• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Koronavirus

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.548
Horoskop
Ovan
jedna od poznanica mi je rekla da se ne viđamo neko vreme jer sam ja vakcinisana, ona nije..i mogu da joj uništim zdravlje!?
Za neverovati je koliko ima budala. Eto jednog razloga zasto je dobra ova pandemija.
Inace, negde sam cuo sam da je grupa gradjana na N. Beogradu sprecila prskanje komaraca sa zemlje, uz obrazlozenje da je u stvari u pitanju sirenje korona virusa. :banghead:

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.732
Horoskop
Devica
Jel su to i nama dali u vakcinama? Ne pitam za sebe.... 😂

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.548
Horoskop
Ovan
Molim vas, ovo je tema o koronavirusu.

Poljoprivrednik

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
24.01.2021.
Broj reagovanja
117
Horoskop
Blizanci
Imao sam koronu u januaru vakcinisao sam se posle sa dve doze fajzera vakcine, mama moja isto i radila prekjuče test na antitela metod CLIA i ima 81 jed antitela, ja ću raditi isto antitela.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.795
Horoskop
Lav
Ovih dana idem po buster dozu. Nisam merila antitela a čitam na portalu N1 mišljenja inunologa i virusologa...Uglavnom preporučuju da se ne rade antitela. I kada se rade, postoji tu razlika, da li se radi i spike protein ili bez njega..

A antitela nisu jedino merilo da li će se neko zaraziti koronavirusom ili ne- to su izjave stručnih lica.

Poljoprivrednik

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
24.01.2021.
Broj reagovanja
117
Horoskop
Blizanci
Ovih dana idem po buster dozu. Nisam merila antitela a čitam na portalu N1 mišljenja inunologa i virusologa...Uglavnom preporučuju da se ne rade antitela. I kada se rade, postoji tu razlika, da li se radi i spike protein ili bez njega..

A antitela nisu jedino merilo da li će se neko zaraziti koronavirusom ili ne- to su izjave stručnih lica.
Tako je. Ali druga merila se ne može uraditi.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.795
Horoskop
Lav
@Poljoprivrednik da li si primio buster-treću dozu vakcine?

Ja konačno idem ili sutra ili u ponedeljak po buster dozu. Juče sam dobila SMS od E uprave poziv za buster dozu.
Verovatno je ovih dana isteklo 5 meseci od druge doze..i možda je bolje što idem posle tog SMS-a...Da sam išla ranije možda ne bih uspela da primim tu treću dozu...znam da su neke ljude vraćali sa punktova za vakcinaciju jer im nije prošlo 5 meseci od druge doze Fajzera.

Poljoprivrednik

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
24.01.2021.
Broj reagovanja
117
Horoskop
Blizanci
@Poljoprivrednik da li si primio buster-treću dozu vakcine?

Ja konačno idem ili sutra ili u ponedeljak po buster dozu. Juče sam dobila SMS od E uprave poziv za buster dozu.
Verovatno je ovih dana isteklo 5 meseci od druge doze..i možda je bolje što idem posle tog SMS-a...Da sam išla ranije možda ne bih uspela da primim tu treću dozu...znam da su neke ljude vraćali sa punktova za vakcinaciju jer im nije prošlo 5 meseci od druge doze Fajzera.
Nisam išao po treću dozu.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.795
Horoskop
Lav
Primila sam juče treću dozu Fajzera u mom Domu zdravlja.

Pošto prve dve doze nisam primila u DZ već u jednoj ambulanti, pitala sam ženu na informacijama gde se vrši vakcinacija.

" Gore, prvi sprat, desno! "

Na prvom spratu desno morala sam da prođem kroz gužvu- u nekoliko ordinacija se vrši testiranje na kovid!

Bila sam zapanjena što su u DZ pomešali tzv crvenu i zelenu zonu.

Da li je normalno da su na istom spratu obične ordinacije i ordinacije za brze i PCR testove?

A u nastavku hodnika se nalazi ordinacija gde se primaju vakcine!

Posle vakcinacije bila sam dobro sve dok nisam otišla da spavam. Nisam ni spavala jer sam celu noć imala groznicu, bilo mi je strašno hladno i pored nje temperaturu- oko 39 stepeni.

Danas sam sva malaksala, boli me glava, imam 38,2 temperaturu, meriću je još jednom pre spavanja.

Ovako sam se osećala i posle druge doze i nadam se da će mi sutra biti mnogo, mnogo bolje.

Ne znam zašto moj organizam i imuni sistem ovako burno reaguju na vakcinu..

Kako ste vi, da li ste svi zdravi? Da li je još neko imao ovako burne nuspojave..nisu strašne ali su neprijatne.

Vrh Dno