garantiram..

Vrh Dno