• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Kraj sedamdesetogodišnje vladavine kraljice Elizabete II

Njeno Veličanstvo, kraljica Elizabeta II, iz dinastije Vindzor, preminula je 08.09.2022. godine u 96-oj godini u Aberdinu u Škotskoj. Nasledio ju je njen sin Čarls.

Danas je sahranjena

Nije me iznenadila vest da je kraljica Elizabeta II umrla. Prethodnih dana, javnost širom sveta bila je upoznata sa njenim zdravstvenim stanjem.

Za Veliku Britaniju i njene stanovnike, njen odlazak znači kraj jedne istorijske epohe.

Šta znači njen odlazak za nas? Da li imate neko mišljenje o Kraljici Elizabeti II? Kako ste se osećali kada ste čuli da je umrla?

Da li ste danas pratili prenos njene sahrane?

Живота

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
28.03.2019.
Broj reagovanja
1.737
Horoskop
Ribe
Nisam pratio prenos sahrane. Nemam nikakvo mišljenje osim da je bila kraljica imperije koja pobila milione nevinih ljudi...

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.953
Horoskop
Strelac
Ja se lično divim svakom čoveku/ženi koji dočeka 96-u godinu života bistre pameti i na svojim nogama, ko god da je. Po tom pitanju - skidam kapu. Elizabeta nije imala neki naročiti politički uticaj i njeno najveće postignuće je to što je poživela tako dugo i što je obezbedila naslednike i stvorila veliku porodicu.
Malo sam 'zvirnula' u TV prenos iz prostog razloga što su Englezi nenadmašni ceremonijal-majstori, pa me zanimalo da li će iskliznuti u kič 😄. Drugi razlog je lične i sentimentalne prirode; malo sam se prisetila svog jednomesečnog boravka u GB davne 1981. godine, baš u periodu venčanja Čarlsa i Dajane. Bila sam tinejdžerka, prvi put sama u inostranstvu, u letnjoj školi engleskog jezika u Brajtonu. Svakog vikenda sam putovala u London a bogme sam proputovala dobar deo južne obale i stigla severno do Stratforda. Naravno da sam bila u Vestminster opatiji i Vindzoru, pa me je snimak 'nosanja' kraljičinog kovčega tamo-amo po ostrvu, Londonu i okolini, unekoliko podsetio na vreme provedeno tamo.
Lepa zemlja, čudan narod, divan jezik, bogata kultura, očajna hrana.😆

PS Nisam odolela da zvirnem u prenos sahrane i zbog haljine princeze od Vejlsa 😆

jolemisa

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
02.05.2022.
Broj reagovanja
116
Horoskop
Škorpija
Gledao sam ceremoniju i mislim da nije bila onakva kakvu je zasluzila.Ne volim pirgave,ali mi je ona bila dobra bakica.Jedino sto joj zameram,jeste ponasanje kada je Ledi Dajana poginula.Nije trebala da dozvoli ni sinu da se tako ponasa,ipak je ona bil majka njegovih sinova,a i majka njenih unuka.Lepe godine i skoro vise vladal,nego sto joj sin ima godina.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.845
Horoskop
Ovan
Počeo sam da gledam seriju The Crown. Sjajno je urađena, završavam sezonu 1. Ko nema Netflix, može je gledati preko neke druge aplikacije (pitajte me privatnoj prepisci za detalje).
Inače, nemam neko posebno mišljenje o Elizabeti II. Nisam se nešto posebno interesovao o kraljevskoj porodici. Ma koliko izgledalo na prvi pogled da su privilegovani, mislim da im nije lako da žive život pod lupom javnosti.

jolemisa

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
02.05.2022.
Broj reagovanja
116
Horoskop
Škorpija
U danasnje vreme bilo kojoj kraljevini je tesko,jer narod hoce svoja prava,koja i zasluzuje.ElizabetaII je bila bas ta prisutna,a nevidljiva.

jolemisa

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
02.05.2022.
Broj reagovanja
116
Horoskop
Škorpija
Protiv stednje struje sam,jer narod to nije ni izazvao,a morace da plati skuplju struju,kad uvezu.Ovo prepucavanje Zorane i Grcica nas je dovelo do kolapsa.Smradovi,sa sve vuckom.

Vrh Dno