Komentarisanje vesti na internetu

Šta mislite o ovom zaključku?

...Ako već morate da čitate vesti (isključivo) na internetu, ne čitajte komentare. Još jednom: ne čitajte komentare. Nipošto. Ni iz jednog razloga. Čak ni kad mislite da je to dobra ideja. Nije dobra ideja.

Ako to učinite, pomislićete da je ceo svet otišao kvragu i da se ni za šta više ne treba boriti; da bednika, sociopata i polusveta ima na svakom ćošku.

Spasite svoj razum, ne čitajte komentare na Fejsbuku, čak i ako je na vest koju je objavio medij kojem verujete i koji nema običaj da širi netrpeljivost i mržnju; ne čitajte komentare ispod tekstova na sajtovima, jer u toj septičkoj jami koja ne služi ničemu sem nabijanju besmislenih “klikova”, nećete pronaći ništa pametno; okanite se Tvitera ako na njemu ne umete da ignorišete manijake; nemojte obraćati pažnju na trolove koji se prave pametni, nemojte pisati postove i tekstove u kojima ćete citirati njihove grozote i postavljati pitanja “kakvi smo to mi”. Ako su sociopate već dobile ventil, nemojte im davati megafon.

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.697
Horoskop
Lav
Slažem se sa zaključkom iz kolumne.

Ali ponekad čitam komentare i uglavnom se u njima ljudi prave pametnima, uglavnom se svađaju. Nikada nisam ostavila komentar na nekom web sajtu medijske kuće.

Retko ostavljam komentare na Tviteru, ponekad na Fejsbuku.

Kada su u pitanju web sajtovi medijskih kuća, pretpostavljam da ljudi koji tu ostavljaju komentare žele da se osete važnim..osećaju potrebu da iskažu svoj stav.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
Umeju da dignu pritisak. Ali navikla sam. Jedino i čitam komentare, retko kada čitam članak, neću da kliknem.
A umem i da koristim fb, čim neko krene u napad, ja izazivam na finjaka, onda me ospu psovkama. E tada ide prijava i opaaa, nema pametnjakovića. 😂

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.619
Horoskop
Strelac
Odličan tekst i dobar zaključak.
Mogla sam ranije da se pohvalim da ne koristim FB, Tviter i Instagram i da tako sebi štedim vreme za boravak u prirodi, druženje, odlazak na koncert ili u pozorište, za čitanje knjiga...
U koronsko vreme i dalje ne koristim FB, Tviter i Instagram, ali se takođe ne družim, ne idem na koncerte i u pozorište, slabo uopste izlazim iz kuće. Zamenila sam to čitanjem vesti i komentara ("skrolujem 100km na dan", neko reče) i... nije mi dobro.
Bojim se nekad onoga što osetim i pomislim o svetu u kojem živim, o ljudima koje moram da srećem, o onome sto pročitam na internetu i onome što se čita između redova.... Toliko se zgrozim i zgadim nad ljudima i onim što misle. A najviše mi ne bude dobro kad prepoznam sopstvenu želju/nagon/impuls da im odgovorim... a zaista sam to uradila samo tri puta.
I zato sam spremna da uvedem i negujem potpuno nove životne navike koje podrazumevaju potiskivanje telefona i TV-a iz dnevne upotrebe i potiskivanje "vesti".
Telefon na "mute", TV vesti samo uveče u 19h, internet samo za nauku i pretraživanje, čitanje samo Politikinog subotnjeg kulturnog dodatka.
Vesti iskljucivo od 19-19.30. Ukinuću sebi i Kesića i Pljiž .... Što reče Stem jednom, nije mi vise smešno. Ukinuću i portal Nove, jerbo sam zaključila da mi pumpaju pritisak isto koliko i ovi prorežimski tabloidi.
Ne mogu više! Overloaded! Basta!

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.298
Horoskop
Ovan
Takođe, i ja sam prestao sa komentarima. Bukvalno pišem samo ovde, na Tviteru samo čitam o aktuelnim dešavanjima, bez uključivanja u bilo kakvu diskusiju, jer mi je izgubilo svaki smisao. Ja sam prihvatio da se uglavnom razlikujem od većine (koja na Netu iznosi svoje mišljenje) i samo ovde još uvek pišem, mada veoma često zapitam sebe čemu to. Ponekad i iskritikujem nekoga, ali ako je za utehu tim osobama, stalo mi je do njih (osećam i verujem da su dobre), inače sigurno ne bih reagovao.

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
14.599
Horoskop
Ribe
A ko će da muči ravnozemljaše, antivaxere, vegane, dušebrižnike, ljubitelje RIPovanja...? Sve ja, m?'🙄
Dobro, i brat Beli ❤😂

FB_IMG_16140258557531605.jpg

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.697
Horoskop
Lav
U koronsko vreme i dalje ne koristim FB, Tviter i Instagram, ali se takođe ne družim, ne idem na koncerte i u pozorište, slabo uopste izlazim iz kuće. Zamenila sam to čitanjem vesti i komentara ("skrolujem 100km na dan", neko reče) i... nije mi dobro.

Možda grešiš. Na Tviteru i Fejsbuku, pored gomile ljudi koji se svađaju zbog ovoga ili onoga, postoje i dobri, pametni i zabavni ljudi.

Konkretno na Fejsu ima dosta Fejsbuk grupa posvećenih književnosti i pisanju. Ima i grupa posvećenih gradovima...i da ne nabrajam dalje.

Mogu da se pronađu prijatni sagovornici, da se steknu poznanici, posle korone možda i prijatelji..

Setih se još jedne grupe na Fejsu KaFeŽe- grupa čiji su članovi samo žene. Razmenjuju se iskustva iz svih oblasti života i reklamiraju se i frizeri, kozmetičari...etc...

Izašla sam iz te grupe, ok je ona, ne sporim, hvalim je...ali neke od tih žena koje su i medijski eksponirane ne volim.

i samo ovde još uvek pišem, mada veoma često zapitam sebe čemu to.

Dosadio ti je forum : (

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.619
Horoskop
Strelac
Naravno da ima dobrih, pametnih i zabavnih ljudi koji komentarišu na FB, Tviteru i Instagramu, ali mene valjda, na kraju svega, iritira ta logoreja...reči, reči, reči...izgubljeni smo u mreži tekstova, ovakvih ili onakvih. Da ne pričam kako sam prinuđena na sopstvenu logoreju pred ekranom (čitaj - online nastava)! Tri sata govorancije ispred ekrana, to je kao da pričam ispred ogledala ili govorim zidu!
Imam utisak da su reči izgubile težinu u nekontrolisanoj proizvodnji tekstova. Previše reči, a premalo smisla.
Zasićenje.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.844
Horoskop
Lav
A vidite ja mnogo vise citam komentare nego samu vest. Kad ste duze vreme van zemlje, citanje komentara vam zapravo donosi bolju sliku o stanju svesti u narodu. Doduse citam samo komentare na portalima, drustvene mreze me ic ne zanimaju, jer su cesto komentari na tim mrezama vise samopromotivni. Kad odete na portale, gde se anonimno komentarise, dobijate jasniju sliku.

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.298
Horoskop
Ovan
Teško da se može dobiti neka merodavna slika na taj način, jer posećenost nekog portala zavisi od njegove uređivačke politike. Pa su tu onda botovi, koji danas preovlađuju na strani vlasti, ali koriste ih svi.

Vrh Dno