Kupanje u reci, moru...

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Član
Stalno smo svedoci nemara prema prirodnom okruženju, vazduhu, rekama, morima. Zagađenje je i pored upozorenja i edukacije sve veće a samim tim i posledice.
Dunav, moja voljena reka, juče 24. 07. bio je žrtva, po ko zna koji put ljudskog nemara. Koliko je takvih slučajeva za koje i ne znamo, teško je proceniti. Ko je odgovoran? Ko ima pravo da nas truje? Nadležni su, doduše, objavili još početkom leta da je voda u Dunavu i Savi hemijski neispravna. I šta sada? Neću se kupati u reci koja teče ispod mog prozora zato što niko nema snage da reši pitanje zagađenja? Tako je kako je?

"Krvavi Dunav" u Novom Sadu kod Žeželjevog mosta.

krvavi Dunav.jpg

http://www.mojnovisad.com/vesti/ni-lepi-ni-plavi-dunav-pocrveneo-zbog-krvi-iz-klanica-id3085.html

maki

Poznata ličnost
Član
Mene dodatno iritira što, sa ili bez dozvole, pojedinci sebi uzmu za pravo da uzvodno, tik uz plažu, vežu splavove - vikendice i nonšalantno sa tih splavova bacaju u reku djubre...neću ni da spominjem korišćenje wc-a....pa onda kad počnu na plaži da sredjuju čamce i farbaju katranom a on se razliva okolo....

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Član
Sticajem mojih interesovanja, pozabavila sam se ovom temom. Na mojoj reci ;) to što vi, ti, mi, ja, zovemo "plažom" nije u stvari plaža. Zato svi ti bahati korisnici prirode mogu da farbaju, koriste reke kao kanalizaciju, dovode pse, aligatore, "šta god" što bi rekli mi Sremci. Da bi se to sprečilo, "plaža" mora biti "stvarno" plaža, sa tablom postavljenom od nadležne službe, spasiocima i drugim odlikama javne plaže. Sve ostalo se ne smatra plažom i , na žalost, svako može da je zagađuje po želji. :)

Poslednja izmena:

Beba

Poznata ličnost
Član
U mom mestu plaža je zaista plaža. Kako na reci tako i na jezeru. I naravno nema tih grozota o kojima se gore u Tacinom postu reč.
Sve je po p.s-u, i tabla, i spasilac...nešto i na drugim mestima uz reku nisam primetila da ima smeća, nema blizu reke fabrika da je zagadjuje, ne mislim da je idealno ali je moguće i tamo da se kupa.

Njavica

Dreamer.
Član
Dzaba sto jedna plaza bude cista kad se generalno celim tokom kroz nasu zemlju reke zagadjuju kako stignu i cime stignu. Od manjih zagadjivaca pojedinaca koji bacaju od kese za djubre do sporeta u reku, do onih vecih, industrijskih.
To lepo kazne da se uvedu kao za firme tako i za pojedince, i onda kad ti stigne 100.000 da platis sto si ubacio frizider u reku, razmisli da li ces ikada vise papiric da ubacis u nju.
Nazalost, pre cemo da isusimo reku nego sto ce neko da se potrudi da napravi plan sto se tice voda u Srbiji. Sami recni tokovi moraju da se ciste i ostalo, a nikoga to ne zanima.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
U mom mestu plaža je zaista plaža. Kako na reci tako i na jezeru. I naravno nema tih grozota o kojima se gore u Tacinom postu reč.
Sve je po p.s-u, i tabla, i spasilac...nešto i na drugim mestima uz reku nisam primetila da ima smeća, nema blizu reke fabrika da je zagadjuje, ne mislim da je idealno ali je moguće i tamo da se kupa.
Vi hoćete da se pokažete komšijama kaki ste. :)

Sviđa im se: Beba

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Kultura i vaspitanje... A gledam onda nas na stranim plažama. Pušači samo što ne gutaju pikavce. Naravno, uvek je opravdanje da bi i mi vodili računa i kod nas da je čisto. Genijalan izgovor.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Eeee zato se Anči samo u bazenima kupa...Jednom ušla u Adu i posle 24h alergijska reakcija...