Kolinda, izvini!

Beba

Domorodac
Domorodac
Aman ljudi gde u sred Evrope postoji država u kojoj ljudi nemaju osnovu za život. U Hrvatskoj u 25 sela 31o porodica nema struju!!!

Beba

Domorodac
Domorodac
Hrvatski pisac Ante Tomić u kolumni za "Slobodnu Dalmaciju" obrazložio je teoriju da su srpski, hrvatski, bosanski i crnogorski jedan te isti jezik. Iako se decenijama unazad vodi polemika o rečnicima i jeziku naroda i narodnosti, Ante na duhovit i veoma vispren način objašnjava problematiku jezika bivših jugoslovenskih republika. Njegovu kolumnu prenosimo u celosti.
Čitam kako neki tvrde da njihovi sinovi i kćeri rođeni nakon raspada Jugoslavije ne razumeju srpski i ne preostaje mi ništa nego da sa žaljenjem zaključim kako ta deca očito nisu neki odlikaši s pohvalnicama nastavnog veća.

Kad je moja mala u prvom osnovne na Jutjubu našla sve epizode svoga omiljenog crtanog filmova sa srpskom sinhronizacijom, trebalo joj je manje od sekunde da shvati kako su Spužva Bob i Sunđer Bob ista osoba.

Pomislila je čak kako o čudnovatom jeziku koji je upravo savladala i mene ponešto može naučiti.

"Hoćeš da ti kažem kako Srbi zovu mrkvu?" upitala me je nadmoćno se osmehujući.

"Šargarepa", dobacio sam ne razmišljajući.

"Kako ti to znaš?!" zaprepastila se devojčica i meni je momentalno bilo žao da sam je razočarao.

Pa, zaista, zaslužila je da se oseća trijumfalno. Moja je sedmogodišnja pametnica za samo jedno popodne životno delo akademika Stjepana Babića je uništila kao Panta pitu. Rasturila je kao bugarsku skupštinu teoriju da su hrvatski i srpski dva različita jezika.
Izvor: Slobodna dalmacija