• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Koronavirus

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
660
Horoskop
Vodolija
Čudan je virus. Meni je snimak pluća još uvek šaren, ali izgleda da će to trajati još duuuugo. Subjektivno sam dobro i ostale analize su u redu.
Doktorka mi je rekla da za tri meseca, otprilike, mogu da se vakcinišem.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.666
Horoskop
Lav
Sestričina je ok, moja sestra već radi, jedino zet oseća posledice-brzo se zamara, zadiše, uglavnom leži.

Zaista je čudan virus. Najstrašnije od svega je što ostavlja posledice..i zato se preporučuje odlazak kod kardiologa posle preležanog kovida.

A kad već pišem na ovoj temi, evo malo i o vakcinaciji.

Imam pravo, po osnovu G dijagnoza da primim vakcinu kod kuće. Plašim se i gužve na samom punktu za vakcinaciju. Prijavila sam se 01.04. preko E uprave.

Još me niko nije zvao iz DZ da pita za adresu i da kaže da će doći.

Zvala sam danas Batut i DZ ( po 3-4 put od 01.04. ) i danas sam dobila isti odgovor : " Polako, gde žurite, javiće vam se i primićete vakcinu".

Ne mogu da verujem, a med.sestra koja se prvi put javila u DZ je rekla da nemaju puno ljudi za vakcinaciju kod kuće.

Preostaje mi da čekam...

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
660
Horoskop
Vodolija
Da, znam da oni koji primaju vakcinu kod kuće moraju da sačekaju. Pretpostavljam, da bez obzira što je mali broj ljudi prijavljen, mali broj i može da ode u patronažu. Mnogo zdravstvenih radsnika je angažovano na poslovima u covid ambulantama i na vakcinaciji, da je odlazak na teren za njih dodatni gubitak vremena. Mislim da je to jedini razlog i da nije nebriga ili lenjost.
Ja imam najpozitivnija iskustva u vezi sa lekarima iz Covid ambulanti. Takođe, svi iz moje okoline koji su se vakcinisali imaju samo reči hvale za odličnu organizaciju.
S druge strane, evo jutros vidim počela vakcinacija u tržnim centrima. Jezivo!

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
660
Horoskop
Vodolija
Ehej, ja sam se malo i šalila - u smislu nije dobro nemati ništa. Ok, šala nije uspela (kuckamo se pa pravi ton može samo da se zamisli), i izvinjavam se.
Opet, Taca je u pravu, bolje da imaš neku reakciju, to bi značilo da organizam pravi anti tela i bori se protiv ubrizganog virusa.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.666
Horoskop
Lav
Da, znam da oni koji primaju vakcinu kod kuće moraju da sačekaju. Pretpostavljam, da bez obzira što je mali broj ljudi prijavljen, mali broj i može da ode u patronažu. Mnogo zdravstvenih radsnika je angažovano na poslovima u covid ambulantama i na vakcinaciji, da je odlazak na teren za njih dodatni gubitak vremena. Mislim da je to jedini razlog i da nije nebriga ili lenjost.
Ja imam najpozitivnija iskustva u vezi sa lekarima iz Covid ambulanti. Takođe, svi iz moje okoline koji su se vakcinisali imaju samo reči hvale za odličnu organizaciju.
S druge strane, evo jutros vidim počela vakcinacija u tržnim centrima. Jezivo!
Ja čekam i nadam se da će ipak doći, bar do početka juna. Nije mi stalo do onih 3 hiljade..želim da se družim sa dragim ljudima koji su već vakcinisani.
Ne znam u kojoj opštini živiš..moji su na Voždovcu, i kažu da su prilično čekali u kovid ambulanti..svi lekari su tu ljubazni, ali po sestrinim rečima malo su neorganizovani.

Sestričina i zet su upućeni da rade RG pluća u DZ. Kada su otišli tamo, samo je sestričina mogla da radi RG, a zet koji se osećao loše i koji je rekao da ima bol u plućima NIJE bio na spisku za RG!

U istom tom DZ jednu trudnicu su ubeđivali da ne primi vakcinu ( iako je zvanično objavljeno da trudnice mogu da prime vakcinu ). Posle rasprave sa med,sestrom i lekarom dobila je Fajzer vakcinu,

Sve je stvar organizacije ali je i do ljudi- lekara i med. sestara..+ima i bezobraznih pacijenata ( tako je oduvek bilo u tom DZ, i pre korone ).

DZ kome sada pripadam je malo drugačiji..medicinska sestra mi je rekla da bi oni sutra došli da im je stigao uput iz Batuta..

