Kupovina diploma - kako raskrinkati odgovorne?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ko je odgovoran i šta preduzeti da se prestane sa tim?

maki

Nindža
Član
A čija je odgovornost? Da li je do Zakona? Da li je do prosvetne inspekcije?Iliiii?
Mislim da će sve to ići kako je i do sada išlo sve dok ima ,,drugova i drugarica,, kojima samo treba odgovarajući papir pa da usednu u fotelju. Ići će sve ovako kako jeste dok je u ovoj državi bitniji papir od UMEM,ZNAM,MOGU I HOĆU.
Neznanjem se lako manipuliše,ucenjuje i na kraju vlada.
Neznalice su dobri poslušnici, a to se jedino ceni.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ja bih se drznuo da kažem da je najviše do samih profesora na fakultetima. Bez njihovog učestvovanja u ovoj priči, ne bi se po Srbiji delile dozvole za rad novih fakulteta, škola, viših, nižih, srednje viših...

Taca

ona, stara
Član
A ša je po vama kupovina diploma? Ako baš kupiš i ne kročiš nogom i udtanovu ili ako se pojavljuješ tamo redovno a škola je takva da ti sleduje diploma bez učenja? Važno je platiti školarinu, ostalo je njihova briga?

Taca

ona, stara
Član
Suštinski, ne. Praktično, ima.
Ceo svet funkcioniše po principu osposobljavanja kadra da može da se zaposli. Sa minimum teorije. Praksu će i tako steći. Osim za najviše pozicije, a i tu je labavo.
Samo kod nas sistem se upinje da te obori u šestom osnovne i napravi od tebe bitangu.
Svaka medalja ima dva lica. Protivnik sam klasične kupovine. Ostalo možda i treba tako da funkcioniše.

Poslednja izmena:

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Ako baš kupiš i ne kročiš nogom i udtanovu ili ako se pojavljuješ tamo redovno a škola je takva da ti sleduje diploma bez učenja? Važno je platiti školarinu, ostalo je njihova briga?
Da li bi više volela da imamo lekare koji se ne pojavljuju na faksu ili koji se samo pojavljuju?

Taca

ona, stara
Član
Volela bih da imamo one koji misle svojom glavom i svakodnevno se usavršavaju. Rade po svetu i ta znanja i opremu donose ovde... Ako to ne može, svejedno mi je da li slušaju neka nebulozna i zastarela predavanja ili sede u kafiću.

Taca

ona, stara
Član
Bojim se da je sve povezano.
U svakom slučaju, revizija je moguća ukoliko postoji volja. A ne postoji. Niti javnost osuđuje to što se dešava. A dešava se odavnoooo. I nikom ništa. I imam decu u školi, pa gledam i upoređujem njih, ono što se traži od njih, decu prijatelja u inostranstvu i decu koja su ovde upisala privatne škole. Srednje doduše, još nismo odbacili do problematike u visoko obrazovnim institucijama.
Pa me obuzme bes, ponekad. Pa to izlijem.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Prilično sam upućen šta se radi u javnom sektoru. Veruj mi da je to postalo nepodnošljivo. Ljudi "završavaju" dva fakulteta, traže radno mesto pa upisuju faks. Sačuvaj bože.

Taca

ona, stara
Član
Ljudi rade sve što je u njihovoj moći da se dočepaju što boljeg posla i plate. Ljude razumem. I ne krivim. Krivim sistem što to dozvoljava. I što je pogrešan. I što ga kroje isti ti nestručni.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
O tome i želim da ovde razgovaramo. O tom "sistemu".
A što se ljudi tiče, itekako su krivi. Ako žele da se dočepaju novca, neka uče i rade. A ne da se vode sa "diploma na rate i partijska knjižica" (uz obrazloženje da to svi rade). Ne rade svi, i takav stav nas je i doveo do toga da nema ko da nas leči (obiđite provincijske bolnice i domove zdravlja).
To je razlog da ne samo uništimo taj parazitksi sistem već da zasluženo prođu i oni koji su do njega i doveli.

Gagisha

Novajlija
Ovde bi se moglo polemisati i polemisati...
Sa više od dvadeset godina radnog staža, iz prethodne firme konkurisao sam za radno mesto sa VSS u drugu firmu. Završio sam državni fakultet.
Na isto mesto je i konkurisala osoba sa privatnim fakultetom (čitaj kupljenom diplomom) i kao član jedne od stranke vladajuće koalicije. I sa dve godine radnog iskustva.
Pogodite, ko je dobio posao?

Vrh Dno