• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Koronavirus

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Broj obolelih pada u Srbiji. Da li je to stvarno moguće ili opet fingiraju brojeve?

Ne znam zašto, ali sam pesimista kada je korona u pitanju.

Inače, pre neki dan nisam otišla na rođendan. Mama i ja smo tek vakcinisane, a kod sestre su trebale da dođu neke njene koleginice..plus zet još oseća posledice kovida- loša mu je krvna slika i brzo se zamara...

I nisam htela da rizikujem, da se razbolim između dve doze vakcine..mada čitam da se kod Fajzer vakcine brzo stvaraju antitela..

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Danas sam dobila drugu dozu Fajzera. Za sada sam ok.

E Uprava je, bar što se Voždovca tiče napravila haos. Juče je svima poslala SMS sa terminima da dođu u DZ na revakcinu Fajzerom.

Onda su sve ljude koji primaju vakcinu Fajzer uputili u zdravstvenu stanicu- ambulantu u naselju Stepa Stepanović.

Red je bio veliki, i svi koji su došli iz Doma zdravlja su bili besni i gunđali su..neki i psovali..

Eto šta digitalizacija Ane Brnabić-Čaleta radi. :kul:

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Sinoć sam imala temperaturu, jezu i glavobolju. Loše sam spavala.

Sada se osećam malaksalo, i kao da opet imam temperaturu. Nisam je merila.

Da popijem Paracetamol ili da pustim da ove nuspojave same prođu?

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.642
Horoskop
Strelac
Ako temperatura ne prelazi 38, ja je ne bih obarala.
Ili da pozoveš telefonom izabranog lekara i pitaš za savet?🤔

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Rekla mi je lekarka kod koje se ide pre primanja vakcine da popijem Paracetamol, ako imam više od 38.

Merila sam pre sat vremena 38,4 i popila sam Paracetamol.

Ne mogu da zovem izabranog lekara jer ga praktično nemam. Jedna dr je otišla na specijalizaciju, i taman kada sam htela da izaberem lekara ta ambulanta je ušla u kovid sistem. :(

Ali sam čula da će do kraja jula ambulanta da se vrati u non covid režim. Jedva čekam.

Od kako je počela epidemija a ambulanta zatvorena, recepte dobijam preko telefona, eventualno ako treba neki uput idem u jednu od tri ambulante koje su određene za nas koji imamo kartone u toj kovid ambulanti.

PS. Pitanje za Paracetamol sam postavila jer nisam mogla da nađem toplomer. Ne koristi se u mojoj kući. Ovo je prvi put posle mnogo godina da imam temperaturu.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Hoću samo da vam saopštim da sam pretekla, tj živa sam 🙃🙂

Prošle noći, tj malo pre ponoći imala sam 39,5!

Nikada nisam imala tako visoku temperaturu, i mama je panično zvala Hitnu pomoć i rekli su joj ono šta smo već znali- 2 Paracetamola, obloga na ruci gde je data vakcina, puno tečnosti...

I danas se osećam sasvim dobro.

Ne znam da li je još neko imao ovako veliku temperaturu posle revakcinacije Fajzerom?

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
677
Horoskop
Vodolija
Uhhh, baš gadna reakcija. Nisam čula za toliku temperaturu kao reakciju na Fajzer, ali recimo znam neke koji su primili Astru i imali par dana visoku teperaturu, čak i preko 40.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.701
Horoskop
Lav
Pitala sam i neke prijatelje....i rekli su isto-prvi put čuju za tako burnu reakciju..

Dobila sam i odgovor da ta burna reakcija može da znači da bi analiza antitela i S proteina pokazala visoku brojku ( tj da sam dobro zaštićena ).

Ali, prošlo je, temperatura je bila visoka i veče posle primanja revakcine, ali nisam našla toplomer.

Sutradan sam našla..i uveče mi je bilo loše i eto..39,5..ko zna kolika je bila prvo veče kada sam imala i groznicu i kada nisam ni spavala..

Poljoprivrednik

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
24.01.2021.
Broj reagovanja
96
Horoskop
Blizanci
Pitala sam i neke prijatelje....i rekli su isto-prvi put čuju za tako burnu reakciju..

Dobila sam i odgovor da ta burna reakcija može da znači da bi analiza antitela i S proteina pokazala visoku brojku ( tj da sam dobro zaštićena ).

Ali, prošlo je, temperatura je bila visoka i veče posle primanja revakcine, ali nisam našla toplomer.

Sutradan sam našla..i uveče mi je bilo loše i eto..39,5..ko zna kolika je bila prvo veče kada sam imala i groznicu i kada nisam ni spavala..
Kako si sada.

Ja sam imao dva dana 38,5C.

Vrh Dno