Logicki zadaci - za brze i pametne

matematicar

Novajlija
Jel mora da se ceka potvrda da li je tacno ili ne, ili moze da se postavi sledece pitanje :)

Ako moze, evo nesto lako (ako je bilo, izvinjavam se, nov sam ovde :) ) Uz pomoc brojeva 1,4,5,6 trebate da dobijete 24 koriscenjem samo osnovnih racunskih operacija i svi brojevi moraju da se upotrebe i to samo po jednom.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ja crkoh od mozganja, zaboravio sam i da forum radi brzo. :laugh: Na kraju sam morao izguglati i naći rešenje. :nailbiting: Ali nije fora da ga napišem, jer ga ne bih rešio nikada.

Skitnica

Fatal woman
Član
Niko nezna :D
Samo sada mi jos fali da kaze ovaj nas profesor da su to zadaci za osnovnu skolu 3 i 4 razred.I ima u zemlju da propadnemo :notworthy:

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
ima li jos ko da pokusava ili su svi odustali?
Svi odustali. Osim nene, ja sam ga morao izguglati. :D
Dakle, ovo sam ja našao i rekao bih da su to dva jedina rešenja. Može li sledeći zadatak ali neću guglati ovoga puta.
4/(1-5/6) = 24
6/(5/4-1) = 24
Mislim da se nikada ne bih setio.

matematicar

Novajlija
He he pa to je bilo za osnovnu skolu ne bas nizi razredi :). Evo sledeci zadatak, ovaj je za srednju skolu/fakultet :) . Imate tri jedinice (1, 1, 1) i uz pomoc samo te tri jedinice i sve moguce racunske operacije (kad kazem sve onda mislim sve :), znaci sinus, kosinus, integral... sta god ) da dobijete broj 6

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Pa ti umesto da nas vratiš na zabavište, prebaci nas na faks. Bojim se da ovde u guglanje ne pomaže. Ipak, dakle te tri jedinice samo jednom možemo koristiti?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
A jel mogu osnovci da pomažu? Pitam jer mi je klinac (osmak) kao iz topa rekao rešenje.

matematicar

Novajlija
hehe bravo za faktorijel, tesko ga se setiti :), uh samo mi sve teze stvari padaju na pamet tako da cu prepustiti zastavu nekom drugom :)

Vrh Dno