Koronavirus

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Pre cu umreti od objava o koroni virusu nego od samog virusa.
Nemam komentar za ovo sto rade vise. Ovo nije prislo epidemiji, a kamo li pandemiji. Ovolika medijska hajka je bolesnija od svakog virusa. Gledajte u naredne dve nedelje kako ce recesija da udari. Sve je lepo osmiljeno. Ovi ludaci ovde gase citavu zemlju zbog 1k umrlih na 300 miliona stanovnika. Rafovi prazni kao da sudnji dan stize. Dosadili su i Bogu i narodu sa koronom. Ali sad ce berza pasti, deonice, nekretnine, milina jedna ce biti narednih par meseci. A zna se ko profitira u takvim trenucima. Sto nemam milionce da ubacim u neki asset pa ko lord da budem na kraju godine :D

Insajder

grrrrr
Član
jupiii...uspeo sam da kupim jednu pastu za zube
probio sam se nekako :thumbsup:

posle idem da pokušam kupim par ovog piva(ako uspem da stignem do kase)
zanimaju me samo reakcije, inače ne volim ovo pivo

elem, juče odrađena akcija Korona beer, jedva sam pronašao,u više marketa sam protutnjao
dal su povukli iz prodaje zbog naziva šta li je jer dugih piva ima na gomile samo ovog nema i jedva par piva
sam našao u Billa prodavnici

kupim lepo ja to i uzmem pakovanje papirnatih maramica, stavm na kasu ta dva artikla, prekrstim ruke i posmatram
kako se ljudi naviruju i gledaju
neki se smeškaju neki bogami namršteno gledaju, neki i ne vide jer ispred sebe u rukam drže brdo papira za dupe

platim ja sve to lepo i odem kod mojih starih prijatelja kineza na porsiju nudli sa povrćem i hrskavom piletinom
tamo nema žive duše(očekivano)

donese meni lepa kosooka cura tanjir sa porcijom, uzeo sam viljušku pa otvorio pivo i stavio papirnate maramice na sto pored njega
i izvukao jednu maramicu nagore i tako to stoji...Korona & maramice...posle se pokajah što nisam od kuće poneo rolnu toalet papira umesto maramica pa da je razmotam da se pruži do poda

i tako, kao i obično u slast pojedoh naručeno, gucnuh malo i pivo(više volim k.kolu uz ovo jelo)
ali zarad Božanstvene komedije vredi i na silu da popijem i posle svakog gutljaja malo pročistim nos sa maramicom
u praznom lokalu pored samog defilea užurbanih Les Miserables korona toalet kenjara

aj pa Živeli !!!

Taca

ona, stara
Član
Pre cu umreti od objava o koroni virusu nego od samog virusa.
Nemam komentar za ovo sto rade vise. Ovo nije prislo epidemiji, a kamo li pandemiji. Ovolika medijska hajka je bolesnija od svakog virusa. Gledajte u naredne dve nedelje kako ce recesija da udari. Sve je lepo osmiljeno. Ovi ludaci ovde gase citavu zemlju zbog 1k umrlih na 300 miliona stanovnika. Rafovi prazni kao da sudnji dan stize. Dosadili su i Bogu i narodu sa koronom. Ali sad ce berza pasti, deonice, nekretnine, milina jedna ce biti narednih par meseci. A zna se ko profitira u takvim trenucima. Sto nemam milionce da ubacim u neki asset pa ko lord da budem na kraju godine :D
Konačno glas razuma!!!! Na ovoj planeti idiota niko ne vidi da je u toku najveći ikada napad na ekonomiju, rat nad ratovima. A kada nekome to i kažem, uveče se mole pred spavanje dumrem od virusa pakosni mali gadovi sa zalihama wc papira.
Što se moje preventive tiče, kao jedinu meru uvela sam samoizolaciju od fejsa kao mesta izvora zaraze . Mislim da sam ovde bezbedna. ❤

Nicky

oćem, nećem
Urednik
evo da objavim i ja nešto.
pošto su mi klinci bolesni, niko u beču neće da ih primi na pregled, pre nego što smo testirani da li smo zaraženi korona virusom..

