Ljubomora u vezi

anuška

Poznata ličnost
Član
Osećaj ljubomore u vezi ili braku nije ništa čudno. Ali, ono što je važno jeste način na koji će ljudi reagovati na te emocije koje osećaju. U nekim situacijama gotovo je nemoguće izbeći osećaj ljubomore, primerice:
  • kada se partner ili partnerica uhvati kako odmerava netko drugi (po principu "ako je zauzet, nije oduzet")- nije ništa loše ako se netko kratkotrajno pogleda ili se slini za njim
  • kada ima zgodnu/zgodnog koleginicu/kolegu na poslu s kojom/kojim je u dobrim odnosima - to je možda delikatna situacija gde se (kako mnogi tvrde) dešava većina afera
  • kada se nađe s bivšim partnerom/partnericom na kafi ili piću - nije za osudu ukoliko to sastajanje (ili zivkanje na mobilni ili telefon) nije poprilično često te ako ta osoba nije izjavila da je ljubomorna ili juta na vas, a možda i gaji osećaje prema bivšoj/bivšem
  • kada smatra vašeg prijatelja/prijateljicu (ili poznanika/poznanicu) seksepilnom osobom - ni to ništa ne znači, dok se to svodi na zajedničko komentarisanje izleda, ako se to dešava često i taj komentar dođe "kao iz vedra neba", može da takođe bude ok, dok se ništa ne poduzme po tom pitanju
Ljudi različito reaguju u različitim prilikama, ali koje su to prilika koje kod većine partnera mogu da izazovu manju ili veću dozu ljubomore? Da li ste ljubomorni u vezi i u kolikoj meri?

Prilozi

Boki

Suspendovan nalog
Nikako ne podnosim ljubomorne ljude. Imao sam puno problema i izbegavam takve čim osetim da su ljubomorni, bez obzira kakvi su kao ljudi. Pre svega mislim na žene. :stop:

jasna949

dežurna ćaskalica
Član
mene je ljubomora napustila poodavno... vidi da nema vajde ...:laugh:

bila sam ranije ljubomorna ali to nije bilo drastično. Mala doza ljubomere nije na odmet...

Insajder

grrrrr
Član
Ljubav bez ljubomore ne ide nikako.
Ko nije ljubomoran taj i nije nešto naročito zainteresovan za tu osobu, znači ravnodušnost,
a ravnodušnost je gora od svake emocije.

Naravno, ljubomoran sam i NE DAM nikom onom što je MOJE ! :)

Insajder

grrrrr
Član
Od takvog smo materijala sazdani i to je to.
ne bi valjalo da je drugačije. :)

p.s.
pored ovog kisića sunce ima razlog zašto sija danas :rolleyes:

Insajder

grrrrr
Član
Upravo tako..ne verujem ni ja.
Ako neko nekom nešto znači onda će biti ljubomoran, manje ili više,
u protivnom, biće samo cimeri i cimerke u kući.

jasna949

dežurna ćaskalica
Član
ajd onda objasnite kako u mojim godinama nema ljubomore... ??? pametnice moje...:D

jasna949

dežurna ćaskalica
Član
ma nije valjda, ti ćeš mi kažeš...:D... ja sam u tvojim godina bila a ti tek dolaziš u moje... seti se mojih reči kada budeš u tim godinama... ima strasti ali druge vrste....:thumbsup:;)

Insajder

grrrrr
Član
imao sam 20 i sad 40 godina, i nema apsolutno nikakve razlike u mojim strastima
kada neka devojka uđe u moj život, a garantujem da se to neće promeniti ni sa 80. god...naravno ako ih doživim :D

jasna949

dežurna ćaskalica
Član
sigurno ćeš u 80 imati strast, dragi moj.... imaćeš ali ne tu vrstu kao sada.... ti si u najjačim godinama i svaka čast na sadašnjoš strasti....:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Vrh Dno