Kompleksi

Beba

Poznata ličnost
Naravno da ih je bilo, naročito u vreme puberteta, mršava, naročito listovi nogu, uvek sam bila u pantalonama, a onda kada sam kod drugarice probala njenu novu haljinu...od tada sam počela da učivam u letnjim hailjnama i suknjama...ih da sad nemam proširene vene , pantalone ne bih nikada obukla.
Neki drugi kompleks, e da imala sam prednja dva kriva zuba sve dok nisam...a dugo mi je trebalo da nosim protezu.
Vremenom sam naucila da zivim sa sobom onakva kakva sam i onda i sada pa mi je sve na meni bilo "lepo"
naucila sam da zivim sa sobom onakva kakva sam i sad mi je lepo!
Trenutno nemam nikakvih kompleksa ;)

Taca

ona, stara
Taj pubertet :hangover: kako sam samo bila mršava...pa stalno neke zamerke sopstvenom izgledu. Interesantno da tada nisam razmišljala o osobinama koje bih eventualno mogla da promenim, popravim. Samo fizički izgled. :rolleyes:

Beba

Poznata ličnost
A šta je nama tada i bilo najvažnije. Da dobro izgledamo zanemarujući neke bitne karakteristike kao osobe a u stvari za razliku od fizičkog izgleda gde smo uvek nalazili mane, kako reče Taca, za sve drugo što je ustvari mnogo bitnije mislili smo da je savršeno...ustvari o tome nismo ni mislili. Šta nas briga za ono što se ne vidi:kul:
Sve to polako dolazi na svoje, vremenom shvatiš da ako voliš da je neko pametan voli i taj da si ti, pametna, interesantna, dobre naravi i ko zna šta sve još ne...ali se nemože dobiti baš sve...obostrano.
Postoje i oni koji imaju kompleks više vrednosti, doživljavaju sebe u mnogo boljem svetlu nego što jesu, pametuju, dele nepotrebne savete misleći da su najbolji:o
U svakom slučaju osobe koje imaju kompleks više vrednosti neće reći za sebe da to jesu, čak što više biće uvredjeni ako se to i spomene...

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Ranije sam imala kompleks niže vrednosti. Sada nemam komplekse, bar ja mislim.:)

Vrh Dno