• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Kovid ambulanta

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.066
Horoskop
Ribe
Nismo imali ovu temu a verujem da su neki od nas okusili "čari" lečenja u kovid ambulanti.

Majka mi je dobila koronu i vodam je dva dana kroz "kovid proceduru".
Juče smo čekale 4 sata da bi joj doktorka rekla bukvalno "Dobar dan, evo Vam uput za laboratoriju." Zatim još dva sata da bi pogledala za tri sekunde rezultate i rekla "Evo Vam uput za rendgen".
Zatim danas dva sata za rezultate rendgena i ponovo 4 sata da doktorka pogleda rezultate i napiše terapiju.
Lično mislim da bi za kovid pacijente trebalo uvesti eutanaziju na licu mesta, humanije je od "lečenja" i dva dana čekanja na kutiju leka.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
844
Horoskop
Vodolija
Mi smo imali sreće. Suprug i ja smo išli u kovid ambulantu na Voždovcu/Šumice i u martu i aprilu, organizacija je bila takva da se ujutru predaju knjižice, a sestra koja je skuplja, odredi u koje doba dana će ćete stići na red i tada se vratite u ambulantu, ne čekate previše i nema gužve. Ta divna doktorka koja nas je primila mi je posle dva dana poslala poruku da pita kako sam i na dalje smo dosta toga završavale telefonom i preko vibera.
Sada mi je svekrva bolesna.
Suprug je otišao u istu ambulantu i red je bio užasan, ne uzimaju više knjižice, već po 10 pacijenata ulazi u ambulantu. S obzirom da moja svekrva ima 70 godina i sve moguće komorbiditete, on je čekao umesto nje i odeja je bila da kada stignu u tih 10… on ode po nju. U međuvremenu, ipak je odlučio da je odvede da privatno urade test i laboratoriju, devojka koja je bila u njegovoj grupi ke čuvala knjižicu i on i svekrva kada su se vratili bili su na redu. Doktor mi je odmah dao broj mobilnog i na dalje sve tako funkcioniše. Doca daje elektronske upute, čita rezultate. Jedino je suprug odveze do laboratorije i to kada nema puno gužve.
Reklo bi se da smo se solidno organizovali, ali to nikako ne bismo uspeli bez dobre volje lekara. I baš kažem mužu da odnese nešto doktoru u nekom momentu kada mu bude zgodno.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.529
Horoskop
Ovan
Ja sam u novembru prosle godine cekao dva puta po 6 sati. Kasnije su se organizovali tako sto se moglo zakazati telefonom, ali se na prvi pregled cekalo po nedelju dana. Neverovatno je zaista. Ali, boze moj, niti se vise iko buni zbog necega, nit se bitange brinu zbog icega. I tako sledecih 500 godina.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.066
Horoskop
Ribe
niti se vise iko buni zbog necega
Nije tačno, ja se bunim. A pošto sam pričljiva, odmah sam se raspričala sa svima koji čekaju i krenula da dižem ustanak. 🙄
Što bi rekla jedna učiteljica u penziji ovde kod mene, kada tako povedem vojsku keva na školu, "Tamara, opet si kolovođa?" 😂

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.788
Horoskop
Lav
Moja sestra, i zet i sestričina nisu oduševljeni organizacijom u Šumicama.
Sutra će biti treći dan kako sestra ide ponovo u tu kovid ambulantu.
Prvo je tamo dr pregledala ( kaže da je doktorka super a da je organizacija loša ). Išla je da vadi krv i snima pluća u DZ-u Ustaničkoj. Ponovo se vratila u Šumice, ponovo čekala red, da bi joj dr rekla da ima početak upale levog plućnog krila, a da joj je krvna slika ok. Antigenski test pokazuje da je negativna..ali..
Danas je ponovo išla da vadi krv i da radi PCR test. Sutra ide prvo u Ustaničku pa u Šumice.
Njoj je bolje čim je malo više odmorila, pošto je radila X dana bez slobodnog dana. Bolje je i što je počela da pije lekove, ALI..

Ne razumem šta rade u Šumicama. Taj ogranak DZ je skoro velik kao sam Dom zdravlja. Zar nisu mogli tu da postave i rengen i laboratoriju?
Zašto ljudi moraju da šetaju od tačke A u tačku B i ponovo iz tačke B u tačku A?

Šta rade oni koji moraju da idu gradskim prevozom? Koliko ljudi zaraze u busu 31 od Šumica do DZ i nazad. A koliko zaraze oni koji iz kovid ambulante u V Stepe idu sa dva prevoza do DZ i nazad?

Sestru vozi zet. Ali ima ljudi koji se voze tim prevozom.

Za razliku od DZ Voždovac, DZ Novi Beograd ima sve na jednom mestu.
Priča mi drugarica koja živi na Banjici da je njen komšija zvao DZ Novi Beograd i pitao da li oni mogu da ga prime jer ima temperaturu i ne bi da čeka u kovid ambulanti u Vojvode Stepe.
Zakazan mu je tamo termin. Otišao je i sve završio u nekom razumnom roku, bez višesatnog čekanja. Kupio lekove i sad leži kod kuće.

Zašto postoji ta razlika u načinu rada Domova zdravlja? Protokol lečenja je isti, organizacija nije.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
844
Horoskop
Vodolija
Jeste, i mi smo šetali, proletos. Stvarno je bila solidna organizacija, u odnosu na Zvezdaru. Sad pre nekog vremena kad je svekrva bila bolesna, bio je haos. Međutim, oba puta (i onda sa nama i sad s njom) je bilo dobro što su lekari dali kontakt telefone, pa smo rezultate slali viberom i čuli se telefonom i nije bilo potrebe da se svaki put čeka red.
Što se tiče mog iskustva sad u Zvezdari, imala sam više sreće nego pameti, čini mi se. Tako da sam otprilike sa po sat vremena čekanja uspevala da sve završim. Srećom, ovog puta nisam imala upalu pluća, bio je blaži oblik, a i imam neka iskustva, pa recimo i to što je doktroka bila potpuno nesigurna nije me mnogo obeshrabrilo.

Vrh Dno