• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Manipulatori

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
manipulacija.jpg

cleardot.gif

Nema osobe koja se u svojoj okolini nije susrela s manipulatorom. Koji tipovi manipulatora postoje i kako ih prepoznati?
  • simpatični manipulator - nasmijan, otvoren i pažljiv prema drugima; ostavlja dojam da se radi o dobroj osobi
  • manipulator zavodnik - fizički privlačan, šarmantan, postavlja pitanja od kojih bi moglo da nam bude neugodno, izbegava konkretan odgovor na pitanja koja mu se postavljaju da bi ostavio dojam tajanstvenostiod drugih uzima što želi, a daje samo laskanje, njegovo oružje su lažni komplimenti
  • manipulator altruist - drugima sve daje, sve radi i sve kupuje, a da se to od njega ni ne treba tražiti, ali sve radi s razlogom, kod ljudi stvara osećaj da su mu dužni, a za sebe će tražiti mnogo više (rečima "kad si ti trebao pomoć, ja sam ti pomogao...")
  • učeni manipulator - često je začuđen što ne znamo raspravljati o važnim temama u koje su retki upućeni; govori kao da je samo po sebi razumljivo; ipak, kada treba nešto pojasniti, često to ne zna napraviti; ubrzo se iz izlaganja može iščitati da je pogrešio ili laže
  • stidljivi manipulator - povučen i tih, ne izražava svoje mišlenje kada to od njega tražimo, to često radi preko nekog drugog; tvrdi da ne voli sukobe, ali ih potajice stvara
  • manipulator diktator - nasilno kritikuje, agresivan; ako zatreba našu pomoć, prvo će prionuti laskanju; iskazuje autoritet
Da li uspevate da prepoznate manipulatore u svojoj blizini?

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Da, jesam bila sam izmanipulirana.
Ali dobro, iz svega se da nešto naučit, pa ću idući put ako mi netko pokuša to učinit znat prepoznat odmah što se događa.

Vrh Dno