• Dobrodošli na Ćaskanja! Mi smo zajednica koja okuplja članove sa prostora bivših jugoslovenskih republika. Budite slobodni, pregledajte naš sajt, pročitajte neke od započetih diskusija. Ako želite da učestvujete u diskusijama, pisati na forumu, kreirati albume, dodavati medije, a niste naš član, registrujte se. Registracija je besplatna i zahteva samo minut Vašeg vremena. I da ne zaboravimo: registrovanjem i prijavljivanjem na forumu uklanjate sve reklame koje se prikazuju na sajtu, jer nam je stalo do naših članova. Pridružite nam se!

Koliko puta na dan se nasmejemo?

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Koliko puta na dan se nasmejemo?
smijeh-velika_557437S1.jpg

Već i mala deca znaju da osmeh može biti iskren, ali i namešten. Jedna firma iz Britanije odlučila je saznati koliko puta se nasmejemo, iskreno ili lažno, svejedno. Došli su do rezultata koji ih i nije previše oduševio- prosečno se nasmejemo tek 7 puta.
Oni malo veseliji nasmeju se u proseku 11 puta na dan, a mrgudi počaste okolinu tek sa jednim smeškom u jednome danu. Ipak, kažu da je i lažni osmeh dobar za zdravlje jer pomaže da izbacimo stres koji nam se nagomilao.
Takođe je 20 % ispitanih priznalo da im se znalo omaći da se nasmeju na mestima i u prilikama kada je osmeh potpuno nepoželjan, a polovica ih se zna nasmejati, i to gromoglasno, usred žestoke svađe.

Zaključak je da se premalo smejemo, ali i to malo nam dobro dođe. Koliko se vi smejete?

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Ne bi se složila tvrdnjama Britanaca . Smejem se vrlo često i mislim da je to više od 11x :laugh: .Pokušat ću saznati.

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
Dragi moji verujte mi da ja pokušavam da se smejem kad god imam zašto... a kad mi je jako teško nađem neki vic koji će da me zasmeje... treba se smejati, lakše se nađe izlaz iz problema...

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
Na koji način se smejemo, takav smo karakter
smijeh.jpg
Može se smijati, umirati od smijeha, smijati se do suza, ili se polako smijati sve jače i jače. Znanstvenici se slažu da se smiješak javlja instinktivno, već nekoliko dana nakon rođenja. A kad odrastemo, različite vrste smijeha izražavaju različite osjećaje. Usta se priljubljuju i ostaju u tom položaju približno sedam sekundi.
To je prosječno vrijeme jednog osmijeha. Kretnja usnicama nadovezuje se na brzo spuštanje očnih kapaka, što na neverbalnom jeziku znači miroljubivost. Izražaji lica, trajanje i način smijeha otkrivaju duboke osjećaje. No, neke se osobe smiju tako da ispuštaju glas A, a druge E. Što je tome razlog? I zašto se netko može nasmijati na svaku besmislicu, dok druge nasmijavaju pikanterije sa seksualnom podlogom? Skupina istraživača proučavala je vezu između karaktera i ponašanja i otkrila četiri osnovna načina reagiranja na smiješno. Smijeh na A Neki psiholozi smatraju da za smijanja ispuštaju glas A vesele i ekstrovertirane osobe, pomalo bucmaste.
To su osjećajne i otvorene osobe, no znaju biti i agresivne, optimistične, nemirne, sposobne i aktivne. Smisao za šalu koriste kako bi prikrile svoju seksualnost i agresivnost. Smijeh na E i I Takav smijeh zvuči lažno. Tipičan je za zatvorene osobe, koje ne znaju izražavati osjećaje, niti pokazati veselje. Previše se kontroliraju, ne znaju se opustiti, pasivne su, proračunate, zanimaju ih samo intelektualne ili filozofske rasprave. Tako se smiju i vrlo osjećajne, zatvorene osobe.
Tko se smije ispuštajući glasove E ili I, izraziti je pesimist i trebao bi razvijati smisao za šalu. Smijeh na U neki psiholozi smatraju da glas U ispuštaju osobe mladenačkog duha, a drugi da takav smijeh uopće nije smijeh! Zvuk se stvara duboko u grlu i više djeluje posprdno nego što bi ga se moglo smatrati znakom veselja. Smijeh na O Osobe koje se tako smiju izražavaju egocentrizam. Najvjerojatnije su ekstrovertirane, ali se vrlo dobro kontroliraju, društvene su, sigurne u sebe i neovisne. Nasmijavaju ih besmislice, jednako kao i masne šale. Začetnici su šala i podvala i u svakom trenutku pronalaze neki razlog za smijeh. Vole šaljiva nadmetanja s prijateljima što će oraspoložiti sve, a nikoga posramiti.

