Korona i mentalno zdravlje

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Član od
19.01.2013
Reakcije
2.078
Horoskop
Lav
Danima čitam na xy portala kako da se oslobodim panike od korone..ali mi to ne polazi za rukom.

Panika me hvata kad treba da idem do grada gradskim prevozom. Brinem za svoju porodicu.

Nervira me što će sve ovo da traje i traje dok se ne obelodani da je pronađena vakcina i da lek postoji ( ta vakcina ).

Tužna sam ali više besna jer nam je svima ova godina propala ( ništa više nije kao pre )...

Kako se osloboditi straha od ovog virusa? Kako se vi oslobađate straha ili ste naučili da živite sa njim?

Stemis

Neodgovorni urednik
Urednik
Član od
12.02.2009
Reakcije
14.807
Horoskop
Ovan
Prihvatio sam da sa virusom moramo živeti. Strah postoji, ali to je onaj "zdrav" strah. Najiskrenije, ne plašim se toliko za sebe, koliko zbog dece.

sovac

kafolenčić
Član od
08.11.2019
Reakcije
494
Horoskop
Ovan
Dzudić uopšte nemaš razloga da brineš-faktički se više ne zna prava istina jer su sve zakomplikovali uspelo im je da stvore paniku i da celu situaciju u celom svetu zloupotrebe u milion svrha-podji od logičkog razmišljanja: da li ljudi padaju po ulici od korone? ne-da li si svojim očima videla čoveka obolelog od korone? nisi- da li si imala pristup u improvizovanim odeljenjima za koronu? nisi-dok ne vidiš svojim očima ne veruj ničemu što se propagira i oslobodi se straha

Njavica

Dreamer.
Član od
07.08.2011
Reakcije
3.284
Horoskop
Devica
Jednostavno prestati sa čitanjem vesti, ovo je postalo ispiranje mozga poslednja 4 meseca. I samo malo više obraćanja pažnje na higijenu, ono što bi inače trebalo a opet ne radimo, a to je redovno pranje ruku bez da iste trpamo u usta i po licu, i eto ta maska koliko toliko bar koja može da zaštiti. Plus vođenje računa o imunitetu, tečnost, zdrava hrana itd :)
Kapiram da niko zapravo od nas nije imun na virus bilo kakav, samo nema razloga za paniku. Takođe mislim da ne bi trebalo niko od nas da se stavlja pod stakleno zvono kapiram da je tek to loša priča.
Godina još uvek nije gotova, tek smo u julu, tako da ima vremena za sve. Leto je tu imamo srećom gomilu parkova i zelenila oko nas možda je malo vreme da to iskoristimo a ne samo po zatvorenim prostorima.
Ne stvaraj Džudi sebi fobiju, ovo će da se smiri u jednom momentu i moraćemo da se vratimo u normalu, a to znači gužve svuda, mnogo ljudi i ostalo + prehlade na jesen kada krenu one regularne. Ne čitaj portale u tolikoj meri pogotovu ne vesti vezane za Koronu jer znaš i sama da je poenta u što skandaloznijem tekstu da bi se dobilo na čitanosti evo preporučujem Politik Zabavnik umesto svega toga sa brda zanimljivijeg sadržaja. Posadi neko cveće i neguj ga jer je pravo vreme za to, plus ako je u kući ima da vam čisti i vazduh. Iskoristi sunce i toplo vreme da izađeš negde u blizini u šetnju. Ovo nije prvi niti poslednji virus koji se pojavio samim tim treba da prihvatimo tako kako jeste. I hajde malo osmeha i vedrijih tema ovde! 🥰🥰🥰

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Član od
19.01.2013
Reakcije
2.078
Horoskop
Lav
Ja već imam PTSP zbog problema sa kolenima ( Stemis, Ancy, Njavica to znaju ).

Imam i preko 45 pa ulazim verovatno u klimaks i slabije spavam..i kada se tome doda strah od virusa, to je kompletno ludilo. :)

Kada je korona u pitanju uopšte nisam hipohondar i ne plašim se za svoje zdravlje. Plašim se najviše za zdravlje sestrića i sestričine, mada znam da su odrasli i svesni situacije.

Njavice, da Politikin Zabavnik i slični portali i ovaj forum zaista pomažu kod ovog straha.

Preselila sam se pre dve godine u ovaj stan koji ima dvorište ( nisko prizemlje i dvorište oko celog stana ). Zalivam cveće i dugo sedim napolju...i jedino komarci smetaju.

Hvala vam svima na podršci, divni ste.❤

E, da ne zaboravim- mačka me najbolje smiruje :)

Vrh Dno