Kosovo (ni)je Srbija

G

Gea

Gost
Ja nisam da se bilo šta potpiše i prizna zvanično, kao što nisam ni za ulazak u EU.

G

Gea

Gost
Pa naravno. I Ustav iz 74-e je plod uticaja stranih sila. Nema te drzave na svetu gde unutrasnji problemi nisu plod spoljnih uticaja. I na tako nesto se mora racunati. Sve ostalo iz teksta sam naucio na fakultetu. :)

Kada sporazum potpisu premijeri, a pri tome je garant sprovodjenja EU, svakako je medjudrzavni. Mi mozemo trpati glavu u pesak, ali Kosovo je nezavisno od Srbije. Ono sto vi ne razumete nije moje zalaganje da se formalno prizna nezavisnost Kosova, vec da se jasno kaze hocemo li mi u EU ili ne i da li ce nezavisnost Kosova biti uslov za ulazak. Tvrdim da vec jeste, samo sto ni Evropa nece od nas traziti odmah direktno priznanje. O razlozima zasto je Kosovo de facto nezavisno takodje mozemo, ali pri tome trebamo itekako da budemo i samokriticni.

Kada bi zapadne službe bile naivne i providne, priča bi išla tako kako nam se i priča. Ipak, meni upravo vladajuća garnitura izgleda kao projekat zapada koji se Srbiji zadaje konačni udarac. Svi prethodni režimi, od Miloševića na ovamo, takođe su imali od strane zapada zadate "domaće zadatke". Zato smo prošli kako smo prošli i tu smo gde smo. Zapad ne ulaže napore i sredstva da bi gubio... U krajnjem slučaju, zapad pušta da naša vlast donekle slobodno deluje jer dobro znaju da nema šanse, a dobro im dođe kao sumnjivo lice za naivne Srbe koji od drveta ne vide šumu.

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.255
Horoskop
Ovan
Vrzino kolo. Pokušaji vladajuće stranke u rešavanju pitanja Kosova su čini mi se iskreni, ne znam više zaista šta da mislim. Ali, kako dalje i da li predsednik Vučić negde greši. Upliće se Pravoslavna crkva, Vladika Teodosije apsolutno kritikuje i napada Vučića da ne poštuje srpske svetinje, opozicija već klasika možda ni ne zna zašto ali su protiv Vučića. Mislim da jedino Brisel, Amerika znaju šta rade i zašto upliću svoje prste u sve ovo i to na vrlo nekorektan način. E moj Vučiću !!!

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.255
Horoskop
Ovan
Kako je rekao jedan sociolog, treba rešavati što zbog silnih finansijskih gubitaka. što zbog naroda tamo a što sam pročitala izmedju redova postoji mogućnost stvaranja velike Albanije.
Svakako ovaj status odgovara albancima na Kosovu!

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.059
Horoskop
Ovan
Naprotiv, mislim da trenutni status ne odgovara Albancima.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.794
Horoskop
Lav
Kosovo je srce Srbije! Mi nikad necemo izdati nase srce.

🥪

MineByNight

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
19.12.2020.
Broj reagovanja
7
Horoskop
Lav
Dodjosmo do sada, kad su Albanke najvece zvezde sveta, kad nas svi provociraju na najgori moguci nacin, kad Vucic potpisuje nesto sto ni ne procita, kad je Tramp izgubio vlast i sad je predsednik lik koji mrzi Srbiju..... Neka nam je Bog u pomoci +++

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.375
Horoskop
Ribe
Svi će dizginemo uVodu! Pa de si bre Naruto, štaima?

MineByNight

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
19.12.2020.
Broj reagovanja
7
Horoskop
Lav
Off topic, ali idalje.. Provociraju opasno 🤬

Edit: Obrisan link.

Poslednja izmena od urednika:
Vrh Dno