e pa mamu im....
18 i 19 februaru bio poslovno u Riminiju, Italija ne, pa eto meni razloga da im napravim paniku :D
zovem u ovu sredu, jave se posle drugog pokušaja (prvi trajao tačno 2 sata, prekidaju automatski vezu posle tog vremena), gde, ko ima simptome, kako, bla bla.. bio u Italiji... ijuuuuuuuuuu.. panika... kada.. u februaru... auuuuuuuuuuuu, gde, Rimini kod San Marina, auuuuuuuuuu.... leleču švabovi... dolazimo... za nekoliko sati...
četvrtak 02:30 ujutro zvoni telefon (nemam pojma gde se nalazim(ne diraj lava dok spava)), stižu za 20 minuta..
dojdoše, uzimaju samo meni, nadam se da se pravilno kaže, bris iz obe nosne duplje.. mamu im, gurnu mi te štapiće do mozga... krenuše suze same od sebe, psujem ih na srpskom.. upm....
veli da smo od sada u karantinu, ne smemo da napuštamo stan...
pa dobro, pa kad ste već tu, klinci mi bolesni, pa pošto ne smemo napolje... pobrinite se za njih... odradili svoj posao... otišli do apoteke i nazad..
veli meni: rezultati od 24 do 48h....
subota oko 10:30.. (~55 sati kasnije). telefon, test NEGATIVAN. ALI.. i dalje ostajemo u karantinu dok ne dođe oficijelno od države.. važi nema frke :)

toliko o panici, epidemiji, pademiji, histeriji i šta ti ja znam..

Poslednja izmena:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Konačno glas razuma!!!! Na ovoj planeti idiota niko ne vidi da je u toku najveći ikada napad na ekonomiju, rat nad ratovima. A kada nekome to i kažem, uveče se mole pred spavanje dumrem od virusa pakosni mali gadovi sa zalihama wc papira.
Što se moje preventive tiče, kao jedinu meru uvela sam samoizolaciju od fejsa kao mesta izvora zaraze . Mislim da sam ovde bezbedna. ❤
Ne znam kakav je moral naroda u Srbiji, ali sam u ovoj situaciji shvatila da su stanovnici Amerike najvece moguce ovce i kukavice koje postoje. Oni su se iskreno zivi usrali, sve su rafove obrstili, krstenu flasu vode ne mozes naci. Prkosim celom radnom okruzenju ironicnim smehom ne znate vi sta je kriza. Evo drzali govore u petak, pre nego sto su nas djuture sa sve kancelarijskom opremom ( i maskama!!!) poslali kucama do daljnjeg uz patenicni zavrsetak motivacionog govora: God bless us, god bless America uz enormne emotivne izlive zaposlenih ovaca. Ljudi kad tad umrla nisam od najveceg transfera blama, nikad necu. Evo u ponedeljak ujutru zele video konferenciju svih zaposlenih od kuce kako bi smo pre pocetak rada dali jedni drugima emotivnu podrsku da prezivimo teska vremena o_O Cice mi moje, pusticu im Mitra Mirica - Ne moze nam niko nista! :finger:

P.S. Iako se zna da nikad nisam bila nacionalno ostrascena, niti sam se preterano busala na temu svog porekla, zbog razocaranih osecanja prema matici, ovih dana sam na svako pitanje mojih uspanicenih kolega alijas ovaca zasto imam takav ''nemaran'' stav prema svemu ovome, davala kratak i jasan odgovor pracen pun ponosa da sam Srpkinja! :whistling: Objasnjenja ne dajem, jer kapaciteta da to shvate, nemaju.:rolleyes:

Poslednja izmena:

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Juce popodne sam prošetao gradom. Video sam jedno jedino dete koje je nosilo masku. Korona raspoloženje se još jedino primećuje tako sto je nešto manja gužva u samom gradu i u radnjama uglavnom nema brašna, jer je razgrabljeno.
Šta će ljudima toliko brašno ne znam. Ne znam kakvo je stanje u apotekama, jer mi bukvalno nismo ništa kupili što i inače ne kupujemo.

