• Dobrodošli na Ćaskanja. Ćaskanja forum je Internet zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Opuštena atmosfera i dobra zabava je ono po čemu smo prepoznatljivi. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija, tema... Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se ili se prijavite sa Vašim nalozima na društvenim mrežama. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. Pridružite nam se!

Koncept otvorenog prostora

šufnudla

Kolonista
Kolonista
Ukratko, radi se o "rušenju" pregradnih zidova i njihovoj eventualnoj zameni draperijama, japanskim paravanima, pregradnim policama, staklenim pokretnim vratima, cvetnim slapovima, pultovima (između kuhinje i dnevne sobe, recimo) itd... Time se, navodno, postiže optički ugođaj većeg unutrašnjeg prostora, lakšeg manevrisanja po delovima stana ili kuće ili otvaranja unutrašnjeg prostora ka terasi, bašti, dvorištu, obali mora (;) )...
Da li vas privlači ta ideja ili više volite tradicionalnu odvojenost funkcionalnih prostorija? Koji vid lake pregrade biste primenili (ili ste to već uradili) u svom domu?

maki

Domorodac
Domorodac
Pre par godina smo drušili zid izmedju dve sobe i dobili dnevnu sobu sa trpezarijom veliku 4×8 + niša....ogroman prostor..lakše se ,,diše,,...pogodan za proslave i veselja...prija mi taj veliki prostor...
Pre tri godine kasnila isporuka ogreva pa smo muž i ja koristili malu, nekada dečiju, sobu za boravak i spavanje....taj mali prostor me je prosto gušio...
Da li će se vizuelno taj veliki prostor pregraditi ili ne je stvar ukusa i potreba...ja nisam...

Stemis

Neodgovorni urednik
Staff member
Dopada mi se veliki prostor. Mozda bas zato sto ga nemam. Svakako mi se dopada ovo sa fotki.
Postavili smo staklena pokretna vrata u starom stanu, odvojili smo kuhinju od dnevne sobe. Dopalo mi se.

Njavica

Dreamer.
Domorodac
Jedino kod ovoga ne volim spajanje kuhinje i dnevne sobe.

G

Gea

Gost
Hvala Šufi za ove sličke, jer su mi potrebne ideje, a rođeni sam vizuelista, pa mi je nekako lakše kad vidim sliku.
Odlične su ideje !

Stemis

Neodgovorni urednik
Staff member
lepo kad se gleda. :) a i za namestanje. :) A mi muski, prvo gledamo jel tesko da se stavi na ili uz zid. :)

Jos nesto, vezano za ove pregradne zidove bez zvucne izolacije: ne znam da li ih neko ima, al bih rekao da nisu za stanove sa vise stanara (recimo, roditelji i deca).

T

Tokunaga

Gost
Zvučna izolacija je jako ozbiljna priča, a kvalitetno rešenje nije uopšte jeftino.
Inače, volim veliki dnevni boravak, ali ne prevelik.
Slažem se i da kuhinja treba biti odvojena.
Većina primera iznad je više ilustrativna, i u ogromnoj većini stanova je neprimenjiva.
Drugo, sam pojam "rušenja" zidova me malo preseče :) Živo me zanima kako izgleda ploča prostorije od 50-60m2 bez ijednog stuba ili zida ... noćna mora, bre :)

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Domorodac
Kod mene se pojam "koncepta otvorenog prostora" pojavljuje od kada imam psa. Pas ne voli zatvorena vrata. Sve mora da bude otvoreno da on može da cirkuliše. U kupatilo mora da uđe sa svakim korisnikom istog...tako da, za sada vežbamo egzibicionizam a posle rušimo zidove... :(

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Domorodac
Ako bih već rušio pregradne zidove, nikako to ne bih radio da bih postavio police.
Delim to mišljenje. Gledam ove predloge, svi su interesantni i lepi ali sasvim sigurno ne bih stavila vizuelnu pregradu. Ili potpuno otvoren prostor ili zidovi.

Inače, jako mi se dopada ona pregrada sastavljena od ramova za slike. To bi mogla da iskoristim ako nađem stolara da mi napravi takav paravan.

Shesau_

Domorodac
Domorodac
Dodje mi da srusim zidove kad vidim ovu lepotu :rolleyes:

Te pregradne police su mi vise za varijantu kada imas garsonjeru pa je sve u jednom ili vec imas ogroman prostor pa ubacis pregrade.

Izgleda bas lepo:thumbsup:

Landa

Domorodac
Domorodac
Moja kuhinja je u sklopu dnevnog i radnog (kompjuter) prostora.
Sve je lijepo , no kada se kuva,a kuva se svako vece ,nesnosna vrucina. Onda dodje spremanje , pa ako neko gleda tv u dnevnom , problem buka.
Tako da vec par godina imam u garazi -toster , rernicu i plocu za przenje- sve se tamo priprema.Nije prakticno ,ali kuca je hladana.

Gđa Blejz

Izmišljen lik
Domorodac
Ne bih mogla da živim u prostoru koji nema drveni pod. Meni su i pločice u kupatilu imitacija brodskog poda. Užasavam se podova koji nisu od drveta.

Landa

Domorodac
Domorodac
Ne bih mogla da živim u prostoru koji nema drveni pod. Meni su i pločice u kupatilu imitacija brodskog poda. Užasavam se podova koji nisu od drveta.
Ja volim drvo u kuhinji kao radnoj povrsini. Granit ili plocice,ne -jezim se od zvuka koji proizvodi kada spustis nesto.

A na podu,hm , trenutno imam nesto kao itison , deblji su i to bi radije nego li drvo. Cisto radi odrzavanja. Drvene podove moras svaki dan brisati i svaka dlacica se vidi. To mi smeta. Tacno , ljepse izgleda.:)