• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Lekovi za štucanje i slične napasti

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.488
Horoskop
Ovan
Iako neke stvari zaista ne treba raditi kod kuće, u pojedinim slučajevima je to mnogo bolje rešenje od čekanja na red u domu zdravlja.

Predstavljamo vam nekoliko neobičnih lekova za svakodnevne zdravstvene tegobe, koje nisu opasne koliko iritantne.
Banana leči hemoroide

Oguljena, banana sadrži šećere koji kada se unesu opuštaju hemoroide – otečene bolne vene oko anusa.

Ovakav lek dugujemo procesu osmoze kojim se voda izvlači iz ćelija i one se vraćaju na prvobitnu poziciju.

Šećeri iz banane takođe imaju antibiotska svojstva, pa ćete istovremeno creva štititi od neželjenih bakterija.
Nošenjem čarapa protiv nesanice

Zagrejte ruke i stopala, kako ibste naterali vašu unutrašnju temperaturu da opadne za oko dva stepena Celzijusa, što vam može pomoći da zaspite.

Naime, naša tela su iznutra toplija danju, nego noću, a veštačkim izazivanjem spuštanja temperature, pomažemo našem biološkom časovniku da se prilagodi noćnim uslovima.
Pomeranje glave pomaže kod trnjenja

Trnci u ruci javljaju se kao rezultat pritiskanja nerava u vratu, pa vam razgibavanjem vrata iritacija prestaje za nekoliko minuta.

Okrećite i vucite glavu u svim pravcima, a ako trnci ne prođu ni posle dva dana, posetite lekara. Oni, naime, mogu biti znak uklještenja pršljena ili dijabetesa.
Okončajte štucanje kockom šećera

Smatra se da šećer stimuliše nerv vagus, čime se zaustavljaju kontrakcije mišića u dijafragmi, koji inače dovode do iritantnog štucanja.

Iako je pravi uzrok štucanja nepoznat, verovatno sam čin gutanja kocke šećera uspeva da zaustavi taj refleks.
Hladan tuš protiv varikoznih vena

U toploj vodi varikozne vene se šire, zbog čega se pritisak nakuplja u okolnom tkivu, što dovodi do bolnih nogu sa trombovima.

Brz, hladan tuš je jedan od najboljih načina da izazovete njihovo skupljanje.
Kašalj olakšava bol prilikom ubadanja igle

Osobe koje se plaše igala trebalo bi da kašlju neposredno pre nego što dobiju injekciju, jer će ih to odvratiti od bola.

Studija objavljena u Britanskom medicinskom žurnalu pokazala je da to izaziva privremeni rast pritiska u grudima i sputavanje signala iz kičme koji mozgu govore da trpite bol.
Pritisnite desni – zaustavite krvarenje iz nosa

Krv u nosu dolazi od nekoliko izvora, uključujući i karotidnu arteriju. Pritiskanjem desni, ali i prostora između očiju vi možete da je blokirate. Ako niste sigurni kako to da uradite, prislonite neki od zamrznutih proizvoda na nos.

Tako će se arterije skupiti i usporiti protok krvi.
Kokos dezert olakšava dijareju

Kokos umanjuje simptome dijareje, zahvaljujući laurinsku kiselinu koju sadrži.

U telu se ona pretvara u supstancu monolaurin, sastojak koji je antibakterijski, antigljivični i antivirusni, a opušta i iritirana creva i smanjuje upalu.
Pasta za zube suši bubuljice

Pasta za zube prirodno isušuje bubuljice, jer uništava bakterije koje prolongiraju njihovo isceljenje.

Takođe sadrži i antibakterijski agens za uništavanje kamenca, pa se pretpostavlja da može eliminisati i bakterije na koži.

Vodite računa o tome kako je primenjujete, ukoliko imate neko kožno oboljenje ili iritaciju.
Sisajte kocku leda i smanjite bol u zubu

Možda ovaj „lek“ nije namenjen onima sa osetljivim zubima, ali ukoliko je vaša zubobolja izazvana zapaljenim nervom, svakako bi trebalo da ga probate.

Hladnoća ublažava bol i smanjuje unutrašnje zapaljenje.

Nanošenje izmrvljenog aspirina na zub, kao i stavljanje ulja karanfilića mogu napraviti više štete nego koristi, budući da će dodatno iziritirati desni.

Ako vas prilikom pritiskanja desni jako boli, možda je reč o apscesu, odnosno, lokalnoj gnojnoj upali koja zahteva lečenje kod stomatologa.

