1. Dobrodošli na Ćaskanja. Ćaskanja forum je Internet zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Opuštena atmosfera i dobra zabava je ono po čemu smo prepoznatljivi. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija, tema... Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se ili se prijavite sa Vašim nalozima na društvenim mrežama. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. Pridružite nam se!
    Odbaciti oglas

Logika

Diskusija u 'Psihologija i savetovalište' započeta od Beba, 16.06.2017.

Preporučite stranicu

1. Beba

Beba Domorodac Domorodac

Učlanjen(a):
    04.10.2014
    Poruka:
    9.288
    Sviđa im se:
    10.689
    Trofej poeni:
    518
    Pol:
    Ženski
    Interesovanja:
    Poezija, društvene aktivnosti i sl.
    Horoskop:
    Ovan
    Dok sam bila u jednoj od naših tema i pisala post kliknulo mi je da bi iz konteksta te teme mogla izvući novu i to zahvaljujući Gdjo Blejz i njenom odgovoru. Pregledala sam i tražila da li imamo nešto slično , nisam našla, ako ima tu je naš urednik da premesti:)
    Koliko logički razmišljamo, u našem običnom, jednostavnom životu, da li je logika odlika samo inteligentnih i mudrih ljudi /ne ulazim u naučno objašnjenje/?
    Postoji li neka situacija u kojoj vam je logika pomogla ili odmogla...
    Možemo li sebi iskomplikovati život zbog one poznate "logično je"...

Gđa Blejz i Stemis se ovo sviđa.
  2. Google Adsense

3. Tokunaga

Tokunaga Gost

Logiku tumačim kao statističku većinu mogućeg ishoda, bilo da se radi o sopstvenom ili tuđem iskustvu.
    Kao takva, logika i logičko rasuđivanje je po teoriji jako dobar reper za dobre odluke.
    Međutim, život nije baš tako predvidiv pa se dešavalo da zbog logičkog rasuđivanja upadnem u neke manje ili veće probleme.
    Ono što je zanimljivo je da sam se i iz tih problema "vadio" logičkim rasuđivanjem :)

Beba i Stemis se ovo sviđa.
  4. Gđa Blejz

Gđa Blejz Izmišljen lik Domorodac

Učlanjen(a):
    25.05.2014
    Poruka:
    12.577
    Sviđa im se:
    11.054
    Trofej poeni:
    618
    Pol:
    Ženski
    Horoskop:
    Ribe
    @Tokunaga 4x čitam ovo da bih shvatila...:laugh: i mislim da si sve rekao osim da je logika lično rasuđivanje. Nevolja nastaje kada je primenjujemo na druge, a oni mogu da imaju sasvim drugačiju logiku.

Shesau_ i Beba se ovo sviđa.
  5. Tokunaga

Tokunaga Gost

Rekoh da logičko rasuđivanje može biti na osnovu svog ili tuđeg iskustva.
    Jes' malo težak post, valjda me stiže umor od sakupljanja kajsija za rakiju :)

Gđa Blejz se ovo sviđa.
  6. Gđa Blejz

Učlanjen(a):
    25.05.2014
    Poruka:
    12.577
    Sviđa im se:
    11.054
    Trofej poeni:
    618
    Pol:
    Ženski
    Horoskop:
    Ribe
    Budi drug pa ispeci i moju od višnjice. Logično :D

7. Tokunaga

Tokunaga Gost

Logika mi kaže da bi za rakiju od višnje morao sam da ih berem.
    Kada na to dodam određene troškove (put, kafa i kutija keksa za vlasnicu, dnevnicu koju gubim, moljakanje ukućana da mi pomognu, moljakanje komšije koji ima kazan, ...) logika me jasno upućuje da ti se ljubazno zahvalim na ponudi :) :D

Gđa Blejz se ovo sviđa.
  8. Gđa Blejz

Učlanjen(a):
    25.05.2014
    Poruka:
    12.577
    Sviđa im se:
    11.054
    Trofej poeni:
    618
    Pol:
    Ženski
    Horoskop:
    Ribe
    Logika mi kaže da si me otkačio s pola snage. Ako je Beba u pravu što se tiče logičkog rasuđivanja, onda sam ja inteligentna i mudra osoba. Ili, logično, zavaravam sebe. :genije:

Beba se ovo sviđa.
  9. šufnudla

šufnudla Kolonista Kolonista

Učlanjen(a):
    26.11.2016
    Poruka:
    853
    Sviđa im se:
    1.467
    Trofej poeni:
    158
    Pol:
    Ženski
    Horoskop:
    Strelac
    Ja sam u proteklih godinu dana došla do zaključka da je nelogično upražnjavati logičko rasuđivanje u državi u kojoj je to potcenjena 'disciplina' i u kojoj sve funkcioniše nelogično. Još uvek mi se mozak ponekad 'ritne' u nadgornjavanju sa državnom administracijom i birokratijom, ali uglavnom na moju štetu... te tako... "zbogom pameti" ili "zbogom logiko".... :(

Stemis, Gđa Blejz i Shesau_ se ovo sviđa.