Ljubitelji pasa i mačaka

anuška

Poznata ličnost
Član
Masovno istraživanje

Zanimljive razlike između ljubitelja mačaka i pasa

Među ljubiteljima životinja uvelike se razlikuju oni koji su skloniji psima od onih koji su skloniji mačkama. To je do sada bila samo teorija, koja je konačno dokazana masovnim istraživanjem.

Internetska stranica Hunch.com nedavno je provela istraživanje nad više od 200 tisuća vlasnika pasa, kako bi utvrdili detalje fikcijske podjele na ljubitelje mačaka i ljubitelje pasa.

Rezultati istraživanja potom su uspoređeni s rezultatima drugih istraživanja te su naposljetku doneseni niže priloženi zaključci, koji su definitivno potvrdili da postoji velika razlika između ljudi koji za svoje kućne ljubimce preferiraju pse od onih koji više vole mačke.

Sudeći prema rezultatima istraživanja, 15 posto ljubitelja pasa najvjerojatnije su ekstroverti, dok 11 posto ljubitelja mačaka najvjerojatnije imaju introvertna obilježja. Nadalje, 36 posto ljubitelja pasa kao melodiju svog mobilnog telefona izabrat će neku pop pjesmu, dok će 14 posto osoba koje preferiraju mačke na zabavama oslanjati na svoje prijatelje.

Kada naiđu na zalutalu macu, 67 posto ljubitelja pasa pozvat će odgovarajuću službu za životinje, dok će 21 posto ljubitelja mačaka udomiti friško pronađenu macu. Što se kloniranja tiče, to podržava 11 posto ljubitelja pasa, ali uz uvjet da se kloniraju samo životinje ili kućni ljubimci, a 17 posto ljubitelja mačaka najvjerojatnije imaju završen fakultet i diplomu.

Oni koji za svoje kućne ljubimce preferiraju pse, u 18 posto slučajeva reći će da im je Paul McCartney najdraži član grupe Beatles, dok je 25 posto ljubitelja mačaka to George Harrison. Devet posto ljubitelja pasa smatra da su zoološki vrtovi sretno mjesto, a čak 30 posto ih uživa u sarkastičnom humoru. Deset posto osoba koje preferiraju mačke najvjerojatnije se u velikoj mjeri koriste Twitterom, a 21 posto uživa u ironičnoj vrsti humora i igri riječima.

Zajedničke stvari koje dijele i jedni i drugi su da ostvaruju komunikaciju sa svim vrstama životinja, imaju jednake šanse da posjeduju diplomu nakon završenog četverogodišnjeg fakulteta te izrazito ne podržavaju odjeću životinjskog uzorka.

Ne podnose se?

Pogledajte samo kako je ova mačka izmasirala psa

Ako vam ovaj tjedan i nije započeo pretjerano dobro ili onako kako ste to planirali, vrijeme je da uzmete predah, opustite se, utonete u meditativno stanje i pogledate ovaj smiješni video.

U moru neotkrivenih YouTube bisera, otkrili smo ovaj koji je zaista zapanjujući - tko kaže da su mačke i psi prirodni neprijatelji?

Njihov mirni i skladni suživot itekako je moguć. Dok u nekim slučajevima psi i mačke žive u istoj obitelji, ali svatko na svome kraju kuće i bez pretjeranog međusobnog komuniciranja i pokazivanja afekcije, u drugim slučajevima riječ je o nerazdvojnim prijateljima spremnima na kompromise koji jedno za drugo rade stvari za koje biste pomislili da su nemoguće.

Upravo je to slučaj s ovom mačkicom Macom i psom Kapetanom, koji su jednog popodneva kratili vrijeme uživajući u sunčanom danu i zelenom vrtu. U jednom trenutku mačkica je došetala psu iza leđa, sjela i prednjim ga šapicama počela masirati, a nakon ovakvog velikodušnog tretmana Kapetan joj je zahvalio s nekoliko pusica.

Izvor:magazin hr

jasna949

dežurna ćaskalica
Član
ovaj video je predivan... a tekst mi je pojasnio mnoge stvari... hvala Ti mila moja....
ja volim i kuce i mace.... imam dve mace Micu (mama) i Cicko (sin)

ovo je moj Cicko

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ja sam ljubitelj pasa, a mačke baš i ne gotivim previše. I skoro sve navedeno, u mom slučaju je tačno. Posebno me je zadivilo ono vezano za Bitlse.

Džudi72

Neobaveštena
Član
Ja volim i mačke i pse. Punih 17 godina imala sam Bobija, mešanca koji je imao dug životni vek. U isto vreme imala sam i mačku Milicu.
Kasnije sam imala rotvajlerku Betu, zatim mačka Miću, i danas imam mačku Ciciku..što ne znači da u budućnosti neću imati i psa.:)

U koju grupu ljudi ja spadam?

Evo fotke moje Cicike, kad skeniram Bobijeve i Betine slike postaviću ih.

Džudi72

Neobaveštena
Član
Čitam sada ponovo uvodni tekst i ima nekih nelogičnosti, kao što je ova

Što se kloniranja tiče, to podržava 11 posto ljubitelja pasa, ali uz uvjet da se kloniraju samo životinje ili kućni ljubimci, a 17 posto ljubitelja mačaka najvjerojatnije imaju završen fakultet i diplomu

Kakve veze ima kloniranje sa fakultetom?

Inače, Cicika sada spava pored mene, na stolici-staroj komp stolici..obožava ovo mesto za spavanje.

Beba

Poznata ličnost
Član
Kućni ljubimac: Persijska mačka
089b3120f411b8fddd2ef2414d02d415_L.jpg
Persijska mačka – je već dugo jedna od najpopularnijih vrsta mačaka. O poreklu persijske mačke postoje mnoge teorije i legende, a niko ni dan danas ne može sa sigurnošću da potvrdi odakle one potiču.

Ove dugodlake mačke,mnogi poznavaoci tvrde, vuku korene iz Irana, generalno se opisuju kao tihe životinje, dobre su za život u stanu, odane su i verne ali je neophodno da se njihova dlaka češlja i neguje svakog dana. Veoma su nežne i vole da im se posvećuje dosta pažnje, a ponekad odaberu omiljenog člana porodice i samo njega slušaju i vole da mu sede u krilu.

Uprkos glamuroznom izgledu i miroljubivom karakteru, kao i većina drugih mačaka, ima razvijen lovački instinkt koji će, ako joj se ukaže prilika, vrlo rado pokazati.

Svima koji razmišljaju o nabavljanju persijske mačke napominjemo da neće pogrešiti s izborom ukoliko traže mirnu kućnu mačku. Pritom, u obzir treba uzeti da imaju dlaku koja zahteva svakodnevno češljanje i povremeno kupanje.

Persijske mačke imaju „suzne oči", a kako suze ne bi ostavljale brojne tragove na licu, nabore ispod očiju svaki dan potrebno je brisati vlažnom tkaninom.
Budući da većinu vremena provode u zatvorenom povremeno im treba iseći nokte.
Na sve navedeno navikavajte je od malena.
Persijske mačke žive do 15 godina.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik

Живота

Poznata ličnost
Član
Moj dobar prijatelj je imao buldoga, tačno je da su lenji i prilično nezainteresovani... ali to što su lenji ni po jada, mnogo veći problem je hrkanje! Buldozi zbog devijacije njuške strahovito hrču dok spavaju! A bogami i gasovi mogu biti problem :)

Vrh Dno