• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Kom tipu ličnosti pripadate ?

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Na osnovu jedne od čuvenih psiholoških teorija o osnovnim tipovima ličnosti i njihovoj klasifikaciji postoji devet bazičnih tipova ličnosti. Poznavati određeni tip ličnosti znači poznavati i razlikovati osnovne modele ponašanja u raznim situacijama, zatim u komunikaciji ili izražavanju i prilikom njihovog delovanja.

Osobe koje pripadaju \"istom\" tipu ličnosti u velikoj meri su i slične među sobom. Ipak, izvesne razlike koje postoje u okviru svakog tipa ponaosob potiču od nekoliko faktora od kojih su najznačajniji: mentalni i intelektualni stupanj razvoja, uzrast, urođene osobine, socijalna sredina u kojoj odrasta i kultura kojoj pripada.

Pomalo utešno, ali pomalo i porazno zvuči saznanje da postoji mnogo ljudi koji su nam slični. Dakle, sifra tajanstvenog odgovora ili suštinskog objašnjenja zbog čega, ipak, nismo svi isti nalazi se u brojnim oblicima našeg ponašanja, odnosno u njihovoj različitosti od jedne do druge individue.

GLAVNE ODLIKE DEVET OSNOVNIH TIPOVA LIČNOSTI

Pročitajte osobine svakog tipa ličnosti, dobro se zamislite i na osnovu tih glavnih osobina identifikujte se sa jednim od njih.

1. Ako se ponašate savesno, odgovorno i principijelno; imate realna shvatanja i stavove, zatim visoke ideale ili ambicije i nastojite da živite u skladu sa njima, Vi ste PERFEKCIONISTA. Korespondira sa horoskopskim znakom: Jarac, Devica, Vaga, Bik.

2. Ako se ponašate srdačno i saosećajno, zainteresovani ste i osetljivi za potrebe drugih ljudi, posedujete emotivnu širinu, razumevanje i toplinu, Vi ste POKROVITELJ. Korespondira sa horoskopskim znakom: Ribe, Strelac, Vodolija, Rak.

3. Ako se ponašate energično, vrlo ambiciozno i preduzimljivo, delujete kao optimista, sigurni ste u sebe i orijentisani prema jasnim - fiksiranim ciljevima, Vi ste REALIZATOR. Korespondira sa horoskopskim znakom: Strelac, Skorpion, Ovan, Lav.

4. Ako ste vrlo osećajni, srdačni, nežni i uviđajni prema drugima, delujete veoma senzibilno i osetljivo, povodite se za svojim emocijama, čulima ili osećanjima. Vi ste ROMANTIČAR. Korespondira sa horoskopskim znakom: Rak, Ribe, Lav, Vaga.

5. Ako ste povučeni, znatiželjni, analitični i pronicljivi jer imate vrlo naglašenu potrebu za saznanjem i učenjem, delujete misaono, radoznalo i konstruktivno, Vi ste POSMATRAČ. Korespondira sa horoskopskim znakom: Blizanci, Devica, Vodolija, Ribe.

6. Ako ste odgovorni, pouzdani, privrženi porodici, prijateljima i drustvenim grupama, težite ka velikim izazovima, vrlo ste otvorenog duha i kao avangardna ličnost pomalo skloni protivljenju, Vi ste ISTRAŽIVAČ. Korespondira sa horoskopskim znakom: Skorpion, Devica, Jarac, Ovan.

7. Ako ste energični, dinamični, poletni i optimista, a u želji da učinite nešto veliko ili dobro za sve nikada se potpuno ne smirujete, pa Vam život liči na \"dugo, zanimljivo ili neobično putovanje\", Vi ste AVANTURISTA. Korespondira sa horoskopskim znakom: Ovan, Strelac, Vaga, Blizanci.

8. Ako ste veoma sigurni u sebe i samouvereni, direktni i prodorni, zatim ulivate veliko poverenje i delujete zaštitnički, ponašate se preduzimljivo, inicijativno i aktivno, skloni ste riziku, Vi ste SAMOPOUZDANI. Korespondira sa horoskopskim znakom: Skorpion, Jarac, Ovan, Lav.

9. Ako ste otvoreni, izuzetno drustveni, srdačni i predusretljivi, kulturni i lepo vaspitani pri ophođenju, diplomatski mudri, puni razumevanja za druge i uvek spremni da pružite podršku pa Vas zato mnogi vole, Vi ste KOMUNIKATIVNI. Korespondira sa horoskopskim znakom: Blizanci, Strelac, Rak, Vodolija.

STA VAS VODI KROZ ŽIVOT?

POKROVITELJE, REALIZATORE I ROMANTIČARE kroz život vodi SRCE (OSEĆANJA). Korespondira sa horoskopskim znakom: Rak, Ribe, Lav, Ovan.

POSMATRAČE, ISTRAŽIVAČE I AVANTURISTE kroz život vodi GLAVA (MIŠLJENJE). Korespondira sa horoskopskim znakom: Blizanci, Strelac, Devica, Vodolija.