Preneto sa: http://www.b92.net/zdravlje/alternativna_medicina.php?yyyy=2012&mm=06&nav_id=620359

Amy-

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
16.11.2010.
Broj reagovanja
646
Horoskop
Ovan
dok sam citala sve ove savete setila sam se sode bikarbone....
Soda bikarbona

Nesto sto svako ima u kuci,ali se seti da ima ,tek onda kada mu zatreba...
Znacaj sode bikarbone u kuci dolazi do izrazaja u vreme slava i praznika kada se mnogo zdere i jos vise pije,jer usled preterivanja,dolazi do jaceg lucenja zeludacnih sokova,za koje svi znamo da je njihov sastavni deo hlorovodonicna kiselina.Tada se u stomaku javlja jako neprijatan osecaj,koji se u narodu naziva gorusica ili zgaravica.Tada je najbolje razmutiti kasicicu sode u casi vode i popiti i veoma brzo bi trebalo da mucnina prodje!
Sta se u stvari desava kada je popijemo?
U stomaku je kiselina ,koja kad se pojacano luci ,pravi nam problem.Soda bikarbona je baza i njenim unosenjem u organizam ,zapocinjemo ono sto se u hemiji zove "proces neutralizacije".Ovo naravno da nije opasno,zato sto se kiselina i baza neutralisu,a produkt te reakcije su voda i soli i nesto malo gasova koje izabacujemo podrigivanjem.....
Po mišljenju mama, baba, strini i svastika, nenadjebivo višenamensko sredstvo. Po svojoj popularnosti i delotvornosti preti da ugrozi mesto komovice, belog luka i kantarionovog ulja.
A: Nešto me muči stomak, prejela sam se kiselog kupusa!
Baba: Uzmi sodu bikarbonu, da vi'š od nje kad podrigneš, odma' ti se creva razvežu, k'o Milevin jezik!
A: Potamneo mi je ovaj zub iz kog su mi izvadili živac, moram da idem na izbeljivanje...
Mama: Ne izmišljaj mnogo, treba tebi izbeljivanje, istrljaš sodom bikarbonom, ima da se beli k'o sneg.
A: Pocrneo mi je onaj omiljeni srebrni prsten, moram da svratim do neke zlatare da ga očiste.
Strina: Daj ti to meni, sad ću ja to da potopim u sodu bikarbonu...
A: Jel u ovaj kolač stavljaš prašak za pecivo...?
Svastika: Ma kakav prašak za pecivo, sodu bikarbonu, od nje se najbolje diže testo!
A: Zapušen mi je nos, moram da kupim kapi, ne mogu da dišem!
Baba: Ma kakve kapi, da da tebi baba malo sode da šmrkneš, gledala sam ja na televiziji, tako isto ovaj jedan rastegne sodu po stolu, pa povuče...
A: Nije to baba s...
Baba: Ti mi mnogo znaš, kako smo mi nekad bez apoteka živeli, sve su to lopovi čedo moje!

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.488
Horoskop
Ovan
Čuvena soda bikarbona. :)

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.488
Horoskop
Ovan
Samo dišite

Postoji veliki broj rešenja za štucanje koja uključuju neki metod disanja – od dubokog disanja do zadržavanja daha.

Sve što uradite kada je disanje u pitanju, vrlo je verovatno da će to prekinuti nervni impuls koji dolazi od mozga do dijafragme a samim tim i štucanje.

Popijte nešto

Kao i za disanje, postoji veliki broj rešenja koji uključuju napitke. Gutanje predstavlja kratku promenu ritma disanja i to može dovesti do prestanka štucanja. Nije bitno na koji način unosite tečnost.

Pojedite nešto

Poput vode, uzimanje hrane takođe može da utiče na ritam disanja a samim tim i na prestanak štucanja.

Isplazite jezik

Kada isplazite jezik, vi stimulišete deo grkljana koji je povezan sa otvorom između glasnih žica, što može dovesti do olakšanja.

Neka vas neko uplaši

Ovo može delovati pošto će naglo iznenađenje sasvim sigurno uticati na vaš ritam disanja, ali može delovati i kao mentalna distrakcija koja može prekinuti štucanje.

Fizička distrakcija

Ukoliko jako stegnete vaš dlan to može skrenuti pažnju vašeg nervnog sistema sa štucanja na senzaciju blagog bola.

PS. Neko vas spominje. ;)

Vrh Dno