Poljoprivrednik

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
24.01.2021.
Broj reagovanja
91
Horoskop
Blizanci
Ehej, ja sam se malo i šalila - u smislu nije dobro nemati ništa. Ok, šala nije uspela (kuckamo se pa pravi ton može samo da se zamisli), i izvinjavam se.
Opet, Taca je u pravu, bolje da imaš neku reakciju, to bi značilo da organizam pravi anti tela i bori se protiv ubrizganog virusa.
Izvinjavam se ja.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
660
Horoskop
Vodolija
@Džudi72 ja sam bila na Voždovcu, doduše u Šumicama u Kovid ambulanti, iako to nije moj primaran DZ. Primila me je dr zbozg muža koji je pre mene zaražen. Organizovano je super, jer ujutru predaš knjižicu i oni ti kažu vreme kada da dođeš. U ambulanti na Zvezdari na primer, ne možeš ni da predaš knjižicu. Onaj ko prvi dođe, zauzme busiju i ne da da se priđe vratima ambulante. Čeka se satima, a nekad ni tada ne dođeš na red. Tačno je da se desi da im sistem "pukne" pa uput koji lekar pošalje se ne vidi u DZ na RG. Znam desilo se i meni :(
Inače, meni je dr iz te ambulante slala poruke svaki treći dan da me pita kako sam, što me je zapanjilo jer mi se to nikada nije dogodilo u životu. Pitla sam se da li je toliko brižna, jer to čak prevazilazi savesnost, ili je u pitanju protokol ili me je pomešala sa nekim koga lično poznaje...
Izvinjavam se ja.
Naravno da nemaš potrebe da se izvinjavaš. Sve je u redu. važno da se na kraju razumemo :)

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.666
Horoskop
Lav
Inače, meni je dr iz te ambulante slala poruke svaki treći dan da me pita kako sam, što me je zapanjilo jer mi se to nikada nije dogodilo u životu
Moji-sestra, zet i sestričina su svaki drugi dan išli tamo, rečeno im je tako.

Da, i oni su išli u kovid ambulantu u Šumicama, i žive na Voždovcu.

Ne znam zašto je sestra stekla takav utisak da nisu dobro organizovani, ali kaže da su bili baš ljubazni i ok...Možda je mislila na neorganizovanost jer je dr išao u drugu ordinaciju po pečat, i valjda na to što zet nije bio na spisku za RG.

Sestra je počela da radi, sestričina ima svoje obaveze, jedino zet još leži, odmara jer se brzo umori.

Sad moram da postavim glupo pitanje- koliko dugo ljudi mogu da prenose zarazu? 14 ili više dana?

Pitam jer treba da idem na sestrin rođendan..sestričini je korona potvrđena 17.04, a dan, dva kasnije i zetu..Sestra je bila negativna tada, ali i ona je bila malaksala i imala je bol u mišićima i zglobovima.

Inače, zdravstveni kartoni-mamin i moj su još uvek na Voždovcu, a mi već tri godine živimo na Zvezdari ( od Voždovca nas deli jedna zgrada ).

Sem lekarske komisije za bolovanje, nemam iskustva sa DZ Zvezdara.

Ljubazna je ta med. sestra koja radi u službi kućne nege, i ok je žena koja radi na informacijama u vezi vakcinisanja.

Ja mislim da ne postoje neka pravila da moram da menjam DZ.

Ne bih menjala, jer sve vreme, od rođenja do danas :) idem u ambulantu na Voždovcu i tamo poznajem sve lekare i med.sestre.

Ali, da ne idem dalje u off...sutra zovem DZ Zvezdara i idem tamo ako imaju Fajzer vakcinu, ne mogu više da čekam da im stigne iz E uprave uput.

Džudi72

Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.666
Horoskop
Lav
Zvali su me iz DZ i hteli su da dođu kući da daju vakcinu. Odustala sam jer u kućnim posetama daju samo kinesku vakcinu.

Onda sam pozvala ambulantu koja je u blizini mog naselja i otišla sam kod njih. Nije bilo gužve, ok je organizacija.

Primila sam Fajzer i trenutno nemam nuspojave.

Nadam se da će tako i ostati..

Poljoprivrednik

Poznata ličnost
Učlanjen(a)
24.01.2021.
Broj reagovanja
91
Horoskop
Blizanci
Zvali su me iz DZ i hteli su da dođu kući da daju vakcinu. Odustala sam jer u kućnim posetama daju samo kinesku vakcinu.

Onda sam pozvala ambulantu koja je u blizini mog naselja i otišla sam kod njih. Nije bilo gužve, ok je organizacija.

Primila sam Fajzer i trenutno nemam nuspojave.

Nadam se da će tako i ostati..
Ostaće tako ja sam dobio Fajzer.

tamarishka

Vila dobrila
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.01.2010.
Broj reagovanja
660
Horoskop
Vodolija
@Džudi72 koliko znam, po protokulu si zarazan 14 dana od pozitivnog testa. Toliko kod nas traje karantin.
U Sloveniji čak 10. Mada mislim da zavisi od niza faktora, znam neke kojima je PCR bio pozitivan i nakon 21 dan.

Vrh Dno