Izvor - Ljepotaa.blogger.ba

Boki

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
15.01.2013.
Broj reagovanja
3.361
Horoskop
Ovan
Ja se sve manje smejem, nekada nemam čemu, a nekada mi sve izgleda kao repriza, pa mi i nije smešno. Mnogo sam nešto u poslednje vreme otupeo za smeh. :(

jasna949

dežurna ćaskalica
Starosedelac
Učlanjen(a)
27.10.2010.
Broj reagovanja
2.926
Horoskop
Blizanci
treba da se više družiš sa Bakutom....:laugh:

anuška

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
17.07.2012.
Broj reagovanja
5.516
Horoskop
Ovan
premda imam problema koji me prate i nikako da ih se otarasim, trudim se da šta manje mislim na njih i da se u pauzi od razmišljanja o rešenjima pokušam zabaviti i pritom barem koji put nasmijati; dešavalo mi se puno puta da se prepustim očajavanju, ali to mi nije donelo ništa osim pogoršanja stanja, zaista se sada trudim na šta više stvari gledati s vedrije strane :joyful:

Džudi72

Čuvar foruma u kasnim noćnim satima
Starosedelac
Učlanjen(a)
19.01.2013.
Broj reagovanja
2.774
Horoskop
Lav
I sa problemima i bez njih mogu da se smejem do suza kada je nešto stvarno smešno. Ne znam koliko puta se dnevno nasmejem. Sada ređe, nekada više. Ali, važno je da se smejem.:)

Insajder

Suspendovan nalog
Učlanjen(a)
05.04.2013.
Broj reagovanja
2.178
Horoskop
Ovan
nemam pojma, ali se u poslednje vreme slabo smejem,ali kad me uhvati, onda grmi ceo bezirk :D

Beba

Poznata ličnost
Starosedelac
Učlanjen(a)
04.10.2014.
Broj reagovanja
11.258
Horoskop
Ovan
@ Anuška, znaš onu pesmu ,,smej se i kad bi plakati htela,,...
Pa s obzirom da voliš da se smeješ samo napred lakše ćeš svoje probleme rešiti.
Smeh je moj lek i sa njim rešavam mnogo...

Stemis

Prinudni upravnik
Urednik
Učlanjen(a)
12.02.2009.
Broj reagovanja
16.498
Horoskop
Ovan
Uvek se nasmejem kada vidim brasno.
A ne znam zasto?

Taca

ona, stara
Starosedelac
Učlanjen(a)
25.05.2014.
Broj reagovanja
15.018
Horoskop
Ribe
Smejem se najviše kada sam zaljubljena.... od uveta do uveta.... bez razloga.... samo se smeškam <3 ko lud na brašno ;) smejem se kada gledam decu kako se igraju....:rolleyes: smejem se i vicevima:thumbsup: filmovima baš i ne, nekako su mi bzvz:zbunjen: smeškam se poznanicima, smejem se sa prijateljima..... Smejem se i sopstvenim glupostima .....i sada se smeškam :D

Ma nema šanse da je samo 7x :o

Njavica

Dreamer.
Starosedelac
Učlanjen(a)
07.08.2011.
Broj reagovanja
3.719
Horoskop
Devica
mislim da sam u stanju ceo dan da se smejem ko debil svemu. Najgore mi je u prevozu kad dobijem napad smeha gledajuci u nekoga ko mi je smesan. Sramota, ljudi gledaju :D

Vrh Dno