Logicki zadaci - za brze i pametne

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
:laugh: ja sam mislio da nisam samo brz, kada ono... :o
Što mrzim ova trik pitanja (koja ne mogu da rešim). :dummy:

matematicar

Novajlija
uuuu dosta kasnim sa odgovorom, odgovor je "kamen" :D, a sledece pitanje bi bilo, "U korpi ima 4 jabuke, kako te jabuke podeliti tako da svaki od cetvorice decaka dobije po jednu jabuku a da na kraju podele jedna jabuka ostane u korpi? "

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Druže, ja sam sve pokušao da budem pošten, ali ne vredi, evo kako bi ga ja rešio: podelim deci 4 jabuke, dve tebi maznem, jednu pojedem a drugu ostavim u korpu. :angelic:

Da li neko moze da mi resi ovaj zadatak iz matematike? ( ja ne mogu da resim ) Jenog dana nastavnica iz matematike kaze djacima: ,,Prosle godine,ako podelis moj broj godina sa 5,dobijes 1. A sledece godine,moj broj godina se deli tacno sa 12. koliko ja imam godina ?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Jedini broj koji možeš podeliti sa 5 da bi dobio rezultat 1 jeste broj 5. A sledeca godina znači da se broju 5 dodaju dve (sadašnja je 6), tako da ispada da je to broj 7, koji jeste deljiv sa 12, ali ne daje ceo broj.

tamarishka

Vila dobrila
Član
Kakvo je to pitanje, deljiv sa 12, a 7? Mislim svi brojevi su deljivi sa 12 u to slucaju? Ok, ne moram ja sve da razumem...

lasta

Poznata ličnost
Član
Jedini broj koji možeš podeliti sa 5 da bi dobio rezultat 1 jeste broj 5. A sledeca godina znači da se broju 5 dodaju dve (sadašnja je 6), tako da ispada da je to broj 7, koji jeste deljiv sa 12, ali ne daje ceo broj.

@Stemis moram mnogo da te kritikujem, od kada je 12 deljivo s sedam?

Ovako prosle godine djeljivi broj je bio 5 djelio se s 5 , sljedece godine je djeljivi broj bio 12 djelio se s 2, sabiraju se brojevi s kojima se delilo ( 5 plus 2 jednako je 7 ). Znaci ona ima 7 godina.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
@Stemis moram mnogo da te kritikujem, od kada je 12 deljivo s sedam?

Ovako prosle godine djeljivi broj je bio 5 djelio se s 5 , sljedece godine je djeljivi broj bio 12 djelio se s 2, sabiraju se brojevi s kojima se delilo ( 5 plus 2 jednako je 7 ). Znaci ona ima 7 godina.
Lepo napisah da ne daje ceo broj. A inače, koliko vidim, došli smo do istog rezultata, s tim da si ti uradila tačno, a ja nisam. :)

Karudijan

Il capo dei capi
Član
Ovo je jedna od najzanimljivijih i najizazovnijih optičkih varki, prava poslastica za sve koji uživaju u naprezanju svojih moždanih ćelija. Da li vidite lice čoveka skriveno u moru kafe?
Samo natprosečno inteligentni naći će čoveka na slici za 3 sekunde.
Ako uspete onda vam je desna hemisfera mozga natprosečno razvijena.Ako uspete da vidite čoveka među zrncima kafe u roku od tri sekunde, onda vam je desna hemisfera mozga natprosečno razvijena. Ako vam je potrebno manje od minut, onda ste u proseku, a svako kome treba više od jednog minuta je ispod proseka.

Ja nisam uspeo za 3 sekunde. Za nekih 7,8 sekundi sam skontao.

pesakvremena

Poznata ličnost
Član
Ajde malo da vezbamo logiku...evo jedne pitalice..imate li objasnjenje?
Čovek živi na 12. spratu zgrade. Svako jutro se spusti liftom u lobi i napusti zgradu. Naveče, kad se vraća, uđe u lift i ako je neko drugi u liftu ili ako je padala kiša taj dan ide direktno na svoj sprat - u protivnom se odveze na deseti sprat i preostala dva sprata ide stepenicama do svog stana.
Zašto?
Zato što ne može da dohvati dugme za 12. sprat... ako je neko drugi sa njim u liftu, pomoći će mu, a, ako je padala kiša, kišobranom će pritisnuti dugme... ;)

pesakvremena

Poznata ličnost
Član
Kao klinka sam mnogo volela takve mozgalice, pitalice... a moj stric ih je znao bezbroj, pa sam od njega sve to upijala kao sunđer...
Recimo, znao je da nas klince okupi i postavlja nam pitanja, npr.: Zašto crnac na belim pantalonama nosi žuti kaiš? Pa da mu ne padnu pantalone...
Ili: Kako u četiri kvadratića napisati pokošena trava? Pa lepo: s e n o
Ima toga još... ali, nekom drugom prilikom, da ne ispucam sve odjednom... ;):)

Vrh Dno