Lustracija

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Da li ste za sprovođenje lustracije i na koji način, odnosno šta, kako?

Beba

Poznata ličnost
Član
Žao mi je što u ovoj temi ne mogu da učestvujem, moje ideje su daleko ispod nivoa vas mlađih, punih energije, želja da se ostvare, da promene nešto u životu...
Da sam potpuno zadovoljna, ne , nisam...često sam poželela da mnoge od ovih "naših političkih umetnika" ne vidim, jedina ideja koju sam imala da odem pre svega sa društvenih mreža, ali i to nije dovoljno, dočekaju me na drugim medijima...
Konkretnije očekujem da čitam ovde u narednom periodu :)

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Pa evo za pocetak: da se ja pitam, lustracija bi proizvodila dejstvo na neodređeno vreme, a ne samo na 10 godina. To je isuviše kratak period, mi smo se vere odrekli za nepunih 5 godina.

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Član
Lustracija...bombastičan naziv za nešto što bi se definisalo kao " uklanjanje kompromitovanih članova državne administracije sa javnih funkcija i javnog delovanja". Ispravite me ako sam pogrešila....

Mislim da je to šarena laža. U stvari, zavisi od toga ko bi sprovodio pomenutu "lustraciju" (kakva reč :roflmao:).

Na primer:
  1. Ako bi aktuelne vlasti sprovodile "smešnu reč", to bi bio legitiman načun obračuna sa političkim neistomišljenicima. ( Nula poena za ovu opciju, neću nikome da dajem legitimitet).
  2. Komisije i ostala korumpirana bagra sprovode lustraciju, što se svodi na to da uteraš komšiji. ( Ni to ne podržavam jer nisam veverica).
  3. Neki strani posmatrači i domaći petokolonaši sprovode lustraciju. (I vama sve po spisku ).
...Nemam više ideja ni ko ni šta....

Ako je za utehu, narod je sve njih već "lustrirapo" za vešala, nema ovde civilizovano, dok ne natakneš na kolac za primer, to se sili, to tlači, to gazi.... (Podržavam ovaj vid lustracije i jedva ga čekam).

Hvala na pažnji, ko je mislio da će da pročita nešto pametno, džaba je čitao.

Vrh Dno