• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Kućica na drvetu :)

Lujka

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.09.2009.
Broj reagovanja
1.280
Horoskop
Vodolija
Tajno napravio kuću na drvetu u ekskluzivnom odmaralištu u Kanadi

Mesecima je tragao za savršenim drvetom na kom će sagraditi svoju kuću u obliku jajeta. Kada ga je napokon našao, shvatio je da se radi o javnom zemljištu.
238086_kuca-02_ff.jpg

Sada sa visine, iz svoje kuće iz snova, u podnožju gleda ekskluzivne kuće koje vrede po nekoliko miliona dolara. Džoel Alen je na jednom drvetu u Kanadi sagradio kuću u obliku jajeta, a nikoga nije pitao za dozvolu, iako se radi o javnoj površini.

238087_kuca-03_ff.jpg

Kompjuterski obrazovan stolar je počeo tako što je napravio maketu svog dizajna i isprobao snagu i izdržljivost buduće kuće. Posle toga je krenuo u potragu za savršenim drvetom koja je trajala mesecima. Bez novca da kupi neko zemljište, odlučio je da ode u kanadsku šumu Vistler i testira svoju sreću.

238088_kuca-04_ff.jpg
- Nije bilo lako naći to savršeno mesto u Kanadi. Imam neformalnu listu neophodnih uslova, a jedan od najvažnijih je da put ne bude predaleko, a opet da bude sakriveno i da se ne čuju zvuci saobraćaja- rekao je Alen.

238089_kuca-05_ff.jpg

U blizini mesta gde će uskoro nići ekskluzivne kuće našao je svoje savršeno mesto i počeo je da gradi u tajnosti. Taj proces je trajao godinama i koštao ga je hiljade dolara. Napokon napravio je kućicu iz sna.

238085_kuca-01_ff.jpg

Džoel je sada izašao iz anonimnosti.

- Tri godine sam čuvao tajnu, ali sada sam napokon završio. Želim to da podelim sa ljudima. Zabavno je izaći u javnost sa kućom jaje, ali mogao bih da imam i neke probleme. Ako ljudi saznaju za kuću, možda će pokušati da je nađu. A ako je nađu pogrešni ljudi, možda će me naterati da je spustim. Bilo je potrebno mnogo rada da bi se napravila i radije je ne bih spuštao. Ne još. Zato razmišljam kako bih mogao da pokazujem kućicu, dok je ne legalizujem - zaključio je Džoel.

Blic

Svaka mu cast na originalnosti i iskreno se nadam da ga nece pronaci oni koji "treba".. bar dok se ne legalizuje. :)

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.262
Horoskop
Ovan
Eh da mi je jedna ovakva...šta ovakva samo terasa pa da uživam u samoći ni na nebu ni na zemlji.

Sopingholicarka

Novajlija
Učlanjen(a)
12.01.2016.
Broj reagovanja
19
Horoskop
Škorpija
Kao dete oduvek sam zelela da imam kucicu na drvetu i jos uvek su mi zanimljive te kucice. Ova kuca na slici je super a tek bazen, ja se toga ne bih setila. :)

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.066
Horoskop
Ribe
I meni je super ali ne kapiram zašto bi neko pravio lux kolibu na drvetu? Zar nije bolje i lakše da je na zemlji? Čak nije ni drvo nego drveni stubovi!? Ili ovo ima neke veze sa Tarzanom, m? :sneaky::D

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
844
Horoskop
Vodolija
Mi smo bili pre 2 godine u jednoj. U okolini Loznice na Drini. Napravio čovek, ni manje ni više - Jovan Cvijić, na dudu. Pravio za svoju decu, ali postade turistička atrakcija. Mi smo bili oduševljeni, deca tek možete da zamislite. Ima sta i u okolini da se obiđe, idealno za vikend. A budite se uz izlazak sunca i gledate kako Drina ljubi nebo.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.529
Horoskop
Ovan
Mi smo bili pre 2 godine u jednoj. U okolini Loznice na Drini. Napravio čovek, ni manje ni više - Jovan Cvijić, na dudu. Pravio za svoju decu, ali postade turistička atrakcija. Mi smo bili oduševljeni, deca tek možete da zamislite. Ima sta i u okolini da se obiđe, idealno za vikend. A budite se uz izlazak sunca i gledate kako Drina ljubi nebo.
To je ovo?

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
844
Horoskop
Vodolija
Jeste, to je to. Bilo nam je super. Bili smo u neko kasno leto. Obišli Banju Koviljaču, etno selo Sunčanu Reku i još par lokaliteta u okolini. Produženi vikend iz snova.
Gazda i gazdarica su bili fenomenalni, uz kućicu koja je potpuno opremljena i besprekorno čista, bili su ljubazni da nas ugoste ručkom - svežom ribom. Ma, sve preporuke kad želite da zbrišete iz grada.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
844
Horoskop
Vodolija
Ovih dana videh vest da su, u toj divnoj Kućici na drvetu, dodali deo terase koji je trpezarija sa đakuzijem. Baš kažem mužu da bismo mogli da odemo bar na dan. I razmišljam, grizla bi me savest da ne vodimo decu, a s druge strane šta će nam oni za tu uživanciju?

Vrh Dno