Ljudi....

simpleman

Poznata ličnost
Član
Svi oni koji su posetili Pirot verovatno su čuli za Pantu,ja ga zovem Paki i imao sam do sada tri puta priliku družiti se sa tim čovekom.Svaki Taksista u Pirotu zna gde je Pantin most....samo Panta je sagradio ne jedan nego čak tri mosta da pomogne ljudima.Mostove po njegovoj priči je pravio od Tamića i dr. ali mostovi su čvrsti i funkcionalni a nisu ni ružni.Taj isti Panta kada ide do svoje Pećine uz reku Gradašnicu uzima od mesara ili iz prodavnica ono što nije više za ljudsku upotrebu i na tome putu do svoje pećine hrani napuštene životinje.Kada neka životinja ugine ili bude pregažena taj isti Panta se pobrine da skloni tu životinju i barem na malo dostojanstven način je zakopa.

Panta leti živi u kućici na drvetu a zimi u pećini koju je opremio sa improvizovanim kupatilom i kadom od starog drvenog korita.Panta inače ima kuću ali ju je pretvorio u etno dom gde je bogata postavka starih zanata i dr.

Na svojim putovanjima na potezu Stare planine od Dimitrovgrada do Knjaževca sretao sam mnogo raznih dobrih ljudi koji su za nas tzv. civilizovane ljude u najmanju ruku čudni ali isto tako smo i mi za njih ali ipak bih Pantu izdvojio jer on je baš Posebni osobenjak,Veliki čovek ali naravno gledajući iz naše perspektive dosta čudan.

Panta je inače završio koliko se sećam i neku srednju zanatsku školu,radio u inostranstvu imao para i ima zlatne ruke.Inteligentan je Panta!

Hteli su njemu ljudi iz kancelarija porušiti mostove ali se Paki sa ljudima izborio da ostanu.

Krivo mi je kada vidim grafite kod mosta gde piše Ludi Panta i sl. jer on jeste možda čudan,osobenjak ili nazovite ga kako hoćete ali je za mene Veliki čovek i Dobrotvor.......

Ovo je jedna od priča koju sam doživeo putujući po Srbiji ali kod Pante sam svraćao tri puta.Nadam se da vam je bilo interesantno ovo čitati.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Nema podatka šta ga je nateralo na ovo. Čini se da je tipičan beskućnik.

simpleman

Poznata ličnost
Član
Nema podatka šta ga je nateralo na ovo. Čini se da je tipičan beskućnik.
Ništa ga nije nateralo,niti ga je neko terao da pravi o svom trošku mostove koje bi opština možda trebala da pravi.Niko ga ni ne primorava da se pobrine za pregažene životinje itd.itd. jednostavno čoveku došlo tako a nije on jedini,upoznao sam ja još sličnih ljudi doduše ne tako ekstremnih ali recimo jedan pravnik nedaleko od Pirota je ostavio sve blagodeti tzv. civilizacije i vratio se u jedno selo na Staroj planini i sada živi u vodenici svog dede.Normalno pobrinuo se za decu koja su odrasla završili fakultete,udali se oženili, ostavio kuću ženi koju ponekada poseti a i ona njega i sada provodi dane u selu negde u brdima Stare planine sa nekoliko stanovnika,uzgaja krompir i drugo povrće i uz sebe uvek ima svoju gitaru.Kaže da se nikada nije bolje osećao,pije vodu iz potoka koji pokreće vodenicu i ima samo jedan stari tv,pod je još zemljani kakav je još deda napravio itd. Ja sam sretan što sam upoznao i toga čoveka koji je baš opušten i dobrodušan.Kod tih ljudi si uvek dobrodošao i uvek te prime kao nekog svoga,boravio sam i kod njega dva puta i bilo je takodje nezaboravno iskustvo.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Da, znam da ima ljudi koji su jednostavno “pobegli” od savremenog načina života. Ima primera da su neki bili izuzetno bogati (materijalno). Ali ovo je ipak ekstremna stvar, spavati u pećini...

Vrh Dno