Ljubomora u vezi

Taca

ona, stara
Član
nesigurnost u sebe i manjak samopouzdanja.
Verujem da ljubomora najčešće nastaje iz gore pomenutih razloga. Ali postoje i drugi razlozi za njeno postojanje. Postoje čak osobe koje se trude da kod partnera izazovu ovakvu reakciju, postoji realna ljubomora gde je neko svestan da je izigran ali ipak nastavlja dalje... i verovatno još bezbroj nijansi istog osećanja.

...mislim na ljubomoru u vezi što je ovde tema.

Beba

Poznata ličnost
Član
Što me asocira ova pesma na temu:(

Kako te slijede pogledi
kako se lijepe po tebi
a ti ih zeljno upijas
mislis da ne vidim

Kako te slijede pogledi
kako se lijepe po tebi
cijelim tijelom uzivas
mislis da ne vidim

Tvoj me poljubac davi, tiho pomice
zatvara vrata i prozore
tvoje suze me drze u opsadi
strazare nervozni pogledi

Mislis da ne vidim.

Kako te slijede pogledi
kako se lijepe po tebi
cijelim tijelom uzivas
mislis da ne vidim.

maki

Nindža
Član
Ljubomora?..jel to onaj osećaj kad shvatiš da partneru privlači pažnju neka druga osoba?...kad shvatiš da na svetu ima još osoba koje su mu lepe, zanimljive, pametne, šarmantne?...
pa ko nije spreman da živi u masi i ,,bori se,, za primat kod osobe do koje mu je stalo, neka pokupi voljenu/voljenog pa na pusto ostrvo...
Realna situacija- plaža....pristaje jahtica....četvoročlana porodica....mama-rasna plavuša, savršenih oblina, godina-taman....
Muž-isijava ONU energiju;) kao termoakumulaciona peć koja je akumulirala do maksimuma....
Ja-mrtva mokra...neka ga....pa ta žena je takva pojava da čak i ja je posmatram kao dar prirode.....lepo je videti....šta ima u tome loše?....nikada nisam smatrala da neko, ako je u vezi ili braku, treba da bude slep za okolinu....
Svi mi i gledamo i gledani smo i to je tako....
Ono što je jedino važno u odnosu sa voljenim bićem je koliko dajemo i dobijamo razumevanja, podrške.....to je ono što nas drži u nekoj vezi....
Otvorena ljubomora samo uništava vezu.

maki

Nindža
Član
neka plavuša, treba zdrava konkurencija na tržištu....
a i kako da muškarci shvate da crnke vrede dvostruko više ako nema plavuša za poređenje;):D

Taca

ona, stara
Član
Rekoh prethodno da je ljubomora strah od gubitka voljene osobe. Posle mi pade na pamet još jedan strah koji u kombinaciji sa prethodnim čini ljubomoru još jačim osećanjem. To je strah da će te voljena osoba izigrati, napraviti budalu od tebe.
Pri tome ne mislim na naivno "gledanje" rasnih primeraka drugog pola. Mislim na spremnost partnera da realizuje svoje fantazije, želje. Nesigurnost u čvrstinu karaktera onog drugog. Nesigurnost u jačinu osećanja i odanost. Zašto? Zato što to pakleno zvonce retko zvoni bez razloga. Verujem da ljubomora u najvećem broju slučajeva stoji na realnim osnovama. I nema pomoći. Takvu vezu najbolje je okončati jer je pakao za sve učesnike.

Vrh Dno