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Za mlade i zdrave osobe nije. Za starije i one sa hroničnim bolestima nije bezazleno. Doduše, kod nas pandemija nije uzela maha, tako da realno ne možemo objektivno da ocenjujemo. Moguće je da je stvar i naduvana. Došla vremena da imamo bezbroj TV stanica, medija itd... I da to ima više loših nego dobrih strana.

Taca

ona, stara
Član
Kakvo je ovde stanje? Svi su u histeriji od straha. Bar Beogradčići. Mi seljaci smo razumniji.

šufnudla

neprilagođena
Član
To je zato što ste vi više na svežem vazduhu. Ne živite u soliterima, niste sabijeni kao sardine u prevozu, pse držite u dvorištima (ne vodite ih "u toalet" na trotoar ispred ulaza u zgradu), realno imate manje (ako uopšte imate) migranata koji baš i nisu primer čistoće i lične higijene, imate jednu osnovnu školu i jednu gimnaziju... i mogla bih tako još par stvari da navedem zbog kojih su "Beogradčići" neveseli u ovoj situaciji... Nisu u histeriji, inače bi kafići i restorani bili prazni. A oni nisu bili prazni ni u vreme bombardovanja, ni kada su kolali drugi pogani virusi, pa nisu ni sad.

Električar

Novajlija
Za mlade i zdrave osobe nije. Za starije i one sa hroničnim bolestima nije bezazleno. Doduše, kod nas pandemija nije uzela maha, tako da realno ne možemo objektivno da ocenjujemo. Moguće je da je stvar i naduvana. Došla vremena da imamo bezbroj TV stanica, medija itd... I da to ima više loših nego dobrih strana.
Danas nema obolelih što je dobra znak.

Taca

ona, stara
Član
To je zato što ste vi više na svežem vazduhu. Ne živite u soliterima, niste sabijeni kao sardine u prevozu, pse držite u dvorištima (ne vodite ih "u toalet" na trotoar ispred ulaza u zgradu), realno imate manje (ako uopšte imate) migranata koji baš i nisu primer čistoće i lične higijene, imate jednu osnovnu školu i jednu gimnaziju... i mogla bih tako još par stvari da navedem zbog kojih su "Beogradčići" neveseli u ovoj situaciji... Nisu u histeriji, inače bi kafići i restorani bili prazni. A oni nisu bili prazni ni u vreme bombardovanja, ni kada su kolali drugi pogani virusi, pa nisu ni sad.
Pa i mi koristimo prevoz, isto ko i svi jer idemo na posao, u škole u BGD. I isto živimo u zgradama i stanovima. Bez dvorišta. Dobro, ja više ne, ali i moje selo je gradska sredina. I do sada, nikoga nisam videla sa maskom ili da paranoično prazni rafove.
Podvlačim, za sada. 🙄

simpleman

Suspendovan nalog
Voće i povrće sa sela, a za one koji ne veruju da je i za ovo preporučena fizička aktivnost(naravno umerena) neka još malo guglaju,dobro je za imunitet.:D;)

Poslednja izmena:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Član
Tramp drzao govoranciju u pet popodne, ocekivala sam dramu, medjutim cak je bio glas razuma i rekao: ljudi smirite se, ne kupujte panicno, sve je ok. Hahahah

simpleman

Suspendovan nalog
Ko to beše Tramp,verovatno misliš na svog predCednika @Anchy, taj kad zine.,,,,,Inače kad smo kod toga video sam jednu njegovu dobru fotku na netu

Prilozi

Njavica

Dreamer.
Član
Evo kod nas nema panike, tržni centri nam upravo šalju mejlove da rade sasvim normalno, pa ako je neko raspoložen za šoping izvol'te.
A to što može bar 500 ljudi ( minimum ) zaposlenih da se zarazi ovde i da prenosi dalje nema veze. Vanredno stanje i mere.
Potpuno mi je sjajno ova šarada i parada gde Svevišnji plače na teveu moli penzionere da se čuvaju, a pritom sve normalno i dalje radi nikakva mera u stvari ne postoji.
I to koliko smo mi stoka od naroda, koja se grabi u prodavnicama, čujem jutros devojka da je videla čoveka koji kupuje 50 kila soli ej ahahahaha pa jel će da se kupa bre u istoj. Dno dno dno, sad se vidi koliko smo samo.

Vrh Dno