• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Koliko si često lažete

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Koliko si često lažete?
muke%20lai.jpg

Nema osobe koja nije barem jednom izgovorila "Ma, ne bih ja nikad...", a da li se zaista drže toga? Laži nas nekad spašavaju od neugodnih situacija ali da li su uvek neophodne? Evo najčešćih laži koje sami sebi izgovaramo pa sami prosudite da li su korisne:
  • Prestar/a sam za to – grozna izjava, osim ako naravno nemate 80 godina, slabo srce i razmišljate o skakanju s padobranom.
  • Nikada neću pronaći pravu ljubav – uz ovakav stav vjerojatno i nećete ! Ljubav nam se dogodi kad se najmanje nadamo zar ne.
  • Ne mogu se promijeniti – ma nije točno, svi se mogu promijeniti samo ako to žele, no puno je jednostavnije reći da si takav kakav si pa tko te voli nek izvoli, zar ne?
  • Nikad neću smršaviti – ovo je tako karakteristično za žene, no vjerujte mi baš svatko može smršaviti samo je važna volja i naravno manje hrane i više kretanja. Jučer sam čula da je jedna žena smršavila plesom. Svakog dana nakon posla kod kuće je slušala omiljene brze latino ritmove i plesala, a kilogrami su se počeli topiti.
Izvor: žena.hr

Da li ste si izgovorili nekad koju navedenu laž, ako da, koju i zašto?

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Ponekad je potrebno malo izokrenuti činjenice da se izbegne neugodna situacija ali ja to ne smatram da je laž već da sam samo "malo" zaobišla istinu.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ako navedem svoju najveću laž, pa onda objasnim zašto, to će sve opet da bude laž, a ja ne lažem. :p

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Hi hi hi hi:D nitko ne laže samo zaobilazi istinu:)

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ima i "belih" laži. A zaobilaženje istine je laganje. Mada, nisam siguran dok se ne konsultujem sa svojim filozofom. ;)

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Tačno, ja nisam filozof ali zaobilaženje istine jeste na neki način" neistina" hahaha:laugh::laugh:

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.721
Horoskop
Devica
Lazem sebe i mamu redovno da cu poceti konacno da ucim kako treba :p :D

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Posle teme o dvolicnosti, ova tema moze biti bure baruta. Pa je bolje i ovde da cutim :D

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Zato smo ja i Njavica krenuli šaljivo. :)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Boki ja prvo moram da demantujem ovu glupost od teksta, jer gore navedene recenice nisu lazi.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Daklem...Da krenem u demant. Stvarno se nekad zapitam ovi pisci ( ili bolje receno kopir masine od novinara, koji cesto prevode strane novine ) dal procitaju sta prevedu i pitaju li se ima li veze naslov sa tekstom...

Elem...

1. Prestar sam za to - to je licni osecaj sopstvenog elana za neko delovanje. Kakve to veze sa lazima ima, ja ne vidim.
2. Nikad necu pronaci pravu ljubav - to bi bilo pesimisticko uverenje neke osobe. Uverenje nije laz. Posebno kada se uzme u obzir da garantovana vecna i prava ljubav nije podrazumevajuci dogajdaj u svacijem zivotu
3. Ne mogu se promeniti - Jos jedno uverenje, opet ne vidim kako se ovo definise kao laz.
4. Nikad nece smrsaviti - takodje licno uverenje, koje je mozda i na realnim osnovama nastalo, zbog genetskih ili nekih zdrastvenih kopmnlikacijama. To sto razni prodavci magic tableta za mrsavljenje uveravaju da je sve moguce, druga je stvar.

Ko koga ovde sa ovim recenicama laze , nije mi jasno, po ovom tekstu. Cak ni samog sebe...Lagala bih samu sebe ako kazem da, smrsala sam, a vaga jasno pokazuje isti broj kilograma.

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ok, ali ovde možemo da navedemo u temi neku svoju laž, kako shvatamo laž, koje su to laži i zašto lažemo. Ne moramo da se držimo uvodnog posta.

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Naravno, samo morala sam prvo da se obracunam sa ``uzrokom`` teme:D

Boki kreni, ja cu nastaviti......Ionako sma raspolozena za piskaranje ;)

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ja lažem kad moram, gore sam pomenuo "bele laži". Ne znam da li smem da navodim te moje laži. Ugrozio bih čitavu bezbednost države. :notworthy:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Da, najcesca podela lazi je na lazi i ``bele `` lazi. Ove druge imaju koliko toliko pozitivnu konotaciju i daju nam neko opravdanje. Za ove prve opravdanja nema. Jos jedan dualizam u ljudima. Ili - Ili. Crno ili belo. A ja mislim da cu se svima smuciti ako krenem sa pricom da i nije bas sve tako i da ja cak i ovde vidim neke premise koje nisu tako iskljucive. :)

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Hahahhaahahaha znala sam da ces to reci...

Nista ovaj...Odgovoricu krajnje povrsno, bar u jednoj temi iskuliracu sa svojom filozofijom...:laugh:

Daklem...Koliko cesto lazem? Pa svakodnevno ili svaki drugi treci dan...Sitne lazi, bez kojih se ne moze ziveti..Znate ono posalje mi poruku neko tipa hoces li na kafu, a mene mrzi da izadjem, pa napisem da imam neodlozne obaveze...Tako te lazi....Eto to bi bilo to od mene....:genije:

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Uuuuuu :genije: genijeeee. Ja očekivao sad ovde neke velike laži, kad ono kafa, poziv, porukica...Eeee, bre, kakvi ste, ne umete ni da lažete kako treba. :roflmao:

Anchy

Halucogen Mozgolečić
Starosedelac
Učlanjen(a)
03.05.2010.
Broj reagovanja
4.865
Horoskop
Lav
Pa vidis ja tek kad ovako prostacki odgovorih dobih kompliment da sam ``genije`....A tamo gde se ubih objasnjavajuci samo sto me ne lincujete...:laugh:

Naravoucenije ce biti citat Borine pesme: Najbolje da si nem, gluv i slep, pun zahvalnosti i postovanja, uredan zivot, miran i lep po protokolu i bez sranja. :kul:

Vrh Dno