• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Koliko vaš brak odudara od proseka?

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Knjiga "Iznenađujuće tajne sretnih parova i što oni otkrivaju o stvaranju novih normi u vezi" nastala je na temelju najopsežnije svetske ankete o ljubavnim vezama. U njoj je sudelovalo 100 hiljada ljudi, a prikupljeno je milion raznih podataka. Evo nekih statistika:

parovi-koji-zive-zajedno-posvadaju-se-prosjeku-2455-puta-godisnje-slika-349658
  1. Da li je normalno da ne biti posve iskren? - čak 43 % muškaraca i trećina žena imaju velike tajne koje kriju od partnera, a prosečno je tri četvrtine ljudi lagalo, uključujući i one koji smatraju da su sretan par
  2. Da li je normalno da često se svađati? - kad je reč o malo ozbiljnijim raspravama, 48 % nesretnih parova ima ih redovito, ali sretni parovi veću svađu imaju najviše nekoliko puta godišnje
  3. Da li je normalno seks prakticirati rutinski ili retko? - 96 % muškaraca i 78 % žena žudi za raznolikijim seksualnim životom; 88 % ljudi intrigira malo 'nastraniji' seks
  4. Da li je normalno više ne razmenjivati nežnosti? - nakon 10 godina veze, gotovo polovina svih parova prestane pokazivati nežnosti u javnosti; 56 % njih kažu da se retko ili nikad ne ljube strastveno
  5. Da li je normalno više puta pomisliti a razvod? - više od trećine muškaraca i žena kažu da celo vreme misle o prekidu, a samo 12 % kaže da im to nikad nije palo na pamet
  6. Da li je normalno da partner više nije privlačan kao pre? - potrebno je malo truda da bi se partneru pokazalo da je još uvijek vredan truda
  7. Da li je normalno ne verovati partneru u potpunosti? - 47 % muškaraca i 61 % žena nema potpuno poverenje u svoje supružnike
  8. Da li je normalno maštati o drugim ljudima? - žene su puno nastranije i luđe u svojim fantazijama, a muškarci su skloni fantazirati o partnerici i onome što je spremna učiniti. Ali, nema poveznice između maštanja i osećaja nezadovoljstva ili nedostatka intimnosti s partnerom
Izvor: net.hr

-Da li vaš brak spada u prosek ili odudara od njega?
-Oni koji nisu u braku neka iznesu svoje mišljenje o životu u braku i prednostima i nedostatcima koje on nosi?

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Moji stavovi o braku su hm.........( pri tom mislim o zivotu u dvoje, ne samo na papir )
Al` to sad, kad mi je brak zadnja misao u glavi, mozda se kasnije izmene......

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.503
Horoskop
Ovan
Ja sam prezadovoljan svojim brakom i ne bih ga menjao cak ni za Moniku Belluci. Preterao sam. :facepalm:

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.776
Horoskop
Lav
Nisam u braku, ali znam kako su izgledali brak mojih roditelja, kako izgleda danas brak moje sestre.

Razumevanje i ljubav su na prvom mestu. Obostrano poštovanje. Slaganje oko vaspitanja dece.

Danas je prednost braka materijalna sigurnost koja nije bila važna mojim bakama i dedama. Prednost je i stambena sigurnost.

Tako mnogi razmišljaju.

Ja u braku prvo vidim ljubav, razumevanje, pa tek onda sve drugo. Možda bih danas bila u braku da se nije nešto desilo..I kako vreme prolazi nekako mi se čini da ću ostati sama..ne znam.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Nisam ni ja u braku, a kako je počelo neću ni biti. Ubiše me odnosi muškarca i žene. :laugh: Znam samo po svojim roditeljima, prijateljima, familiji...

Sve navedeno je normalno. :)

Vrh Dno