SAMOPOUZDANE, KOMUNIKATIVNE I PERFEKCIONISTE kroz život vode INSTINKTI. Korespondira sa horoskopskim znakom: Skorpion, Vaga, Bik, Jarac.

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Ovan jesam, ali nekako po tim osobinama poklapa se tip ličnosti romantičar :p

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.861
Horoskop
Lav
Ja jesam lav i moram priznati opis je tacan, osim kod dela da delujem nezno i senzitivno...To kod mene bas nije izrazeno na prvi pogled...:)

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.753
Horoskop
Lav
A šta ako u sebi imamo kombinaciju tih osobina? Ne pripadamo tim grupama.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Ja sam blizanac ali ima me i u Pokroviteljima.... to je onda kombinacija....

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.753
Horoskop
Lav
Boki, ova tema bi mogla da se proširi i na tipove ličnosti koji se određuju na osnovu psihološke analize.

Po Jungu, postoje

sangvinik ili pun nade,
flegmatik ili ravnodušan,
kolerik ili žustar, vatreni
melanholik ili potišten, turoban.

Postoje još i ekstroventni tip ličnosti. Osobe koje su ekstroventne su društvene, zanima ih svet oko njih, komunikativne su. Mogu slobodno da iskažu svoje mišljenje čak i da upadaju u rasprave i svađe. Optimisti su i svet gledaju pozitivno.
Ekstrovertna zrela osoba je društvena, upoznaje druge polunačine i interesuje se za nešto ili za svašta. Voli da organizuje skupove, grupe, zabave i obično je aktivna na opšte zadovoljstvo. To je tip osobe koji čuva naš posao i društveni život.

Suprotnost ovom tipu je introvertna zrela osoba. Takve osobe izbegavaju društvo, konflikte jer ne mogu da se nose sa njima. Iskrene su, tihe i nenametljive. Slobodne su samo u okruženju koje dobro poznaju, i tu mogu da iskažu svoje mišljenje i da pokažu neki od svojih talenata. Veoma su samokritične. Vole samoću, ili druženje sa malom grupom ljudi. Ne žele da budu u trendu, tako da aktuelne filmove i knjige gledaju i čitaju kasnije od ostalih.

Kom tipu ličnosti vi pripadate, od ovih nabrojanih?

Icy

White Wolfess
Starosedelac
Učlanjen(a)
15.05.2011.
Broj reagovanja
1.116
Horoskop
Jarac
Vala ga ubode ki prstom u oko! :D

SAMOPOUZDANE, KOMUNIKATIVNE I PERFEKCIONISTE kroz život vode INSTINKTI. Korespondira sa horoskopskim znakom: Skorpion, Vaga, Bik, Jarac.

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.256
Horoskop
Ovan
Pokrovitelj, realizator i romantičar, više sam realizator i romantičar i zaista kroz život idem srcem čime se baš i ne dičim:D

Jova

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
10.03.2012.
Broj reagovanja
1.326
Horoskop
Škorpija
Ako ste odgovorni, pouzdani, privrženi porodici, prijateljima i drustvenim grupama, težite ka velikim izazovima, vrlo ste otvorenog duha i kao avangardna ličnost pomalo skloni protivljenju, Vi ste ISTRAŽIVAČ. Korespondira sa horoskopskim znakom: Skorpion, Devica, Jarac, Ovan.

Micka996

Novajlija
Učlanjen(a)
19.11.2014.
Broj reagovanja
57
Horoskop
Ovan
Definitivno sam sebe pronasla u osobinama realizatora i istrazivaca, najbolje me opisuju. :D

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.395
Horoskop
Ovan
Ja se plašim da javno iznosim rezultate anketa, zatvoriće me.

Shesau_

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
10.05.2017.
Broj reagovanja
1.738
Horoskop
Škorpija
Ako ste veoma sigurni u sebe i samouvereni, direktni i prodorni, zatim ulivate veliko poverenje i delujete zaštitnički, ponašate se preduzimljivo, inicijativno i aktivno, skloni ste riziku, Vi ste SAMOPOUZDANI. Korespondira sa horoskopskim znakom: Skorpion, Jarac, Ovan, Lav.

Ovo bre totalno Ja :)

šufnudla

neprilagođena
Starosedelac
Učlanjen(a)
26.11.2016.
Broj reagovanja
2.678
Horoskop
Strelac
Ja sam komplikovan tip. Strelac/Ovan - dupla vatra, "glavom kroz zid".
Zakleti istraživač i avanturista :)

maki

Nindža
Starosedelac
Učlanjen(a)
21.12.2015.
Broj reagovanja
2.229
Horoskop
Ovan
Ja ni sama sa sobom ne znam šta ću, a drugima sa mnom neka je Bog u pomoći...:zbunjen:
Ovan/Rak....:banghead:/<3

Vrh Dno